KULTŪRU SADURSMES

KAŅEPES KULTŪRAS CENTRS PUFU ZĀLE 29.09 / 18.30

Var šķist, ka sadursme starp divām atšķirīgām kultūrām ir neizbēgama un pasaule, kurā dzīvo dažādas cilvēku grupas, ir bumba ar laika degli. Tomēr programmā “Kultūru sadursmes” skatāmās filmas atklāj, ka konfliktam ir nevis viena, bet tūkstots sejas. Kultūru sadursme ir karalauks, kurā sastopas divas nepiekāpīgas puses - taču tas var būt arī izmisīgs mēģinājums noslēpt un nosargāt kaut ko savādu, neloģisku un tieši tāpēc īpašu. 

DĀRGĀ MARIANNAKayee Au, Dan Carino, Lamar Reginald (Reggie) Ford, Maracel Guevarra, Corrina Nedell, Alexandre Peralta, Ning Wang, Yung Shen Yang, animācija / dokumentālā filma, ASV, 2014, 3"

 

VIŅI NELŪDZA NEVIENAM, Martin Bureau, dokumentālā filma, Kanāda, 2014, 9"

Izraēla. Palestīna. Abas šķir mūris. Viņi nevienam nejautāja.

 

PĒDĒJAIS LEDUS TIRGONISSandy Patch, dokumentālā filma, Ekvadora, 2012, 12"

Vairāk kā 50 gadus Baltazars Uška ir vākuši Ekvadoras Čimborazo kalna ledu. Viņa brāļi, kas abi audzināti kā ledus tirgoņi, jau ilgu kalnu vairs neapmeklē. Stāsts ir par kultūras izmaiņām un kā trīs brāļi spējuši tām pielāgoties.

 

DISCIPLĪNA, Christophe M. Saber, spēlfilma, Šveice, 2014, 12"

Pulkstenis ir 21.50, pārtikas veikals Lozannā, Šveicē. Veikals pieder ēģiptiešiem. Dusmu uzplūdā tēvs zaudē pacietību un soda savu nepaklausīgo bērnu. Pārsteigta pircēja nekavējoties iejaucas, paužot savu satraukumu. Citi pircēji iesaistās sarunā, katrs no tiem izsakot savu viedokli noslogotajiem darbiniekiem. Diskusija pārvēršas debatēs, kas, savukārt, pārtop strīdā. Situācija pakāpeniski kļūst nekontrolējama, izraisot haosu...

 

DROŠĀ VIETA, Zora Rux, spēlfilma, Vācija, 2014, 13"

Patriks un Sāra izdzīvo īstu mīlas stāstu. Kopā viņi cīnās arī par bēgļu tiesībām Berlīnē. Brīdī, kad nekaitīga situācija pārtop seksuālā uzbrukumā, grupai nākas pārdomāt tās mērķus, un privātais stāsts pārtop nevēlamā publiskā notikumā.

 

ANALOGI CILVĒKI DIGITĀLĀ LAIKMETĀ, Keith Walsh, dokumentālā filma, Īrija, 2013, 12"

Strauji tuvojoties analogā laikmeta noslēgumam, astoņi vīri sēž īru bārā un cenšas rast piederību digitālajai pasaulei.

 

LIMBOSusan Gordanshekan, spēlfilma, Vācija, 2016, 20"

Jauna irāņu sieviete nolaižas Frankfurtes lidostā, lai uzsāktu jaunu dzīvi Vācijā. Tacu kad persona, kurai ir jāsagaida viņa, ierodas daudz vēlāk, viņa sāk šaubīties par notiekošo.

 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu subtitriem.

Kuratore: Ildze Felsberga