BAILES SAĒD DVĒSELI

Kinoteātris "K. SUNS" 02.10 / 18.00

 

"BAILES SAĒD DVĒSELI"  Rainer Werner Fassbinder, spēlfilma, Vācija, 1974, 94'

Gandrīz nejauša mīlestība uzplaukst starp vācu sievieti un vīrieti, kas jaunāks par divdesmit pieciem gadiem. Ātri vien viņi nolemj apprecēties, liekot apkārtējiem izjust dziļu nepatiku. 


Filma vācu valodā ar angļu valodas subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.


Laima Graždanoviča, 2ANNAS kuratore:

Vientuļā atraitne Emmija pavisam netīšām iemīlas Ali, divdesmit piecus gadus jaunākā viesstrādniekā no Marokas. Abu romantiskās attiecības noved pie kāzām, par kurām apkārtējie ir neizpratnē. Pēkšņi Emmija ir kļuvusi par “ārzemnieka padauzu”. Lai aizbēgtu no rašu aizspriedumiem un apkārt valdošās liekulības, pāris dodas atvaļināju, bet pēc tam - spēles noteikumi mainās. Filmā “Bailes saēd dvēseli” režisors spēlējas ar Holivudas drāmai piemītošajām konvencijām un dažādām galējībām, liekot saprast, ka pie dziļas psiholoģiskās un arī politiskās pasaules atspoguļojuma ne vienmēr ir iespējams tikt ar sociālā reālisma palīdzību.


Slavenā Vācu režisora, Rainera Vernera Fasbindera (1945–1982) dzīve un darbi ir piepildīti ar izaicinājumiem pret sabiedrībā valdošajiem aizspriedumiem. Filma pārsteidz, jo uzdod tieši tos pašus jautājumus par rasi, seksualitāti, imigrāciju un morāli, kādus mēs uzdodam arī šodien, padarot šo filmu tikpat aktuālu kā pirms 42 gadiem.