AMERIKA ŠODIEN!

KAŅEPES KULTŪRAS CENTRS PUFU ZĀLE 28.09 / 21.00

Amerikas eksperiments ir vislielākais un ietekmīgākais sociālo pārmaiņu dzinulis, ar ko tikusi svētīta vai nolādēta cilvēce. — Čārlzs Fransis Adamss (Charles Francis Adams). „America Now!” īpašajā programmā ir atlasīta virkne filmu no starptautiski izskanējuša aicinājuma, uzrunājot filmu veidotājus, kas izsakās par situāciju Amerikā. Amerika ir nonākusi krustcelēs, kurās saduras policijas brutalitāte, jauna pilsonisko tiesību kustība, kas radusies no protestiem Black Lives Matter (Melnādaino dzīvības ir svarīgas), dziļas nesaskaņas imigrācijas, ieroču kontroles, terorisma un citos jautājumos, kas visi ievīti saspringtā vēlēšanu ciklā. Aptverot plaša spektra tēmas un žanrus, filmas apskata šos jautājumus, izmantojot inovatīvas pieejas, dumpinieciskas metodes un tiešus komentārus.

 

STOP, Reinaldo Marcus Green, spēlfilma, ASV, 2014, 10"

Jauns vīrietis dodas mājup no treniņa, taču kolīdz viņu apstādina policija, puiša dzīve pēkšņi tiek pakļauta izaicinājumam.

 

POSTERA, Zak Cedarholm & The Poet Azeem, eksperimentālā filma, ASV, 2015, 18"

Postera ir mūsdienīgs digitālās mākslas veids, kas ataino radošo procesu. Poētiska pagātnes, tagadnes un nākotnes mozaīka ataino ceļojumu pa noslēpumaino „The Misfit King” prātu.

 

DIVAS PILSĒTAS, Darius Clark Monroe, biogrāfija / dokumentālā filma, ASV, 2015, 13"

Prātojot un kavējoties atmiņās, Dr. Mtengjulizī Sanjika (Mtangulizi Sanyika) stāsta par to, ko nozīmē būt daļai no tiem Ņūorleānas iedzīvotājiem, kurus pārvietoja uz Hjūstonu.

 

NETĪRUMIDarius Clark Monroe, spēlfilma, ASV, 2016, 7"

Dažām lietām ir jāmirst, lai dzīvotu.

 

MĪLNIEKI, Johnny Vong, spēlfilma, ASV, 2015, 6"

Jauna kanādiešu pāra dzīves sagrauj neaptverami vardarbīga rīcība, kamēr viņi atrodas atvaļinājumā Losandželosā.

 

ROBEŽA, Valerie Schenkman, spēlfilma, ASV, 2015, 7"

Džoels (26), Latīņamerikas izcelsmes topošais imigrācijas policists, pārceļas uz Teksasas pilsētu, lai veidotu savu karjeru, un viņam ir jāizlemj, kā labāk kalpot savai valstij, vienlaikus saglabājot cieņu pret savu kultūru. „Robežzeme” ataino, kā pilsoņi, īpaši, minoritātes, dzīvojot tik daudznacionālā valstī, atzīst un godā savu mantojumu, kad galvenā sabiedrības daļa un politiķi to nedara. Stāsta iedvesmas avots ir gara saruna ar Meksikas–Amerikas robežsargu, kurš strādā uz Teksasas–Meksikas robežas.

 

AMERIKĀŅU SAPŅOTĀJSThomas Haley, dokumentālā filma, Francija, 2013, 32"

„Amerikas sapņotājs” ataino kāda jauna vīrieša meklējumus, kuros viņš cenšas atrast savu ceļu un identitāti valstī, kura arī šķietami cieš no identitātes krīzes lielākoties 11. septembra traumatiskās pieredzes dēļ. Fonā ieskicējot 11. septembra traģisko notikumu desmitgades tuvošanos un Džuliāna mājas Ziemeļfloridā, mēs varam vērot šīs traģēdijas atskaņas mūsdienu Amerikas vēsturē un valdošo spriedzi, kas saplēš tās sabiedrību kā trauslu audeklu.

 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu subtitriem.

Kurators: E.G. Bailey