ĪSFILMAS NOLIKTAVĀ NO3 - II daļa. Iedomātā Latvijas vasara.

Ceturtdien, 20.07.2017. no 21:00

Šoreiz aicinām skatīties Iedomāto Latvijas vasaras programmu - dzērniens, silts pleds un latviešu režisoru kino  - tāda ir latvijas vasara! 

PROGRAMMĀ:

Animācijas darbu "Minotaurs", autors Kārlis Vītols.

Šī astoņas minūtes garā filma 2016. gadā 2ANNU festivālā saņēma BALTIJAS ĪSFILMU KONKURSA balvu kā labākā animācija.  Un arī Lielais Kristaps piešķīra balvu kā labākā animācijas filma ar piebildi "par tēlainu un asprātīgu grieķu mitoloģijas rekonstrukciju".

Darbs, kas veidots atdzīvinot zīmējumus uz stikla, pauž savu, unikālu vēstījumu par Minotaura labirinta mītu. Kārļa Vītola filmā darbojas Minotaurs, kurš meklē spēļu biedrus, bet nebeidzamā labirintā viņš satiek vienīgi mitoloģiskus tēlus, kas aizņemti ar savām ambīcijām.

Lailas Pakalniņas filma "Rumba" 2016.gada 2ANNU fstivāla BALTIJAS ĪSFILMU KONKURSA UZVARĒTAJA.

Kā jau vasarā pienākas, vasara jāpavada pie ūdens - kāpēc lai mēs to nedarītu pie Eiropas platākā ūdenskrituma Ventas rumbas?

Mierīga, skatītājiem draudzīga filma par to, ko var darīt latvijas ūdeņos. 

Madaras Dišleres filma "Dārznieks", kas pagājušajā gadā ieguvusi kinofestivāla Lielais Kristaps balvu kā gada labākā īsmetrāžas spēlfilma. Autore savas topošās filmas galveno aktieri - grafiķi Valdi Villerušu - pamanījusi kādu dienu braucam ar velosipēdu pa Ikšķili un uzreiz ieraudzījusi viņā savu Dārznieku.

Madaras Dišleres kinofilma vēsta par Latvijas laukiem, kur vecais Dārznieks harmonijā ar dabas ritmu un seno latviešu dzīves gudrību no rīta līdz vakaram strādā. Viņa piepildījums un laime ir dārzs, kas viņam vairs nepieder, bet ko viņš uzskata par savu. Kad gados jaunie mājas saimnieki, vēlēdamies atvieglot viņa ikdienu, pieņem jaunu dārza kopēju, Dārznieks pieņem lēmumu, kā palikt savas dzimtas dārzā uz mūžīgiem laikiem.

"Analīze Paralīze" autore Anete Melece

Antons ir pazudis savā galvā, līdz kādu dienu dzeltens zābaks rada izeju. Interesanti - tas ir jāredz.

Kā noslēdzošais - viens no komiskākajiem pēdējo gadu kinodarbiem - filma "Plenči", kuras režisors ir Gatis Ungurs.

"Plenči" ir iztēlots miests kādā dieva aizmirstā nostūrī, kur divi aušīgi brāļi pēc tēva nāves paliek atbildīgi par savu vientuļo māti un saimniecību. Tomēr jau drīz vien abi mūždien nedaudz žvingulī esošie

brāļi pamanās salauzt motorzāģi, un šis notikums aizsāk arvien brangāku un brangāku nepatikšanu ķēdi.

Šīs vasarīgās LKA studentu filmas pasaulē netrūkst ne jautru bēru, ne benzīntanka aplaupīšanu, bet visu notiekošo vājprātu pavada kāds neviena nepamanīts akordeonists.

Tiekamies Andrejsalā!