Par festivālu

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šogad norisināsies jau 22. reizi un kā ierasts piedāvā skatītājiem oriģinālas, inovatīvas, izaicinošas, kā arī sociāli aktīvas īsfilmas un vidēja garuma filmas. 2ANNAS eksistē kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir ne vien pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet arī apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts. Tāpat festivāls pazīstams ar trakām ballītēm neierastās vietās, brīvu atmosfēru un radošām izpausmēm ne tikai kino formā.

Šogad ANNAS saņēma vairāk kā 4000 pieteikumus, no kurām tiks atlasītas aptuveni 60 filmas četros konursos: Starptautiskajā īsfilmu konkursam, Baltijas īsfilmu konkursam, Starptautiskajam vidēja garuma īsfilmu konkursam, kā arī pirmo reizi ANNU pastāvēšanas vēsturē - konkursā bērniem un jauniešiem paredzētām filmām.

2013. gadā festivāls uzsāka jaunu un Eiropas kino festivālu vidū reti izmatotu pieeju programmas veidošanā, uzsvaru liekot uz noteiktām fokusa tēmām. Tēma, kas tiek aplūkota, izzināta, pētīta un diskutēta pasākumu un kino seansu kontekstā visa gada garumā. Savukārt festivāla laikā, kas notiks rudens izskaņā, izvēlēto festivāla tēmu atsedz ar speciāli kūrētām ārpuskonkursa kino seansiem, skatēm, diskusijām un īpašajiem pasākumiem.

Šogad ANNAS pievērsīsies AUTSAIDERIEM- cilvēkiem, kuri izvēlējušies vai ir spiesti dzīvot citādāk nekā lielākā daļa sabiedrības. Programmas ietvaros skatītājiem būs iespēja ielūkoties alternatīvās dzīvesveida formās, «queer» kultūrā un stāstos par tiem, kuri dzīvo ārpus likuma, piedzimuši vizuāli atšķirīgi, izspiesti no savas teritorijas vai "devušies pie dabas". 

Līdzās festivālam, „2ANNAS” rīko arī atvērtas diskusijas starp filmu skatītājiem un veidotājiem, piedalās dažādos kultūras pasākumos, kā piemēram, mūzikas un mākslas festivāls ''Pagalms" un „Positivus”, starptautiskais mūzikas festivāls Laba Daba, demokrātijas festivāls LAMPA, modernās kultūras forums „Baltā nakts”, u.c., kā arī katru gadu dodas tūrē, dažādās Latvijas vietās demonstrējot spilgtākos darbus no festivāla iepriekšējo gadu programmām.

Seko mums facebook: https://www.facebook.com/2AnnasIFF