ŽŪRIJA

STARPTUTISKĀ VIDĒJA GARUMA FILMU KONKURSA UN BALTIJAS ĪSFILMU KONKURSA ŽŪRIJA

 

    Mikhail Zheleznikov, Krievija

Mikhail Zheleznikov (1972) dzimis Ļeņingradā. Viņa filmas ir rādītas ARTE un YLE, Kiasma Laikmetīgās mākslas muzejā (Helsinki), Kustīgās attēla muzejā (Ņujorka), Nacionālajā mākslas centrā (Tokija), Bonnas mākslas muzejā, Erarta Modernās mākslas muzejā (Sanktpēterburga) un dažādos filmu festivālos. Viņš ir eksperimentālo īsfilmu konkursa (In Silico) kurators Starptautiskajā filmu festivālā “Message To Man” (Message To Man IFF) un Kinodot Eksperimentālo filmu festivalā (Kinodot experimental film festival) (kopā ar Alenu Korolevu). Viņš pasniedz lekcijas Sanktpēterburgas Valsts Kultūras institūtā un Sanktpēterburgas Jaunajā Kino skolā.

  

    Jūratė Samulionytė, Lietuva

Jūratė Samulionytė (1983) ir viena no jaunās paaudzes filmu režisoriem Lietuvā. 2007.gadā viņa ieguva maģistra grādu Filmas un TV režijā Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā. Viņas īsā mākslas filma “Noroutine” saņēma Lietuvas filmu industrijas Sudraba dzērves apbalvojumu par labāko lietuviešu īsfilmu 2008.gadā. Viņas dokumentālās un spelfilmas ir rādītas dažādos starptautiskos festivālos un ir apbalvotas ar vairākām balvām. Jūratė Samulionytė arī strādā dažādos filmu projektos kā režisora asistente, kā arī bērnu un pieaugušo filmu izglītības jomā. Viņa ar savu māsu tikko pabeidza dokumentālo filmu “Liebe Oma, Guten Tag”.
 

    Martin Strange-Hansen, Dānija

Martin Strange-Hansen ir Oskara godalgots dāņu filmu režisors un scenāriju autors, ar īpašu ķērienu cilvēciskā komēdijā. Bijušais dāņu filmu režisoru asociācijas prezidents un viceprezidents, Odenses Starptautiskā filmu festivāla (Odense International Film festival) programmas vadītājs. Kopenhāgenas filmu darbnīcas redaktors, un aizrautīgs pasniedzējs vairākās dāņu programmās jauniešiem un topošajiem filmu talantiem.

STARPTAUTISKĀ ĪSFILMU KONKURSA ŽŪRIJA

 

    Alexandra Nakelski, Nīderlande

Aleksandra ir plānojusi un organizējusi filmu festivālus jau vairāk kā deviņus gadus. Viņa vada pati savu festivālu - Norwich Radical filmu festivālu no Anglijas (The Norwich Radical Film Festival) , bet šobrīd ir tā pārvietošanas procesā uz Amsterdamu. Viņa ir kino un kultūras studiju profesore un šobrīd ir ceļā uz doktora grādu ar darbu “Labvēlīgā Apokolipse kino pēc 11. septembra terroraktiem”.
 

 

    Antonis Papadopoulos, Grieķija

Filmu režisors. Dzimis Atēnās. Kopš 1989.gada vada Nacionālo un starptautisko Drāmas īsfilmu festivālu (the National and the International Short Film Festival in Drama) (ziemeļu Grieķija), un kopš 1999.gada viņš ir festivāla mākslinieciskais vadītājs. Viņs mācījās filmu režiju Kijevas Valsts teātra un kino institūtā. Viņš ir režisējis spēlfilmas un dokumentālās filmas, pasniedz dramaturģiju un filmu režiju. Eiropas Kinoakadēmijas komisijas biedrs.

 

    Signe Birkova, Latvija

Signe Birkova ir filmu veidotāja no Rīgas, studējusi filozofiju, veidojusi televīzijas raidījumus, dokumentālas un eksperimentālas filmas.