Par festivālu

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šogad atzīmē 21. gada jubileju - simboliski tiek uzsākts arī klejojums festivāla trešajā desmitgadē. Festivāla oficiālais organizators ir biedrība un filmu studija “Virtuālā studija URGA”.

2013. gadā festivāls uzsāka jaunu un Latvijas kino festivālu vidū unikālu pieeju programmas veidošanā, uzsvaru liekot uz noteiktām fokusa tēmām. Tēma, kas tiek aplūkota, izzināta, pētīta un diskutēta Studijas URGA organizēto pasākumu un kino seansu kontekstā visa gada garumā. Savukārt festivāla laikā, kas ik gadu notiek rudens pirmā mēneša izskaņā, izvēlēto festivāla tēmu atsedz ar speciāli kūrētām ārpuskonkursa kino seansiem, skatēm, diskusijām un īpašajiem pasākumiem. Reaģējot uz šī brīža pasaules notikumu aktuālitātēm, 2016. gadā festivāla 2ANNAS tēma ir KLEJOTĀJI. Izvēlētās fokusa tematikas ietvaros ir veidotas filmu programmas apakštēmas - imigrācija, migrācija un integrācija jaunā kultūrā.

Kopš cilvēces pastāvēšanas sākuma, nemainīga ir palikusi tendence migrēt - no laukiem uz pilsētām, no pilsētām uz pilsētām, no valsts uz valsti un pat no kontinenta uz kontinentu. Valstu robežas mainās, simtiem miljonu cilvēku ik gadu migrē labākas dzīves meklējumos, nacionālās kultūras sajaucas un tautu tradīcijas zūd un mainās. 2016. gadā festivāls 2ANNAS pētīs, kā globālais migrācijas process tiek attainots kino mākslā - kā dokumentālajā kino, tā spēlfilmās. Veidotās programmas pētīs dažādu valstu pieredzi migrāciju saistīto jautājumu risināšanā un/vai apzināšanā. Paralēli festivāla filmu seansiem tiek rīkoti dažādi nozares pasākumi, lai pēc iespējas daudzpusīgāk ieskatītos migrācijas fenomena būtībā, ar mērķi veicināt izpratni par kultūras dažādību raksturojošajiem aspektiem un, lai meklētu atbildi, vai un kā māksla ir spējīga risināt integrācijas problēmas. 

Līdzās festivālam, „2ANNAS” rīko arī atvērtas diskusijas starp filmu skatītājiem un veidotājiem, piedalās dažādos kultūras pasākumos, kā piemēram, mūzikas un mākslas festivāls „Positivus”, demokrātijas festivāls LAMPA, modernās kultūras forums „Baltā nakts”, u.c., kā arī katru gadu dodas tūrē, dažādās Latvijas vietās demonstrējot spilgtākos darbus no festivāla iepriekšējo gadu programmām.

2ANNAS lepojas ar savu augstas kvalitātes kino meklētāja garu un statusu. 2ANNAS eksistē kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir ne vien pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet arī apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts.

Otra 2ANNĀM raksturīgākā iezīme līdzās augstvērtīgam saturam ir tā neparastā forma: festivāls pazīstams ar trakām ballītēm neierastās vietās, brīvu atmosfēru un radošām izpausmēm ne tikai kino formā.

 

Seko mums facebook: https://www.facebook.com/2AnnasIFF