2ANNAS & DRAUGI @ POSITIVUS 2013

positivus2013.jpg

 


 

Kino festivāls 2ANNAS izmanto ekrānu kā komunikācijas līdzekli, piedāvājot īpaši atlasītas īsfilmas un pilnmetrāžas filmas. Festivāla Positivus laikā 2ANNAS sarūpēs programmas ar svaigiem gabaliem arī no draugu festivāliem Somijā, polijā, Bulgārijā un Igaunijā. Filmas, sākot ar komēdiju un beidzot ar laikmetīgās mākslas darbiem, kas visi kā viens paredzēti pēc kustīga attēla izslāpušām acīm un pēc pārdomām izbadējušamies prātiem- tas ir 2ANNU zīmols.

Programma:

1. diena, 19. jūlijs

12:00 - 13:00 Laila Pakalniņa – Četrdesmit divi

13:10 - 14:40 Baiba Stafecka – Idioti

14:50 - 16:20 2ANNU ugunīgie draugi - In The Palace īsfilmu festivāls, Balčika, Bulgārija 

2. diena, 20. jūlijs

18:40 - 20:10 2ANNU unopietnie draugi - Tamperes filmu festivāls, Tapmere, Somija

20:20 - 21:50 2ANNU “braļukas” – Lithuanian Shorts, Viļņa, Lietuva

22:00 - 23:30 2ANNAS domā / HAD HAD - Sean Grattan 

3. diena, 21. jūlijs

17:10 - 18:40 2ANNU mēnessardzīgie draugi - Studentu un īsfilmu festivāls Sleepwalkers, Tallina, Igaunija

2ANNU bezrūpīgie draugi – Žubrofka īsfilmu festivāls, Bjelstoka, Polija

18:50 - 20:20 2ANNU animētie draugi – Animated Dreams, Tallina, Igaunija

20:30 - 22:00 2ANNAS sapņo, 78 min 

 

2ANNAS un 2 režisores

Šī gada oktobrī filmu festivāls 2ANNAS aplūkos Sievieti- avangardisti, mājsaimnieci, prostitūtu. Lai īpašu gaisotni radītu jau POSITIVUS festivāla laikā, piedāvājumā iekļautas labi pazīstamās latviešu režisores Lailas Pakalniņas jaunākā filma par pārsteidzoši aizraujošo Rīgas maratonu „Četrdesmit divi” un jaunās režisores Baibas Stafeckas dokumentālā filma „Idioti” par latviešu jauniešiem- bohēmistiem. 

Četrdesmit divi, Laila Pakalniņa, dok. filma, Latvija, 2013, 52 min

“Sava pirmā maratona laikā es sapratu, ka vārdi nav pareizais instruments, lai izstāstītu, kā tas ir – skriet Rīgā maratonu. Ka to drīzāk var mēģināt parādīt - tēlus, trokšņus, tekstus, gaismas, absolūti fizisku izpratni par ēnu un sauli, par ūdeni, kustību un arī mieru. Man ļoti gribējās iznest kaut ko ārā no maratona iekšienes arī tiem, kas maratonu neskrien, jo negrib vai nevar. Man gribējās kļūt par spiegu maratonā, par skrienošu statīvu. Un es skrēju vēl.” –Laila Pakalniņa

Idioti, Baiba Stafecka, dok. filma, Latvija,  2013, 90 min

“Stāsts raisās ap vietējo bohēmisko "zelta jaunatni" – jaunā mūziķa Gata, viņa drauga Matīsa un apkārtējās kompānijas karnevālisma pilniem antimietpilsoniskiem (?) mēģinājumiem aizbēgt no dzīves vienmuļības.” -Viktorija Eksta: “Par vecmāmiņu un idiotiem”/ Satori

2ANNU nopietnie draugi – Tamperes filmu festivāls, 86 min

Tamperes Starptautiskais filmu festivāls uzskata, ka skatītājs ir jāaizrauj, jāaizkustina un jāpārsteidz. Tas ir viens no vecākajiem un apmeklētākajiem festivāliem Eiropā. Publikai tiek piedāvāti neiedomājami savienojumi, sākot ar eksperimentālu komēdiju un beidzot ar dokumentālu animāciju.

2ANNAS domā, 84 min

Lūkojot pēc visa jaunā, 2ANNAS sagādājušas filmu izlasi ar atjautīgām īsfilmām no savas starptautisko īsfilmu kolekcijas. Iekļauta filma HAD HAD.

HAD HAD, Sean Grattan, eksp. sci-fi, Jaunzēlande, 2012, 42 min

Šķietami šausmu filma, “HAD HAD” izmanto tradicionālo sižeta līniju, kurā cilvēku grupa sastopas ar svešinieku. Notikumi risinās modernās arhitektūras interjēra ietvaros, lakoniskā kompozīcijā, kas kontekstuāli sasaucas ar nākotni un tehnoloģijām. Aktierspēle uzsver absurdu racionālas valodas lietojumu, kas līdzinās apsēstībai, izmantojot tehnoloģiju determinisma principus emocionālas dabas sarunās. 

2ANNU ugunīgie draugi – In the Palace īsfilmu fetsivāls, 91 min

2ANNU bulgāru draugi, Starptautiskais īsfilmu festivāls “In the Palace” no saulainās Balčikas Melnās jūras piekrastē sagādājuši izlasi ar pēdējo trīs gadu veiksmīgākajiem bulgāru režisoru skatāmgabaliem animācijā un spēlfilmā.

2ANNU “braļukas” – Lithuanian Shorts, 96 min

Lithuanian Shorts piedāvā izlasi ar Lietuvas jauno režisoru un mākslinieku filmām īsformātā.

2ANNAS sapņo, 78 min

Šajā programmā pašas 2ANNAS apkopojušas acīm baudāmas filmas, ko radījuši mākslinieki un eksperimentālio filmu režisori no visas pasaules pēdējo trīs gadu laikā.

2ANNU mēnessardzīgie draugi – Studentu un īsfilmu festivāls Sleepwalkers, 98 min

 “Sleepwalkers” studentu un īsfilmu festivāls katru gadu skatītājus priecē Igaunijā, Tallinā. Tā mērķis ir piedāvāt publikai jau pazīstamu režisoru darbus līdzās jaunatklātiem talantiem, kas bieži nāk arī no pašiem tuvākās “ģēniju fabrikas”, Baltijas Filmu un Mediju skolas. Šī programma piedāvās eklektisku mini meistardarbu izlasi publikas baudījumam, satraukumam un pārsteigumam.

2ANNU bezrūpīgie draugi – Žubrofka īsfilmu festivāls, 105 min

Žubrofka SIFF piedāvā jūsu uzmanībai izlasi ar Poijā radītām īsfilmām, kas datējamas ar laiku no 2011. līdz 2012. gadam.

2ANNU animētie draugi – Animated Dreams, 90 min

“Animated Dreams” ir Baltijas vecākais un lielākais Animācijas filmu festivāls, kas POSITIVUS ietvaros piedāvās laikmetīgo Animācijas filmu izlasi no Igaunijas, kurā ietverti svaigākie un un interesantākie darbi no neatkarīgajiem un profesionālajiem filmu māksliniekiem.