2010-02-10
Erotika un mitoloģija Spīķeros
Vakar, 9. februārī Laikmetīgās mākslas muzeja kim? telpās notika pirmais projekta Kino Komūna U35: Erotika pasākums - psihoterapeita Viestura Rudzīša lekcija/psihodramatiskā izrāde par erotiku un mitoloģiju. Šeit lasāms Viestura Rudzīša pēckomentārs klausītājiem un Komūnas dalībniekiem. (www.viestursrudzitis.lv)

"Pasākums izvērtās piesātināts, izskatījās, ka gandarīja ne tikai mani. Tēmas milzu apjomu mēģināju iedabūt sev pierastajās 2,5 stundās, gribējās, lai klausītāji ierauga mitoloģiju kā sistēmu, kas vēsta par svarīgākajiem notikumiem psihes, cilvēka un ģimenes attīstībā un tās kopāsaistītāju - seksualitāti . Bet šis tas arī aizmirsās pateikt, par to arī dažas pēcdomas.
 
Erotika tā ir nosaukta htoniskās Afrodītes un nezināma tēva dēliņa Erota vārdā. Tā, kura bultas trāpīja tieši to cilvēku sirdis, kam savā starpā bija jāizveido erotiskais tilts, kas vēlāk radīja attiecības, kurās dzima bērni un turpinājās attīstība. Tajā virzienā, ko noteica Erots, tātad. No šī arī erotikas kā attīstības viziena noteicējas svarīgums – sajūtot iešautās bultas, mēs sekojam kādam vārdos neizsakāmam un iepriekš neapzināmam dievišķam impulsam, kas kalpo ka ceļarādītājs.
  
Ja mākslinieks spēj saskatīt Afrodītes dēliņa darbus, tad viņam ir iespējams vēstīt mums par dievišķiem plāniem – kur un kā mums jāiet. Novēlu veiksmes uzrunājot Erotu, Pegazu, kentaurus un arī visus pagaidām loģiski kopā nesavienotos latviešu dievus!
  
P.S. Tiem, kas nebija, - pasākums tika veidots kā inspirācija, lai jauniem kinomāksliniekiem atvieglotu darbošanos par erotikas un mitoloģijas tēmām, par ko vairāk – www.2annas.lv "2ANNAS 2013 APBALVOTĀS FILMAS Vairāk » FESTIVĀLA 2013 PROGRAMMA Vairāk » BALTIC PITCHING FORUM 2013 Vairāk »