2013-12-12
"Kiosks" kinoteātrī "Kino Bize"
Kinoteātrī Kino Bize līdz gada beigām būs skatāma animācijas īsfilma „Kiosks”
Anetes Meleces filma „Kiosks” ir stāsts par kioska pārdevēju Olgu. Kiosks jau ilgus gadus bijis viņas miteklis, jo monotonais dzīvesveids un kārais zobs Olgu padarījis lielāku par mazās ēkas izeju. Ikdienā viņa lasa ceļojumu žurnālus, pie sienām sprauž saulrietu uzņēmumus un sapņo par tāltāliem ceļojumiem. Kādu dienu nejaušu notikumu virkne viņai liek aizsākt ceļu pretim sapņu piepildījumam.
7 minūtes garā animācijas filma, kas piemērota arī mazajiem skatītājiem, tapusi Šveicē arī ar Latvijas atbalstu. Pašlaik „Kiosks” plaši tiek izrādīta visā pasaulē preztižākajos kino festivālos, un oktobrī tā saņēma arī labākās Latvijas filmas un atbalstītāju „Relaks Tūre” simpātiju balvas pašmāju īsfilmu festivālā 2ANNAS.
Anete Melece ir animācijas režisore, grafiskā dizainere un ilustratore, kas amatu apguvusi Latvijas Mākslas Aakadēmijā un Lucernas Lietišķo zinātņu un Mākslas universitātē Šveicē. Latvijā Anete kļuva zināma ar savu animācijas darbu „Šodien Vilma nestrādā”. Pašlaik Anete dzīvo un strādā Šveicē.
Kino Bizē filma būs skatāma „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē” seansu ietvaros. 
Vairāk informācijas: www.kinobize.lv
Animācijas filma „Šodien Vilma nestrādā”.
„Kiosks” treileris.

2ANNAS 2013 APBALVOTĀS FILMAS Vairāk » FESTIVĀLA 2013 PROGRAMMA Vairāk » BALTIC PITCHING FORUM 2013 Vairāk »