2013-11-07
2ANNAS piedalās Beļģijas dienās Rīgā!
Beļģijas dienas Rīgā ir Beļģijas Karalistes vēstniecības Latvijā iniciēts projekts, kas ticis īstenots sadarbībā ar Latvijas kultūras un mākslas organizācijām.
Beļģijas dienas Rīgā šogad notiks pirmo reizi. Vienpadsmit dienās būs iespējams apmeklēt deviņus unikālus kultūras pasākumus: pirmo Latvijas komiksu konkursa „Briseles kāposti” izstādi Latvijas Mākslas akadēmijā, jauno flāmu dizaina mākslinieku no Beļģijas darbu izstādi „De Invasie/Rīga”, Beļģijas Pecha Kucha nakti, beļģu jaunāko īsfilmu programmu „Īsais no Beļģijas”, Latvijas Kultūras akadēmijas studentu vakaru veltītu Beļģijai.
Viens no vērienīgākajiem projektiem ir izstāde „Iespaidi un paralēles”- beļģu un latviešu glezniecība 20.gs. pirmajā pusē, kas 2014.gadā ceļos uz Beļģiju. Jāpiemin arī beļģu jūgendstila gleznotāja un grafiķa Armāna Rasanfosa darbu izstāde un mākslas zinātnieces, mākslinieka mazmeitas, Nadīnes de Rasanfosas lekcija par mākslinieka daiļradi.
Rīgā gaidām arī pasaulē atzītos baroka ansambļa „Collegium Vocale Gent” mūziķus.
Beļģijas dienu Rīgā ietvaros būs iespēja iepazīties ar Beļģu virtuves daudzveidību, apmeklējot pavārmākslas meistarklases un nobaudot īpaši Beļģijas dienām gatavotu ēdienkarti restorānā „3 Pavāri”.
Sīkāku informāciju par Beļģijas dienu pasākumiem meklējiet to norises vietās, kā arī www.facebook.com/BelgianDaysInRiga un www.diplomatie.be/riga/
Beļģijas dienas Rīgā ir tapušas sadarbībā ar Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameru, Wallonie-Bruxelles International, Flemish Government, Flanders Images, Komiksu žurnālu „Kuš”, kinoteātri „K-Suns”, Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju, Mākslas muzeju Rīgas Birža, „Pecha Kucha”, „De Invasie”, Starptautisko īsfilmu festivālu „2 Annas”, Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu, arhitektūras un dizaina studiju „Sampling”, restorānu „3 Pavāri”, SIA „BeChef”. 
Vairāk par 2ANNU filmu programmu lasi šeit!
2ANNAS 2013 APBALVOTĀS FILMAS Vairāk » FESTIVĀLA 2013 PROGRAMMA Vairāk » BALTIC PITCHING FORUM 2013 Vairāk »