2013-10-16
Aicinām atklāt Latvijas sieviešu dažādās lomas!
Izvēloties skaļu devīzi “Sievetes: avangardistes, mājsaimnieces, prostitūtas”, Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” radošā komanda aicina Latvijas sievietes sociālajos tīklos ar pašportretu palīdzību atklāt, kāda ir mūsdienu sieviete. Pašportretu jeb selfiju publicēšana sociālajos tīklos līdz šim ir bijusi populārāka citās valstīs, īpaši slavenību aprindās, tādēļ Latvijā šāda aktivitāte rodama tikai pašos pirmsākumos.

“Izvēloties šādu festivāla īpašās programmas devīzi, uzskatām, ka tā ir dabiska mūsdienu sieviešu reakcija uz šā brīža sievietes lomas daudzšķautņainību sabiedrībā. Pašreiz veselīgā sabiedrībā neviens neapšauba sievietes pilntiesīgumu, tomēr līdz ar to tiek ignorētas gan fiziskās, gan psiholoģiskās atšķirības starp dzimumiem. Pasaule ir pilna ar ģeniālām sieviešu kārtas pārstāvēm, kas attīsta globālus eksaktus un humanitārus procesus, tomēr populārajā kultūrā sievietes savu varēšanu pierāda, sacenšoties atkailinoties un izrādot savu seksapīlu, stāsta Anna Veilande-Kustikova, īsfilmu festivāla “2ANNAS” programmu direktore.

Akcijā sociālajos tīklos var piedalīties ikviena sieviete, pievienojot savu pašportretu jeb selfiju ar mirkļbirku (hashtag) #selfieLV, tādā veidā padarot šo bildi pieejamu kopējai Latviešu sieviešu pašportretu galerijai gan Facebook, gan Twitter un arī Instagram tīklos. Lai motivētu sievietes dalīties ar savām bildēm, Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” rīkotāji piedāvā apmaiņā dalīties ar īpašiem ielūgumiem uz vairākiem filmu seansiem, kas norisināsies festivāla ietvaros no 21. līdz 27. oktobrim. Plašāk par konkursu: http://ej.uz/selfieLV_konkurss.

“Mēs vēlamies piesaistīt sabiedrības uzmanību faktam, ka mūsdienīgas latviešu sievietes sevī iemieso teju neiespējamo – ir gādīgas mātes, čaklas sievas, zinošas un pieredzējušas profesionāles, kā arī kaislīgas sievietes. Un šī ir tikai maza daļa no lomām, kuras sievietes īsteno ikdienā,” tā Anna Veilande-Kustikova. “Ņemot vērā, ka “2ANNAS” meklē jaunas kino mākslas robežas, šogad īstenojot aktivitātes sociālajos tīklos, vēlamies izpētīt, kādas ir mūsdienīgas sievietes neskaitāmo lomu robežas,” aicinot piedalīties pašportretu akcijā, stāsta A.Veilande-Kustikova.

Par festivālu:

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Informācija par jaunākajām festivāla aktualitātēm: www.2annas.lv.

Plašāka informācija:

Sabīne Zālīte, “2ANNAS” komunikācijas konsultante

E-pasts: sabine@2annas.lv

Tālr. nr.: 26198363
2ANNAS 2013 APBALVOTĀS FILMAS Vairāk » FESTIVĀLA 2013 PROGRAMMA Vairāk » BALTIC PITCHING FORUM 2013 Vairāk »