2011-09-23
2ANNAS@GULBENE
Laikmetīgās mākslas projekta "Laikmetīgās mākslas paralēles" ietvaros Gulbenē, jauniešu centrā BĀZE 30.09. notiks Starptautsikā īsfilmu festivāla 2ANNAS sarūpēta eksperimentālo filmu skate!

Projekta mērķis ir interesantā un aizraujošā veidā veicināt izpratni un zināšanas par mūsdienu kultūru un mākslu.
Lekciju par laikmetīgo mākslu vadīs pazīstamā mākslas zinātniece, kuratore un lektore Inese Baranovska.
Izstāde ‘’Atgriešanās tur, kur nekad neesmu bijis.’’ sniegs  ieskatu mūsdienu mākslas aktualitātēs un attīstības tendencēs, cenšoties pārstāvēt  pēc iespējas vairāk mākslas jomas. Tajā būs apskatāmi  glezniecības, grafikas,  tēlniecības, fotogrāfijas un video darbi. Būs pārstāvēti gan Latvijas jaunie mākslinieki (Ieva Balode, Svens Kuzmins, Magone Šarkovska, Endrjū un citi), gan Latvijas tēlniecības vecmeistars un LMA Tēlniecības nodaļas vadītājs Bruno Strautiņš, kā arī  igauņu fotomākslinieks Filips Solovjovs.

Programma:
23.09., plkst.15.30 - Lekcija par laikmetīgo mākslu Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā, vada Inese Baranovska (ieeja bez maksas)
24.09. – 09.10. - Izstāde ‘’Atgriešanās tur, kur nekad neesmu bijis.’’ Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā (ieejas maksa Ls 0,1- 0,2)
24.09., plkst. 14.00 - Izstādes ‘’Atgriešanās tur, kur nekad neesmu bijis’’ atklāšana Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā
30.09., plkst. 15.30 – Īsfilmu skate jauniešu centrā ‘’Bāze’’ sadarbībā ar Starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS, (ieeja bez maksas)

Filmu programmā:

Sonor, Levin Peter, DE, 2010, dokumentāla filma, 36’
Stāsts par filmu mūziķa satikšanos ar no dzimšanas nedzirdīgu baletdejotāju. Divu cilvēku šķietami konfliktīvā akustiskā uztvere ievada savdabīgā skaņu valstībā.

Abstract, Alexei Dmitriev, RU, 2009, eksperimentāla filma, 3’
Hipnotiski suģestējoša filma, kas pārsteidzošā veidā pievēršas “abstraktā“ jēdzienam.

Narrow Gauge, Joseph Briffa, UK, 2010, spēlfilma, 22’
Vils un Džīna dzīvo ārēji veiksmīgu un piepildītu dzīvi, taču, nonākuši pusmūžā, ir spiesti atzīt, ka nekad tā arī nespēs tikt pie atvases. Šajā grūtajā laikā viņu mājoklī ierodas viešņa mātes cerībās. Vai viņi uzņems to, ko gaidījuši visvairāk?

Song of Songs, Urtė Budinaitė, LT, 2010, animācija, 4’
Gleznota animācijas filma ar vienkāršotu tēlu nemitīgu transformēšanos mijiedarbībā ar tekstu. Animāciju caurvij bībeliska mīlestības apcere Zālamana Augstās dziesmas vārsmās, ko autore ataino kā vīrieša un sievietes strīdu par piena paku.

Loom, Ilija Brunck, DE, 2010, animācija, 5’
Izsmalcināts, 3D grafikā radīts stāsts par dabas sarežģītajos ciklos grimstošu naktstauriņu.

Pain so Light it Appears to Tickle, Dalibor Baric, HR, 2010, animācija, 4’
Aplikāciju stilā ieturēta animācija, kas gan vizuāli, gan saturiski atsaucas uz popārta mākslas galvenajiem darbības virzieniem.

Elsewhere, Mathy Tremewan and Fran Broadhurst, UK, 2010, spēlfilma, 13’
Divi bēgoši mīlnieki nonāk nekurienes vidū, bruņojušies tikai ar dīvainiem niekiem un sudrabkrāsas magnetofonu.


Programmas garums – 87’
Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar angļu subititriem.


2ANNAS 2013 APBALVOTĀS FILMAS Vairāk » FESTIVĀLA 2013 PROGRAMMA Vairāk » BALTIC PITCHING FORUM 2013 Vairāk »