2011-08-19
2ANNAS sadarbībā ar NOMADI piedāvā...
12., 13. un 14. septembrī plkst. 19:00 Kino Rīga  Kristas Burānes jauno dokumentālo filmu „Nākotne ir pagātnes tagadne”! 4 jauni cilvēki.  4 partijas! 4 nākotnes?

Filmas darbība norisinās 10. Saeimas vēlēšanu gaidās, vēlēšanu dienā un 100 dienas pēc tam, un tās varoņi ir četri jauni cilvēki, Latvijas otrās neatkarības vienaudži no dažādām politiskajām partijām -  Jānis Egliņš no „Jaunā laika”, Mitrofans Slobodjans no „Saskaņas Centra”, Mirdza Šķila no „Tautas Partijas” un Māris Antons no „Pēdējās Partijas”.

Filma stāsta par jauno cilvēku politiskajiem ideāliem, vēlēšanos un motivāciju strādāt savas valsts nākotnes labā, cerībām, darbiem, uzvarām un vilšanos. Jānis aizstāv liberālisma vērtības un zaudē cīņā saviem JL Jaunatnes organizācijas biedriem, vēlēšanu nakti pavada skaitot balsis un priecājoties par uzvaru, bet pēcvēlēšanu laiks viņam atnes darbu Saeimā. Tomēr atktīvā darbība partijas dzīvē atņem laiku uzsāktajām studijām. Mirdza ar mirdzumu acīs aizstāv A. Šlesera un A. Šķēles idejas, bet pēc vēlēšanām nolemj braukt strādāt uz ārzemēm. Mitrofans cīnās par deputāta vietu 10. Saeimā un sapņo kļūt par Latvijas Ekonomikas ministru. Savukārt Māris rūpējas par Laimes Lāci un vēlas mainīt esošo politisko kultūru, padarot to tolerantāku un cilvēcīgāku.  Varoņiem līdzās – viņu vecvecāki,  Latvija un tās nākotnes vēlētāji.

Krista Burāne ar šo filmu absolvē Latvijas Kultūras Akadēmijas kino režijas maģistrantūru, aicinot ikvienu padomāt par savām politiskajām izvēlēm, vēlreiz noformulēt savas domas par to, kas rada valsti, kurā dzīvojam un kādiem ideāliem sekojam.

Filmas operatori – Inese Apse, Kaspars Braķis, Dainis Juraga, Renārs Vimba, Juris Zemītis. Mūzikas autors – Edgars Rubenis.

2009. gadā K. Burāne bija scenārija autore, režisore (kopā ar M. Eihi) un montāžas režisore filmai par O. Kroderu “Piektais Hamlets” – filma saņēma nominācijas „Lielā Kristapa” balvai kā labākā debija un labākā īsmetrāžas dokumentālā filma. Tajā pašā gadā Krista bija scenārija autore un montāžas režisore filmai “Bēgums” par latviešu viesstrādniekiem Īrijā (režisors I. Zviedris), kas ieguva „Lielā Kristapa” balvu kā labākā pilmentrāžas dokumentālā filma.

Filma „Nākotne ir pagātnes tagadne” tapusi sadarbībā ar radošo apvienību NOMADI un LKA; atbalsta: VKKF un producentu grupa 2ANNAS, informatīvi atbalsta žurnāls „Ir”.

2ANNAS 2013 APBALVOTĀS FILMAS Vairāk » FESTIVĀLA 2013 PROGRAMMA Vairāk » BALTIC PITCHING FORUM 2013 Vairāk »