Preses relīzes

12.12.2013.

Kiosk_Still_01.jpg

Kinoteātrī Kino Bize līdz gada beigām būs skatāma animācijas īsfilma „Kiosks”

Anetes Meleces filma „Kiosks” ir stāsts par kioska pārdevēju Olgu. Kiosks jau ilgus gadus bijis viņas miteklis, jo monotonais dzīvesveids un kārais zobs Olgu padarījis lielāku par mazās ēkas izeju. Ikdienā viņa lasa ceļojumu žurnālus, pie sienām sprauž saulrietu uzņēmumus un sapņo par tāltāliem ceļojumiem. Kādu dienu nejaušu notikumu virkne viņai liek aizsākt ceļu pretim sapņu piepildījumam.

7 minūtes garā animācijas filma, kas piemērota arī mazajiem skatītājiem, tapusi Šveicē arī ar Latvijas atbalstu. Pašlaik „Kiosks” plaši tiek izrādīta visā pasaulē preztižākajos kino festivālos, un oktobrī tā saņēma arī labākās Latvijas filmas un atbalstītāju „Relaks Tūre” simpātiju balvas pašmāju īsfilmu festivālā 2ANNAS.

Anete Melece ir animācijas režisore, grafiskā dizainere un ilustratore, kas amatu apguvusi Latvijas Mākslas Aakadēmijā un Lucernas Lietišķo zinātņu un Mākslas universitātē Šveicē. Latvijā Anete kļuva zināma ar savu animācijas darbu „Šodien Vilma nestrādā”. Pašlaik Anete dzīvo un strādā Šveicē.

Kino Bizē filma būs skatāma „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē” seansu ietvaros. 

Vairāk informācijas: www.kinobize.lv

Animācijas filma „Šodien Vilma nestrādā”.

„Kiosks” treileris.

Kontakti: Amanda Boka, +371 26551248, amanda@2annas.lv

_________________________________________________________________________________ 

02.12.2013.

URSUS_jpg.jpg

"Ursus", Reinis Pētersons

2ANNAS Eiropas skatītājiem plaši izrāda Latvijas īsfilmas

Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS komanda noslēdz šī gada īsfilmu eksporta sezonu ar skatēm Slovēnijā un Polijā. 

Novembra nogalē plaša Baltijas filmu programma aizceļoja uz Slovēniju, kur komiksu žurnāla kuš! veidotāji piedalījās ar izstādi The Last Match / Pēdējais sērkociņš.  2ANNAS bija sarūpējušas Baltijas ilustratoru un komiksu mākslinieku animācijas filmu izlasi.

Savukārt decembra ieskaņā 2ANNU komanda dosies uz Poliju, Bjelastoku, kur norisināsies viens no slavenākajiem poļu starptautiskajiem īsfilmu festivāliem “Zubroffka”. Tā ietvaros divas reizes notiks latviešu filmu seansi. Programmā iekļautas īsfilmas, kas radītas laika posmā no 2007. – 2013. gadam. Lielākā daļa programmas filmu atspoguļo starptautiski atpazīstamo Latvijas animāciju, bet ietvertas arī spēlfilmas ar īpašo latviešu humoru, viena no retajām poētiskā dokumentālisma pēctecēm īsmetrāžā un kumosiņš eksperimenta. Kā pārstāves uz Poliju dodas producente Amanda Boka un kustīgā attēla māksliniece Inese Vēriņa, kuras animācija Golddiger 2 / Zeltrace 2 iekļauta programmā:

Ursus, Reinis Pētersons, animācija, Latvija, 2012, 10 min

Ogles tehnikā zīmētais stāsts par lāci, kurš strādā cirkā par akrobātu motociklistu. Kādu dienu lācis dodas uz mežu, kur, kā viņam šķiet, mīt viņa patiesā laime.

Kiosks, Anete Melece, animācija, Latvija, 2013, 7 min

Jau gadiem ilgi kiosks ir Olgas mazās mājas, jo viņas kāre uz saldumiem un vienveidīgā dzīve viņu ir padarījusi lielāku nekā izejas durvis. Lai izklaidētos, viņa lasa ceļojumu žurnālus un sapņo par tālām vietām. Absurds gadījums aizsāk viņas ceļojumu.

Starptautiskā Tēva diena, Edmunds Jansons, animācija, Latvija, 2012, 5 min

Tēva diena cilvēkiem ir svētki, bet vienam mazam putnam – parasta darbadiena. Rūpes ir tās pašas vecās: sagādāt ēdienu viņa ģimenei. 

Sērkociņi, Didzis Eglītis, spēlfilma, Latvija, 2007, 13 min

Padomju Latvijā, astoņdesmito gadu vidū, pie ezera atpūšas tēvs māte un dēls. Tēvs ar dēlu spēlējot bumbu trāpa to ezerā. Tēvs brienot pēc bumbas sāk slīkt. Viņu izglābj makšķernieks, brīvdienas turpinās.

Paukotājs, Astra Zoldnere, spēlfilma, Latvija, 2009, 16 min

Jaunas, precētas mājsaimnieces ikdienas trulā rutīna tiek atdzīvināta brīdī, kad viņa sāk izspiegot kaimiņa, paukošanas instruktora, pārdrošos seksuālos piedzīvojumus. Kaimiņš sievieti pavedina, tomēr bailes zaudēt ģimeni noved pie histērijas un neparedzētas kulminācijas.

Tjuk, Vents Grīnbaums, spēlfilma, Latvija, 2007, 4 min

Stāsts par malkas ciršanu. Humoristiska absurda īsfilma balstīta Daniela Harmsa stāstā.

Noklausīšanās, Dāvis Kaņepe, spēlfilma, Latvija, 2011, 9 min

Jauns vijolnieks ierodas uz noklausīšanos. Lai tiktu pie darba, jāmaksā barga cena.

Sistēma, Armands Začs, dokumentālā filma, Latvija, 2010, 13 min

Eksperimentāli dokumentāls skatījums uz vienotā un nepārtrauktā sistēmā saslēgto pasauli.

“...and to dust we shall return” / "... un mums būs kļūt par pīšļiem", Ieva Balode, mūzikas video, Latvija, 2011, 8 min

Cilvēks vienmēr cenšas izvairīties no jebkādām negaidītām pārmaiņām savā dzīvē, pat ja viņš tās vēlas – tas vienmēr ir sāpīgs un nepatīkams process, kas var ilgt no vienas nedēļas līdz vienam gadam un vairāk. Kā būtu, ja kāds mums dotu iespēju noskatīties, kā mūsu pašu dzīvesvieta pārvēršas pelnos? Varbūt tas tam piešķirtu jaunu kvalitāti.

Gold digger 2 / Zeltrace 2,  Inese Vēriņa, animācija, Latvija, 2010, 4 min

Blondīne dodas misijā. Viņai jāizpilda vairāki uzdevumi, lai apprecētu ietekmīgu, bagātu un vecu vīru.

Kontakti: Amanda Boka, Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS producente, amanda@2annas.lv, +371 26551248

___________________________________________________________________________________ 

06.10.2013.

Belgium_web_001.jpg 

No š.g. 14. līdz 24. novembrim Rīgā notiks Beļģijas dienas. Tas ir Beļģijas Karalistes vēstniecības Latvijā iniciēts projekts, kas ticis īstenots sadarbībā ar Latvijas kultūras un mākslas organizācijām.

Beļģijas dienas Rīgā šogad notiks pirmo reizi. Vienpadsmit dienās būs iespējams apmeklēt deviņus unikālus kultūras pasākumus: pirmo Latvijas komiksu konkursa „Briseles kāposti” izstādi Latvijas Mākslas akadēmijā, jauno flāmu dizaina mākslinieku no Beļģijas darbu izstādi „De Invasie/Rīga”, Beļģijas Pecha Kucha nakti, beļģu jaunāko īsfilmu programmu „Īsais no Beļģijas”, Latvijas Kultūras akadēmijas studentu vakaru veltītu Beļģijai.

Viens no vērienīgākajiem projektiem ir izstāde „Iespaidi un paralēles”- beļģu un latviešu glezniecība 20.gs. pirmajā pusē, kas 2014.gadā ceļos uz Beļģiju. Jāpiemin arī beļģu jūgendstila gleznotāja un grafiķa Armāna Rasanfosa darbu izstāde un mākslas zinātnieces, mākslinieka mazmeitas, Nadīnes de Rasanfosas lekcija par mākslinieka daiļradi.

Rīgā gaidām arī pasaulē atzītos baroka ansambļa „Collegium Vocale Gent” mūziķus.

Beļģijas dienu Rīgā ietvaros būs iespēja iepazīties ar Beļģu virtuves daudzveidību, apmeklējot pavārmākslas meistarklases un nobaudot īpaši Beļģijas dienām gatavotu ēdienkarti restorānā „3 Pavāri”.

Sīkāku informāciju par Beļģijas dienu pasākumiem meklējiet to norises vietās, kā arī www.facebook.com/BelgianDaysInRiga un www.diplomatie.be/riga/

Beļģijas dienas Rīgā ir tapušas sadarbībā ar Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameru, Wallonie-Bruxelles International, Flemish Government, Flanders Images, Komiksu žurnālu „Kuš”, kinoteātri „K-Suns”, Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju, Mākslas muzeju Rīgas Birža, „Pecha Kucha”, „De Invasie”, Starptautisko īsfilmu festivālu „2 Annas”, Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu, arhitektūras un dizaina studiju „Sampling”, restorānu „3 Pavāri”, SIA „BeChef”. 

Vairāk informācijas: Belgian Days in Riga un 2ANNAS mājas lapā

______________________________________________________________________________ 

04.11.2013.

Cetri_mielasti_kadrs_3.png 

Latviešu īsfilmai panākumi ārzemēs

Latviešu režisores Lienes Lindes spēles īsfilma „Četri mielasti” (starptautiskais nosaukums „Fake Me a Happy New Year”) saņēmusi apbalvojumus vairākos starptautiskos filmu festivālos. „Četri mielasti”, kas starptautisko pirmizrādi piedzīvoja septembrī 22. kinofestivālā „Kinošoks” Anapā Krievijā, ieguva žūrijas īpašo balvu īsfilmu konkursa programmā. Oktobrī filma piedalījās festivālā „Bastau” Almatā, Kazahstānā, kur 60 īsfilmu konkurencē saņēma godalgu kā labākā spēles īsfilma. Novembrī filma startēs konkursa programmās Eiropas kino forumā „Scanorama” Viļņā, Lietuvā, kā arī īsfilmu festivālā „Sleepwalkers” Tallinā, Igaunijā.

Filmas režisore Liene Linde, kas 2012. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Filmu režijas programmu, ir pārsteigta par filmas starptautiskajiem panākumiem. „”Četri mielasti” ir filma, kas veltīta latviešiem. Tā apspēlē latviešiem saprotamus motīvus un ir piesātināta ar latviešu humoru. Esmu ļoti patīkami pārsteigta, ka tas netraucē filmu saprast un uztvert arī ārpus Latvijas,” atzīst Liene Linde.

„Četri mielasti” vēsta par latviešu ģimeni, kas ik gadu kopīgi sagaida Jauno gadu. Filmā parādīti četri no šiem vakariem 12 gadu laikā no 1999. līdz 2011. gadam . Galvenās lomas filmā atveido Baiba Broka, Zane Aļļēna, Kārlis Tols, Anta Krūmiņa un Jānis Skanis.

„Pēdējā laikā latviešu režisori starptautiskos filmu festivālos sevi piesaka arvien biežāk. Līdz šim mūsu radošie spēki ārvalstīs bijuši zināmāki ar dokumentālajām un animācijas filmām, un ir patiess prieks, ka nu pasaule var novērtēt arī mūsu īsmetrāžas spēlkino. Mēs ticam arī turpmākiem panākumiem, nesot Latvijas vārdu tālāk ar filmu par mums pašiem. Mums izdodas pierādīt arī to, ka Latvijas kino nākotne lielā mērā joprojām saistāma ar īsfilmas formātu,” sasniegumus komentē producente Amanda Boka.

Filmas “Četri mielasti” producenti ir Latvijas Kultūras akadēmija un producentu apvienība “2Annas”. Filma 2013. gadā plaši izrādīta Latvijā: tā bijusi iekļauta vairākās īsfilmu turnejās pa Latvijas pilsētām – “2Annu” programmas “11/12 Cool” un Latvijas Filmu maratona ietvaros, demonstrēta mūzikas festivālos “Positivus” un “Cita vide”, kino un mākslas festivālā “Rojal” u.c.

Filmas oficiālā facebook.com lapa: Fake Me a Happy New Year

Filmas treileris vimeo

Plašāka informācija:

Amanda Boka, producente;

amanda@2annas.lv;

+371 26551248

__________________________________________________________________________________ 

29.10.2013.

2annas2013closing.jpg 

Foto: Filips Šmits, Masterfoto 

Īsfilmu festivālā “2ANNAS” galveno balvu saņem filma no Šveices

Jau astoņpadsmito reizi norisinoties Rīgas Starptautiskajam īsfilmu festivālam “2ANNAS”, noskaidrota labākā Latvijas, Baltijas un starptautiskā īsfilma. Galveno nomināciju, Zelta Annu, šogad saņēmusi šveiciešu režisora Maikla Freja (Michael Frei) animācijas filma “Iespraud un spēlē” (Plug&Play). Ģipša Annas šogad saņēma igauņu animators Prīts Tenders (Priit Tender) ar darbu “Tārpu barotājs” (The Maggot Feeder) nominācijā labākā Baltijas īsfilma, savukārt režisore Anete Melece ar īsfilmu “Kiosks” saņēma balvu nominācijā labākā Latvijas īsfilma.

“Mums ir patiess prieks par pašmāju režisores, animatores Anetes Meleces panākumiem konkursā, saņemot gan Latvijas labākās īsfilmas statusu, gan atbalstītāju simpātiju balvas,” stāsta festivāla programmu direktore Anna Veilande-Kustikova. “Jāatzīst gan, ka igauņi ir “noturējuši fronti” un paņēmuši visas balvas Baltijas starptautiskajā īsfilmu skatē, tomēr par labāko starptautisko īsfilmu atzīta tik tiešām oriģināla un svaiga skatījuma šveiciešu animācijas filma, kuru varētu definēt arī kā robežpārkāpēju – tādu, kas šķērso robežas gan idejiski, gan tehniski,” noslēdz A.Veilande-Kustikova.

Izvēloties no vairāk nekā tūkstots konkursam iesūtītajām īsfilmām un 42 starptautiskajās skatēs izrādītajām filmām, ekspertu žūrija nominācijā labākā starptautiskā īsfilma stikla diplomus piešķīra austriešu režisorei Vanesai Grafingholtai (Vanessa Grahingholt) par darbu “Traukošanās” (To Tupper), savukārt otru stikla diplomu saņēma režisore Jeongeuna Čoi (Jeoungen Choi) no Korejas Republikas par filmu “Pacelties virs” (Rise Above).

Baltijas labāko īsfilmu konkursā šogad triumfē igauņu režisori, papildus Ģipša Annai saņemot divus stikla diplomus – režisors Andres Tenusārs (Andres Tenusaar) par animācijas filmu “Trīsstūra afēra” (The Triangle Affair) un režisore Marija Reinupa (Maria Reinup) par spēlfilmu “Maja” (Mai).

Par labāko latviešu īsfilmu atzīta režisores un animatores Anetes Meleces kopdarbs ar šveiciešu kolēģiem – filma “Kiosks”, kas ir stāsts par kioska pārdevēju Olgu. Viņa sapņo par ceļojumu uz kādu eksotisku zemi. Šis sapnis šķiet nepiepildāms. Taču notiek kāds negadījums un Olgas dzīve pārvēršas. "Kiosks" ir režisores maģistra diplomdarbs Lucernas Mākslas augstskolā. Filma producēta Cīrihes filmu studijā „Virage Film". Šveicē veidoto filmu atbalstījis arī Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Festivāla ietvaros tika pasniegtas arī trīs īpašo atbalstītāju balvas. Žurnāla “IR” skatītāju balvu saņēma somu režisores Lauri-Matti Parpejas (Lauri-Matti Parppei) spēlfilma “Tu uzbūvēji man labirintu” (You Built Me a Labyrinth), savukārt ilggadējā festivāla atbalstītāja, tūrisma biroja “Relaks Tūre” simpātiju balvu saņēma pašmāju režisore Anete Melece par darbu “Kiosks”. Īpašu simpātiju balvu no “iDeal” veikala saņēma arī montāžas konkursa dalībnieki – konkursa uzvarētājs Konstantīns Makarovs saņēma iPad mini, kā arī īpaši tika izcelta konkursa otrās vietas ieguvēja Anna Meldrāja.

Šogad Rīgas Starptautiskajā īsfilmu festivālā “2ANNAS” kopumā tika izrādītas piecas starptautsikās īsfilmu skates, kā arī viena Baltijas konkursa skate. Konkursam iesūtītos vairāk nekā tūkstots darbus vērtēja starptautiska žūrija – latviešu režisors Aiks Karapetjans, žurnāla “Film Comment” Eiropas redaktors, Oberhauzenes Starptautiskā īsfilmu festivāla filmu atlases komitejas loceklis un vācu kinokritiķis Olafs Millers (Olaf Möller) un nīderlandiešu filmu producents, kino konsultants un viens no Ūmeo starptautiskā filmu festivāla (Zviedrija) dibinātājiem Toms Palmens (Thom Palmen).

Par festivālu:

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Bildes no apbalvošanas ceremonijas skatīt šeit!

Plašāka informācija:

Sabīne Zālīte, “2ANNAS” komunikācijas konsultante

E-pasts: sabine@2annas.lv

Tālr. nr.: 26198363

___________________________________________________________________________________________ 

15.10.2013.

Meryl_Streep_Hillary_Clinton.jpg 

“2ANNAS” aicina atklāt Latvijas sieviešu dažādās lomas

Izvēloties skaļu devīzi “Sievetes: avangardistes, mājsaimnieces, prostitūtas”, Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” radošā komanda aicina Latvijas sievietes sociālajos tīklos ar pašportretu palīdzību atklāt, kāda ir mūsdienu sieviete. Pašportretu jeb selfiju publicēšana sociālajos tīklos līdz šim ir bijusi populārāka citās valstīs, īpaši slavenību aprindās, tādēļ Latvijā šāda aktivitāte rodama tikai pašos pirmsākumos.

“Izvēloties šādu festivāla īpašās programmas devīzi, uzskatām, ka tā ir dabiska mūsdienu sieviešu reakcija uz šā brīža sievietes lomas daudzšķautņainību sabiedrībā. Pašreiz veselīgā sabiedrībā neviens neapšauba sievietes pilntiesīgumu, tomēr līdz ar to tiek ignorētas gan fiziskās, gan psiholoģiskās atšķirības starp dzimumiem. Pasaule ir pilna ar ģeniālām sieviešu kārtas pārstāvēm, kas attīsta globālus eksaktus un humanitārus procesus, tomēr populārajā kultūrā sievietes savu varēšanu pierāda, sacenšoties atkailinoties un izrādot savu seksapīlu, stāsta Anna Veilande-Kustikova, īsfilmu festivāla “2ANNAS” programmu direktore.

Akcijā sociālajos tīklos var piedalīties ikviena sieviete, pievienojot savu pašportretu jeb selfiju ar mirkļbirku (hashtag) #selfieLV, tādā veidā padarot šo bildi pieejamu kopējai Latviešu sieviešu pašportretu galerijai gan Facebook, gan Twitter un arī Instagram tīklos. Lai motivētu sievietes dalīties ar savām bildēm, Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” rīkotāji piedāvā apmaiņā dalīties ar īpašiem ielūgumiem uz vairākiem filmu seansiem, kas norisināsies festivāla ietvaros no 21. līdz 27. oktobrim. Plašāk par konkursu: http://ej.uz/selfieLV_konkurss.

“Mēs vēlamies piesaistīt sabiedrības uzmanību faktam, ka mūsdienīgas latviešu sievietes sevī iemieso teju neiespējamo – ir gādīgas mātes, čaklas sievas, zinošas un pieredzējušas profesionāles, kā arī kaislīgas sievietes. Un šī ir tikai maza daļa no lomām, kuras sievietes īsteno ikdienā,” tā Anna Veilande-Kustikova. “Ņemot vērā, ka “2ANNAS” meklē jaunas kino mākslas robežas, šogad īstenojot aktivitātes sociālajos tīklos, vēlamies izpētīt, kādas ir mūsdienīgas sievietes neskaitāmo lomu robežas,” aicinot piedalīties pašportretu akcijā, stāsta A.Veilande-Kustikova.

Par festivālu:

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Informācija par jaunākajām festivāla aktualitātēm: www.2annas.lv.

Plašāka informācija:

Sabīne Zālīte, “2ANNAS” komunikācijas konsultante

E-pasts: sabine@2annas.lv

Tālr. nr.: 26198363

________________________________________________________________________________________________

15.10.2013.

Vents_Grinbaums_2ANNAS.JPG 

Latviešu režisors: Īsfilma ir kā romantiskas vienas nakts attiecības

Tikai pēdējo trīs gadu laikā Latvijas kinomīļu sabiedrība plašāk iepazīst vienu no senākajiem kino formātiem, kas atsācis atkārtotu uzvaras gājienu - īsfilmu. Pretēji faktam, ka Latvijā ir spēcīgi īsfilmu režisori, kas, spītējot pieejamā finansējuma apmēriem, rada augstvērtīgu kino materiālu, tikai retais kino skatītājs ir pazīstams ar jaunākajiem un kvalitatīvākajiem īsfilmu darbiem gan no pašmāju, gan Baltijas režisoriem.

“Īsfilmas Latvijā ir tikpat populāras vai nepopulāras kā jebkurā citā valstī. Protams, lai īsfilmas kļūtu populāras, ir nepieciešama reklāma, jo, lai filmu padarītu populāru visā pasaulē, uz marketingu tiek tērētas milzīgas summas - līdz pat 60 miljoniem vienai filmai. Atzīmēšu, ka šis cipars ir lielāks nekā Latvijas filmu nozare kopumā iztērē 60 gados, ņemot vērā pēdējo četru gadu finansējumu,” secina režisors un festivāla “2ANNAS” Baltijas konkursa dalībnieks Vents Grīnbaums. “Labas īsfilmas ir pietiekami populāras, jo vairāk nekā 14,5 miljoni skatījumu youtube.com kanālā nozīmē, ka skatītājs ir, bet galvenā problēma gan Latvijā, gan pasaulē ir tā, ka ir maz labu īsfilmu,” noslēdz V.Grīnbaums.

Skatoties īsfilmas internetā, nereti gadās sastapties ar nekvalitatīvu materiālu, tādā veidā sabojājot priekšstatu par īsfilmas formātu kā tādu. Lai iepazīstinātu Latvijas kinomīļu sabiedrību ar kvalitatīvu un augstvērtīgu kino materiālu īsfilmas formātā, festivāla “2ANNAS” rīkotāji šogad ir pārskatījuši vairāk nekā tūkstoti konkursam iesūtītās īsfilmas.

“Īsfilmas formāts sniedz iespēju visu darīt daudz ātrāk: tu izdomā ideju, uzraksti scenāriju, sarunā filmēšanas dienas, nofilmē, samontē – kopā šim procesam aizņemot pāris nedēļas vai pusgadu. Savukārt pilnmetrāža no tevis prasa vairākus gadus,” stāsta latviešu režisors Vents Grīnbaums. “Īsfilmas formāts ir pateicīgs, jo tas sniedz iespēju eksperimentēt. Nav jābūt pārlieku nopietnam un drīkst ļauties izpētīt jautājumus, kurus pilnmetrāžā nebūtu iespējams petīt. Īsmetrāžas filma ir kā romantiskas vienas nakts attiecības, turpretī pilnmetrāža ir kā laulība. Katrai ir savi plusi un savi mīnusi,” noslēdz V.Grīnbaums.

Rīgas Starptautiskajā īsfilmu festivālā “2ANNAS” šogad konkursa skatēs startē 42 filmas, kuru skaitā 13 filmas ir no Baltijas valstīm, savukārt sešas no tām ir veidojuši pašmāju režisori. Konkursa programmā 24. oktobrī un 25. oktobrī būs redzamas izcilas dažādu žanru īsfilmas – spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās filmas u.c., kas nav garākas par 30 minūtēm un vecākas par diviem gadiem. Īpaši jāuzsver, ka “2ANNAS” aplūko īsfilmu kā patstāvīgu žanru, kurā atklājas jaunākās tendences kinematogrāfijā.

Papildus filmu programmām, kas būs vērojamas no 21. līdz 27. oktobrim, “2ANNAS” festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju tikties ar filmu režisoriem klātienē, īstenos vairākas filmu pirmizrādes, kā arī aicinās kinomīļus tikties neformālā gaisotnē pēc filmu izrādīšanas “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize”, “Kaņepes Kultūras centra” un “Ģertūdes ielas teātra” telpās.

Par festivālu:

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Pielikumos - preses relīze, fotogrāfijā režisors Vents Grīnbaums, kā arī festivāla "2ANNAS" plakāts.

Plašāka informācija:

Sabīne Zālīte, “2ANNAS” komunikācijas konsultante

E-pasts: sabine@2annas.lv

Tālr. nr.: 26198363

_____________________________________________________________________________________________ 

08.10.2013.

2ANNAS_3.jpg 

Tuvojas vērienīgākais Baltijas mēroga īsfilmu festivāls “2ANNAS”

Turpinot veiksmīgi aizsākto tradīciju, jau astoņpadsmito reizi Latvijā laikā no 21. līdz 27. oktobrim norisināsies Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS”, kurā būs skatāma plaša konkursa programma ar izmeklētām īsfilmām no Baltijas un visas pasaules. Festivāla īpašo filmu programmu šogad atspoguļo devīze “Sieviete: avangardiste, mājsaimniece, prostitūta”.

“Šogad festivāls sasniedz savu pilngadību, apliecinot sevi kā pilntiesīgu starptautisku filmu festivālu dalībnieku ar augstas kvalitātes saturu un neaizmirstamu formu,” stāsta festivāla “2ANNAS” programmu direktore Anna Veilande–Kustikova. “Šā gada festivāla tematika ir skaļāka nekā citus gadus, jo vēlamies, lai Latvijas sabiedrība saskata īsfilmas patieso spēku un burvību. Esam izvirzījuši sev sarežģītu uzdevumu – vienas nedēļas laikā aplūkot sievietes vēsturisko un mūsdienu lomu sabiedrībā, izmantojot īsfilmu un pilnmetrāžas filmas kā galvenos instrumentus,” noslēdz A.Veilande–Kustikova.

Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” laikā Rīgas kultūras telpu piepildīs dažādu autoru darbi, sākot no mēmā kino līdz pat mūsdienu dzīvajai video performancei. Atklājot feminisma ideju vēsturiskos pirmsākumus un atrodot to rezultātu mūsdienu kino formātā, “2ANNAS” piedāvā tādu autoru-sieviešu kā Šantalas Akermanes, Maijas Derēnas, Lotes Reinigeres, Lindas Kristanellas un Eijas Līsas Ahtilas darbus, kā arī Baltijas režisoru un daudzu citu autoru veidotās filmas. Tāpat festivāla konkursa programmā būs skatāma arī Oskaram nominētā filma “Death of shadow” un pasaules festivālu laureātes “Oh Willy...” un “Mass of men”, kā arī jaunākās Baltijas īsfilmas.

“”2ANNAS” ir vienīgais īsfilmu festivāls Baltijā, kura ietvaros norisinās Baltijas režisoru un mākslinieku jaunāko darbu konkurss. Šis festivāls atklāj īsfilmu tās dažādībā, sākot ar spēlfilmu, dokumentālo vai animācijas filmu un beidzot ar vizuāliem un konceptuāliem eksperimentiem īsformātā,” stāsta festivāla producente Amanda Boka. “Festivāla laikā mēs meklējam tādus autorus, kuri ir definējami kā robežpārkāpēji. Mēs ticam, ka īsfilmas autors ar savu desmit minūšu darbu spēj mainīt pasauli, jo īsfilma ir unikāla ar savu zibenīgo reakciju. Tas, ko mēs redzam īsfilmā šodien, pilnmetrāžas filmā būs vērojams tikai pēc vairākiem gadiem. ”2ANNAS” atklāj saviem skatītājiem to, kas uz lielajiem kino ekrāniem bus skatāms tikai pēc trīs četriem gadiem,” noslēdz A.Boka.

Papildus filmu programmām “2ANNAS” festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju tikties ar filmu režisoriem klātienē, īstenos vairākas filmu pirmizrādes, kā arī aicinās kinomīļus tikties neformālā gaisotnē pēc filmu izrādīšanas “Splendid Palace”, “Kino KSuns”, “Kino Bize”, “Kaņepes Kultūras centra” un “Ģertūdes ielas teātra” telpās.

Par festivālu:

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā www.2annas.lv. 

Plašāka informācija:

Sabīne Zālīte

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS

Komunikācijas koordinatore

+371 2619 8363

__________________________________________________________________________________________________

02.08.2013., Latvija

2ANNAS_2013_1.jpg 

Rīgas Starptrautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS turpmāk notiks oktobrī, 2013. gadā kino svinības rīkojot no 21. līdz 27. oktobrim.

„Apgalvot, ka šogad Latvijā visaptveroša kino festivāla, kas iepazīstinātu ar aktuālākajām pasaules kino tendencēm 2013. gadā nebūs, ir pārsteidzīgi,” savu viedokli pauž festivāla 2ANNAS producente Amanda Boka. 

Šogad festivāla komanda strādājusi ar dubultu sparu, vasarā gan savus lielos, gan mazos skatītājus satiekot Rīgas radošajos kvartālos un lielākajos brīvdabas festivālos „Positivus” un „Laba Daba”. Festivāls ar viesprogrammām piedalījies vairākos Eiropas kino notikumos, arī pašmāju „Rojal”. Septembrī 2ANNAS piedalīsies „Baltajā naktī” starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 6” ietvaros. Taču kulminācija gaidāma oktobra nogalē, kad kino faniem 2ANNAS piedāvās labākās īsfilmas no visas pasaules. „Īsfilma ir formāts, kas atspoguļo mākslinieciskās un tematiskās tendences, kas pilnmetrāžas filmās būs vērojamas tikai pēc trīs līdz četriem gadiem,” saka producente. 

Baltijas un Starptautiskā konkursa īsfilmu programmās gaidāmas Oskaram, Kannu Palmas zariem un Berlināles lāčiem nominētās filmas. Līdzās tam kinoteātros noritēs ārpuskonkursa programma, šogad pievēršoties sievietei kino visdažādākajos aspektos. 2ANNAS 2013 devīze: „Sieviete: avangardiste, mājsaimniece, prostitūta”. „Mēs piedāvāsim hronoloģiski izvērstu 20. un 21. gs. kinovēstures un feminisma domas griezumu, Latvijas sieviešu kino izlasi un pēdējā laika skandalozākos jauno mākslinieku darbus no visas pasaules - īsformātā un pilnmetrāžā,” komentē festivāla programmu direktore Anna Veilande – Kustikova.

2ANNAS savu skatītāju lutinās ar avangarda spīdekļiem kinematogrāfā: Maiju Derēnu un Žermēnu Dilaku, franču jaunā viļņa pārstāves Agneses Vardā filmu, Austrijas filmu mākslinieces Lindas Kristanellas retrospektīvu. Netrūks arī citu skatītāju un kino industriju izaicinošu mūsdienu darbu. To visu varēs vērot kino teātros Splendid Palace, KSuns un Kino Bize. 

Ārpus kino teātra sienām notiks arī citi, ne mazāk intriģējoši pasākumi: neaizmirstamas atklāšanas un noslēguma ballītes, īpaši priekšnesumi un filmu pirmizrādes. Neierasta forma līdzās augstvērtīgam saturam ir 2ANNU vizītkarte.

Informācijai sekojiet: www.2annas.lv

Informāciju sagatavoja: Amanda Boka, Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS producente; +371 2655 1248; amanda@2annas.lv 

 

15.05.2013., Rīga, Latvija

kinodarzs3_01.jpg 

2ANNU Kinodārzā Miera ielas Vasarsvētku laikā 18. maijā CSDD iekšpagalamā Miera ielā 23 notiks brīvdabas kino seansi visai ģimenei.

Jau sākot no pulkstens 19:00 kinodārzā aicināti vecāki kopā ar mazajiem: studija AtomArt sarūpējusi īpaši sirsnīgu animācijas filmu programmu, kas ļaus šūpoties, mazgāties un minēt kopā ar slavenajiem Lupatiņiem un vērot citas Edmunda Jansona filmas. Lielākiem lasītpratējiem īpašs veltījums- filma par „Vārnu ielas” notikumiem un Reiņa Pētersona debijas animācija „Ursus”. Īsi pirms deviņiem Kārlis Vītols un studija „URGA” no Annas ielas piedāvās savas filmas „Aptumsums” un „Mehānisms”, savukārt tieši 21:00 sāksies studijas „AVE” režisora Daiņa Kļavas brīnišķīgā dokumentālā filma „Dubļi”. Jau pavisam pieaugušai un vēl nesnaudošai auditorijai no desmitiem līdz vienpadsmitiem festivāls 2ANNAS sagatavojis īpašu izlasi ar pašmāju režisores Lienes Lindes hitu, komēdiju „Četri mielasti” priekšgalā un īpašu veltījumu no CSDD- filmu „Biķernieku trase”. 

Svētki ir kļuvuši par jaunu tradīciju Miera ielā, kur valda rosīga atmosfēra un vienlaikus arī miers, kas rodas, nogriežoties no galvenajām ielām un to burzmas. Šobrīd visā Miera ielas garumā uzplaukst radošs kvartāls, ko veido kafejnīcas, veikaliņi un citas radošas iniciatīvas. Vasarsvētki notiks no plkst. 11.00 līdz 23.00 Miera ielas posmā no Brīvības ielas līdz Rīgas pilsētas Dzemdību namam. Svētku rīkotāji sola vērienīgu kultūras un izklaides programmu, kas piepildīs ielu ar radošu un pozitīvu gaisotni visas dienas garumā un iesildīs tuvojošos Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

Pasākums norit ar Rīgas domes, Valsts Kultūrkapitāla fonda un nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu. 

Miers ir maldīgs, iela dzirkstī!

Plašāka informācija www.mieriela.lv vai https://www.facebook.com/Mieriela;

www.2annas.lv vai http://www.facebook.com/2AnnasIFF

AtomArt

'Starptautiskā tēva diena' (5 min)

'Kā Lupatiņi mazgājās' (7 min)

'Kā Lupatiņi šūpojās' (2 min)

'Kā Lupatiņi uzminēja' (2 min)

'Vārnu iela' (22 min )

'Ursus' (10 min)

Urga

'Aptumsums' (10 min)

'Mehānisms' (10 min)

AVE

'Dubļi' (60 min)

22:00 – 23:00 Festivāla 2ANNAS īsfilmu izlase 

(Pēdējā laika aktuālo pasaules un Baltijas īsfilmu izlase dažādos žanros)

Informāciju sagatavoja: Amanda Boka, +371 26551248, amanda@2annas.lv 


02.05.2013., Latvija

MarisPilats3.jpg 

Foto: Māris Pilāts 

Norisinājusies pirmā stereoskopiskā 3D testa filmēšana projekta „Rīga – sešas versijas” ietvaros.

Testa filmēšanā Rīgā ar motorizēto RIG un RED kamerām piedalījās aptuveni trīsdesmit filmu profesionāļi, kas operatoru, stereogrāfu un divu projekta režisoru (Kārļa Vītola un Pētera Rozīša no Latvijas) vadībā veica dažādas sarežģītības pakāpes kadru uzņemšanu. Ar šādas tehnikas palīdzību uzņemti tādi pasaulē slaveni kases grāvēji kā „Avatars” un „Hobits: Negaidīts ceļojums”. Filmēšanā piedalījās arī Polijas fonda „3D Image”, kas ir vienīgais 3D aprīkojuma ražotājs Polijā, pārstāvji Joanna un Vladeks Popinski, kuri var lepoties ar lielu pieredzi s3D veidošanā dažādu pasaules mēroga projektu ietvaros. „Rīga – sešas versijas” ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekts, un filmas pirmizrāde paredzēta 2014. gada nogalē Rīgā.

Stereoskopiskā  tehnoloģija piešķir filmai telpiskumu, maksimāli reālistiski vizualizējot sižetu trīs dimensijās. Šādā veidā uz kino ekrāna notiekošais līdzinās tam, kā redzam ikdienu savām acīm, un filmas stāsts kļūst gluži vai par reāli piedzīvotu notikumu. Projekts „Rīga – sešas versijas” ir zinātniskā fantastikas filma stereoskopiskā 3D formātā, un tā sastāv no sešām daļām. Tāsveidotājiir Eiropas režisori no Latvijas (Kārlis Vītols, Pēteris Rozītis), Zviedrijas (Jakobs Arevarns), Polijas (Joanna Popinska), Spānijas (Marks Alberti) un Anglijas (Adina Istrate). Filmas darbība norisinās tuvākā vai tālākā nākotnē Rīgā, un filmas varoņi ceļo laikā, lai atgūtu jaunības mīlestību, zog bērniem sapņus, lai būtu veiksmīgi reklāmas biznesā, roboti aizstāj reālus cilvēkus, tiek radītas zāles, kuras simulē perfektu realitāti, pagrīdes aktīvisti cīnās pret dominējošo spanangļu valodu un no kosmosa ierodas nezināmi objekti.

Vairāk informācijas: www.2annas.lv

Organizē: Virtuālā studija URGA; PARUS Studio; Botnia Film; Rīga 2014; Fresh Step Productions; Air Productions; 3D IMAGE

Atbalsta: Biznesa augstskola Turība; Fresh Art; Rīgas dome

Informāciju sagatavoja: Amanda Boka, sabiedrisko attiecību koordinatore; riga3d@2annas.lv; +371 26551248 

16.01.2013. Rīga, Latvija

Aibo.jpg 

Kārlis Vītols, Aibo 

Rīgā taps zinātniskās fantastikas filmas stereoskopiskā 3D formātā

Noskaidroti „Virtuālās studijas URGA” izsludinātā starptautiskā īsfilmu ideju konkursa uzvarētāji. Konkursā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmai tika pieteiktas 19 īsfilmu idejas.

Latvijā pirmajam zinātniskās fantastikas s3D projektam žūrija atlasījusi darbus no Latvijas, Polijas, Anglijas, Zviedrijas un Spānijas. Visu filmu darbība norisināsies Rīgā tuvākā vai tālākā nākotnē. Filmu idejās apspēlētas tēmas par ceļošanu laikā, virtuālo realitāti, vienu pasaules valdību un sapņu zagšanu. 

Līdzfinansējumu filmu ražošanai saņēmuši: Kārļa Vītola filma „Modulācija” (Air Productions, Latvija) un Pētera Rozīša filma „Laikā” (Fresh Step Productions, Latvija), Joannas Popinskas „Brīnišķīgā un neticamā sapņu darbnīca” (3D IMAGE, Polija), Adinas Istrates - „Nebeidzami laimīgs” (Toybox Films, Lielbritānija), Jakoba Arevarna "Bumba" (Jakob Arevarn Filmproduktion, Zviedrija) un Marka Alberti „Dažas neglītas skaņas” (Kiribati-Bairiki and Cronosfera, Spānija).

Žūrijas darbā piedalījās projekta mākslinieciskā vadītāja Astra Zoldnere, kopproducents Toms Palmens (Zviedrija, Ūmeo), Rīga 2014 tematiskās līnijas „Okeāna alkas” kurators Uģis Brikmanis un neatkarīgā eksperte, igauņu režisore Līna Pākspū.

Pirmo trīs filmu ražošanu paredzēts sākt šā gada augustā, bet pārējo filmu scenāriji tiks realizēti 2014. gadā. Filmas pirmizrādi piedzīvos nākošā gada novembrī programmas „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” ietvaros.

Vairāk informācijas: www.2annas.lv

Projektu realizē: „Virtuālā studija URGA”, „Botnia Film”, „PARUS Studio”, Rīga 2014, Rīgas Dome

Informāciju sagatavoja: Amanda Boka, sabiedrisko attiecību koordinatore; riga3d@2annas.lv; +371 2655 1248

 

14.01.2013. Latvija

 aaa13_riigaa_small.jpg

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS dosies nu jau par tradīciju kļuvušajā tūrē pa Latviju!

Projekts 2ANNU Projektors: Latvijas tūre ar VKKF atbalstu norisināsies jau piekto reizi. Šogad ar atraktīva nosaukuma “11/12 cool” filmu programmu apciemojot kinoteātrus Siguldā, Daugavpilī, Valmierā un Talsos, ceļojumu noslēdzot Rīgā. 

Pirmais seanss gaidāms Talsos 19. janvārī 16:00 kino teātrī „Auseklis”.

2ANNAS ar gluži vai zinātnisku piegājienu nodevušās īsfilmas formāta pētniecībai, sevišķu uzmanību pievēršot bezgalīgajām formas un izteiksmes interpretācijām visas pasaules mērogā. Programmas “11/12 cool” uzstādījums ir oriģinālākās, apspriedes vērtākās un saturā un formā iespaidīgākās festivāla 2011. un 2012. gada “must see” filmas, piedāvājot ieskatu visdažādākajos žanros- no tradicionālas īsmetrāžas spēlfilmas līdz izteikti eksperimentāliem darbiem un komēdijām. Šīs ir filmas, kas festivāla auditorijā pēdējos gados raisījušas nevaldāmus smieklus, aizkustinājuma asaras, elpas aizturi un... drosmīgi programmā iekļauta arī filma, kuras vidū izskanēja vētraini protesta aplausi. Kā programmas nagla izvēlēta Latvijas Kultūras Akadēmijas absolventes Lienes Lindes filma „Četri mielasti”, kas stāsta par kādas latviešu ģimenes Jaunā Gada svinībām gadu gaitā. Filma Rīgā izrādīta akadēmijas atklāto skašu ietvaros un izpelnījusies ļoti atzinīgu novērtējumu arī kino kritiķu skatījumā, plaši izskanot medijos. 2ANNAS saka, ka šī ir programma, kas jāredz!

Kopumā aptuveni 1,5 stundas garājā seansā būs skatāmas festivāla programmētāju izvēlētās filmas:

“Es” / “Ich”, David Fonjallaz, Šveice, 12’

Filma- režisora sapņa piepildījums. Kopš apzināta vecuma un profesijas izvēles Deivids zinājis, ka tieši Artūra Šnizlera īsstāstu ekranizēs savā īsfilmā. Kādam vīram dzīve rit diezgan ierastu gaitu līdz mirklim, kad viņš vietējā parkā ievēro zīmi “Parks”. Jautājums, vai tikai vārdos un uzrakstos paustais var kļūt par realitāti, vīram kļūst par īstu apsēstību, līdz viņš ir pilnībā atsvešinājies no apkārtējās pasaules. 2ANNAS 2011 žūrijas atzinība

“Rokija neparastā dzīve” / “The extraordinary life of Rocky”, Kevin Meul, Beļģija, 14’

Pasaules festivālu hits, melnā komēdija par Rokiju- Rokijs uzaug nāves ielenkumā: visi, kas ir viņam līdzās, mirst muļķīgos negadījumos un ikreiz, kad viņš ir to centrā. Modernā pasaka par lielām neveiksmēm un mazliet svētlaimes, kurā atjautīgi izmantotas vides īpatnības, skrupulozi atainota par vēsturi kļuvusī sadzīve. Īsts stila iedvesmas avots hipsteriem!

“Striptīzs” / “Striptease”, Juan Carlevaris, Spain, 9’

Hulio filmē Sofiju, cerot sagaidīt iemūžināšanas vērtas striptīza ainas. Par spīti Hulio neatlaidībai, Sofija kategoriski atsakās dejot kameras priekšā. Seko cīņa par varu. Hulio sapratīs, cik sarežģīts var būt patiess kailums. Intimitātes atainojuma praugdemonstrējums “single shot” tehnikā- bez griezumiem, bez montāžas, patiesi un dziļi. Režisors demontrē savu pārliecību, ka kino nav nekā izcilāka par labu aktieri kameras priekšā. 

“Abstrakts?” / “Abstract?”, Alexei Dmirtiev, Krivija, 3’

Nesteidzīga filma par un ap “abstrakto”. Krievu režisors kļuvis par 2ANNU iecienītu mākslinieku, piedaloties festivālā divus gadus pēc kārtas, sevi pozicionējot kā izcilu īsmetrāžas eksperimentu meistaru. 

“Bēdubrāļi”, Lauris Ābele, Latvija, 8’

“Must see” gabals no Latvijas skarbākās apvienības- brāļu Ābeļu kolektīva, kas 2ANNU faniem jau izsenis pazīstami kā pirmo latviešu šausmu filmu autori. Divi mednieki pavada ziemas nakti mežā, metodiski dzerdami. No rīta viens no viņiem ir pazudis. Runā, ka vismaz pirmā filmas daļa ir bijusi absolūti autentiska (sapluinītais filmas aktieris vēl pavisam nesen redzēts sveiks un vesels ar visiem locekļiem pie vietas).

“Visus vīriešus sauc Roberts” / “All men are called Robert”, Francija, 6’

Vēl viens festivālu hits, šoreiz no Francijas. Pa mežu skrien kails vīrietis, kura miesa ir noklāta zilumiem. Pēkšņi viņš apstājas: kas ir šī noslēpumainā sieviete, kas sauc pēc palīdzības? Un kas tie par vīriešiem, kas mēģina viņu nošaut? Izaicinoša parafrāze par cilvēka un dzīvnieka vietu pasaulē. 2ANNAS 2012 statuete- ģipša Anna

“Intervija Nr. 3” / “Interview #3”, Marlene Denningmann, Vācija, 6’

Sebastians Urzendovskis, jauns un daudzsološs vācu aktieris atbild uz jautājumiem. Taču uz ko šī saruna vedina? Lai gan melnbalts, spilgtākais Hamburgas mediju skolas darbs 2011. gadā. 2ANNAS 2011 žūrijas atzinība

“Prelūdija” / “Prelude”, Nadine Poulain, Vācija, 12’

Metamorfisks gaismas atspīduma ūdenī attēlojums meditatīvā audiālā pavadījumā. Darbs māksliniecei Nadine Poulain kļuvis par jaunu pagrieziena punktu mākslinieciskajā karjerā, un turpmākais veikums lielā mērā raksturojams kā korelācija starp redzamo un dzirdamo. 

“Četri mielasti”, Liene Linde, Latvija, 35’

Reiz kādā Rīgas dzīvoklī dzīvoja Anita ar bērniem Santu un Kristapu. Katru Vecgada vakaru viņi kopā Omi un Pēteronkuli rīkoja svētku mielastu. Bērni pieauga, dzīve gāja uz priekšu, prezidenti teica Jaungada uzrunas, televīzijā vienmēr rādīja "Likteņa ironiju". Piedzimšana, nāve, prieks, naids un rosols divpadsmit gadu garumā - četri vakari kādas ģimenes un kādas valsts dzīvē no 1999. līdz 2012. gadam. Lielākais Latvijas Kultūras Akadēmijas hits 2012. gadā- flma, par ko runā, režisore, kas vēl runās, un runās daudz un ievērojami!

Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā 

 

21.12.2012. 

2ANNU Kino Komūnas: Kaceklis ietvaros pabeigts mūzikla „The Wonderland” / „Brīnumzeme” kaceklis!

Darba autori ir igauņu mākslinieces Evi Parn un Lilli Tolp, un latviešu talantīgais animators Krišjānis Ābols, kas veidojis animāciju.

 

Kino Komūna ir 2ANNU projekts, trīs dienu kino darbnīca, kuras laikā tiek radītas un realizētas jaunu darbu idejas. Laika posmā no 14. līdz 16. decembrim projekta ietvaros septiņas komandas radīja neesošu pilnmetrāžas filmu kacekļus Latvijā netapušos kino žanros. Mūzikla ideja tika atzīta par labāko un žūrija, kuras sastāvā bija kino producente Madara Melberga, režisors un producents Viesturs Graždanovičs un režisore, balss māksliniece Dana Indāne, īpaši atzīmēja tā ražošanas potenciālu. Divas dienas darba izstrādei izrādījās pārāk īss laiks, tāpēc video iesniegts ar dažu dienu kavēšanos. 

Filmas stāsts ir par skudru saimi, kas pārtikas trūkuma dēļ spiesta doties „brīnumzemes”, ēdiena pārbagātās valstības Lido meklējumos. Tomēr senā leģenda vēsta arī par lāstu. Ceļojuma laikā grupā notiek šķelšanās- vai cilts nonāks līdz galamērķim? 

16. decembra vakarā projekta noslēgumā Kaņepes Kultūras centrā ideja tika apbalvota kā godpilnās otrās vietas ieguvēja, bet pirmo vietu ieguva Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studentu grupa par darbu „Alises ideālais vīrietis” meiteņu filmas žanrā, kas visprecīzāk atbildis projekta uzstādītajam uzdevumam. Trešo vietu ieguva mākslinieču apvienības Ances Krieviņas, Agneses Surkovas un Lindas Ģībietes darbs „Pārklājums” mistikas žanrā. Visi darbi noskatāmi Producentu grupas 2ANNAS mājas lapā www.2annas.lv.

Kino Komūnas projekta mērķis ir Latvijas kinematogrāfa produktivitātes celšanās un jaunu ideju izstrāde, un 2ANNU komanda ar prieku sagaidījusi ziņu, ka igauņu-latviešu komanda nolēmusi turpināt darbu pie filmas „The Wonderland” scenārija, īstenojot animācijas filmu kā starptautisku projektu. 

Organizēja: 2ANNAS, Kaņepes Kultūras centrs

Atbalstīja: Urga, Gūtenberga druka, Kultūras Diena, Lux Express


 25.10.1012, Latvija, Rīga

Producentu grupa 2ANNAS sadarbībā ar Kaņepes Kultūras Centru de