Par festivālu

sieviete.jpg

Norises vietas: KSuns, Kino Bize, Splendid Palace, Rīgas Kino muzejs, noslēgums 26. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī 

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.  

2ANNAS 2013. gadā pievērsīsies sievietei kino: sievietei - avangardistei, sievietei - mājsaimniecei un sievietei - prostitūtai. Sievietei – ne tikai kino veidotājai, bet arī aktrisei, mūzai, iedvesmai, pētniecības objektam, elkam, leģendai, karalienei un kalpam. 

Festivāla ārpuskonkursa programmā šogad hronoloģiski izvērsts 20. un 21. gs. kinovēstures un feminisma domas griezums, Latvijas kino sieviešu izlasi un pēdējā laika skandalozākos jauno mākslinieku darbus no visas pasaules.

Kā katru gadu, 2ANNAS piedāvā Baltijas režisoru un mākslinieku jaunāko darbu konkursu, kas atklāj īsfilmu tās dažādībā, sākot ar spēlfilmu, dokumentālo vai animācijas filmu un beidzot ar vizuāliem un konceptuāliem eksperimentiem īsformātā.

Starptautiskais konkurss skatītājiem piedāvā izlasi ar augstas kvalitātes īsfilmām, kas jau guvušas atzinību pasaulē vai vēl tikai dodas ceļā uz slavas zenītu. Katru gadu 2ANNAS programmā var skatīt Kannu, Berlianāles un pat  Oskara laureātus īsfilmu kategorijā. 

2ANNAS eksistē kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir ne vien pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet arī apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts.

Otra 2ANNĀM raksturīgākā iezīme līdzās augstvērtīgam saturam ir tā neparastā forma: festivāls pazīstams ar trakām ballītēm neierastās vietās, brīvu atmosfēru un radošām izpausmēm ne tikai kino formā.