Konkursa žūrija


Aiks Karapetjans, režisors

AikVetocolour.jpg 

2011. gadā Aiks bija rešisors Latvijas Nacionālās operas izrādei Seviļas bārddzinis, kas tika atzīta kā labākais sezonas jauniestudējums. Aika debijas filma pilnmetrāžas režijā, spēlfilma Cilvēki tur (2012), ir piedalījusies dažādos starptautiskos kinofestivālos (Karlovi Vari, Gēteborgā, Kotbusā, Hamburgā, Lībekā), un viņš saņēmis balvu kā labākais režisors Baltijas debijā (Krievija). Vēl viens pilnmetrāžas projekts, šausmu filma ar nosaukumu MOŽ’ šobrīd ir pēcapstrādes stadijā un uz ekrāniem parādīsies 2014. gadā.

 

Toms Palmens, filmu konsultants

Portra╠łtt Thom 1_1.jpg

Toms Palmens (Thom Palmen) ir viens no Ūmeo starptautiskā filmu festivāla (Zviedrija) dibinātājiem. (1986-2007) "Mēs sākām veidot festivālu, jo bijām neapmierināti, ka tik daudz labu filmu nekad nenonāk līdz kinoteātru ekrāniem.” Viņš ir aicināts par žūrijas locekli daudzos filmu festivālos, īpaši Berlīnē , Sofijā , Regensburgā, Drēzdenē, Kotbusā, Ēksanprovansā, Poznaņā, Bratislavā, Hamburgā, Tamperē un Puhonā (Korejā). Lai palīdzētu talantīgiem jaunajiem filmu veidotājiem no Zviedrijas ziemeļiem, viņš izveidoja pats savu uzņēmumu: Botnia Film, kas nodarbojas ar filmu izplatīšanu. Šobrīd viņš strādā kā kurators daudzos festivālos un, paralēli tam, - kā producents, un attīsta projektus kino un spēļu biznesa nozarē. Viņa pirmais kopražojums - filma Tēma (režisore Olga Popova, Krievija) tika izvēlēta un apbalvota Berlināles īsfilmu kategorijā 2008. gadā.

 

Olafs Mollers , kinokritiķis un kurators

olafs_millers_1.jpg

Ķelnē dzimušais Olafs Mollers (Olaf Möller) ir žurnāla Film Comment Eiropas redaktors, darbojas kā Oberhauzenes Starptautiskā īsfilmu festivāla filmu atlases komitejas loceklis. Viņš ir rediģējis un uzrakstījis vairākas grāmatas par Džonu Kuku (John Cook), Maiklu Pilzu (Michael Pilz), Romualdu Karmakaru (Romuald Karmakar) un Dominiku Grafu (Dominik Graf) (šīs visas grāmatas ir izdevis Vīnes izdevniecības nams Filmmuseum-Synema-Publikationen). Kā ārštata programmu veidotājs viņš ir strādājis ar filmām dažādās kino institūcijās kā, piemēram, Austrijas kino muzejs un Midnight Sun filmu festivāls.