Starptautiskā konkursa skate #3

Ceturtdiena, 24. oktobris, KSuns, 22:15 – 23:35 

 

Programmā:

Death of a Shadow / Ēnas nāve, Toms Van Avermē, spēlfilma, 2012, Beļģija, 21 min

Iestrēgušam elles priekštelpā starp dzīvību un nāvi, Nātanam Rijkam, Pirmajā pasaules karā kritušam zaldātam, ir jāsavāc ēnas, lai iegūtu otru iespēju dzīvot un mīlēt. Viņam palikušas vēl tikai divas ēnas, ko savākt, kad viņš atklāj ko tādu, kas pilnībā izmaina viņa pasauli.

 

The Noble Stud / Augstdzimušais ērzelis, Sofija Priftisa / Linus Hatins, animācija, 2013, Zviedrija, 15 min

Jauna meitene, vārdā Marija, dodas dzīvot uz laukiem, lai strādātu par kalponi aristokrātu pārim viņu savrupmājā. Savas labākās draudzenes neiespējamās vēlēšanās audzināt savu pašu bērnu attiecībās ar otru sievieti iedvesmota, Marija perina plānu, kā palīdzēt homoseksuāliem pāriem, tajā pašā laikā atriebjoties buržuju klasei. Īsa animācija, kurā izmantota Brehtes episkā teātra tehnika, nododot politisku vēstījumu ar komēdijas un šoka palīdzību. 

 

I Fall All the Time? / Es krītu visu laiku?, Eduardo Viljams, eksperimentālā spēlfilma, 2013, Francija, 15 min

Meklējot sēklu, jauns vīrietis iznāk no pazemes, kur viņš izklaidējas ar saviem draugiem. Viņi visi uzsāk ilgu gremošanas ceļojumu.

 

Plug & Play / Iespraud un spēlē, Maikls Freis, animācija, 2012, Šveice, 6 min

Pirksti iesprauž vienu otrā figūriņas, kuru spraudes pievienotas to galvām. Bet pirksti arī piedalās spēlē. Vai tā ir mīlestība?

 

Mystery / Mistērija, Hema Garsija Ibarra, spēlfilma, 2012, Spānija, 12 min

Runā, ka, ja pieliek ausi aizmugurē pie viņa kakla, var dzirdēt Jaunavu sarunas.

 

A Ham Story / Stāsts par šķiņķi, Eliska Čitkova, animācija, 2012, Čehijas Republika, 6 min

Mans stāsts ir par iztēli. Par iztēli, kas tik ilgi bijusi saslēgta, bet tagad atbrīvota ar tik lielu spēku. Par Dieva lomas uzņemšanos bērniem raksturīgā un tīrā spēlē.

 

Demonstration Lesson / Demonstrācijas nodarbība, Natālija Maštālere, dokumentālā filma, 2012, Ukraina, 20 min

Kādu jūs zināt mūsu policiju? Dominējošu, skarbu, pašapmierinātu un pat ļaunu? Bet, vai jūs esat redzējuši kārtības sargus apmulsušus, apjukušus un nedrošus? Kā sagatavot mūsu likuma uzturēšanas ierēdņus Euro 2012 un kādas mācības viņi ir jau saņēmuši? Mūsu filma ir par to visu.