Starptautiskā konkursa skate #1

Ceturtdiena, 24. oktobris, KSuns, 18:00 – 20:00


Programmā: 

The Grandma’s Dilemma / Vecmāmiņas dilemma, Daniels Seideneds, dokumentālā filma, 2013, Vācija, 4 min

Vecmāmiņas dilemma: eksperimentāla dokumentālā īsfilma par cienījamu novecošanu, neveiksmīgiem samierināšanas mēģinājumiem, vientulību un ļoti kautrīgu kaķi, kuram izmisīgi nepieciešama kaimiņu palīdzība.

  

Echo / Atbalss, Luis Arnolds, spēlfilma, 2013, Lielbritānija, 18 min

Atbalss stāsta par 17 gadus veco Karolīnu, kura saņem telefona zvanu, kas paziņo traģisku vēsti - viņas tēvs cietis motocikla avārijā. Viņas negaidītā reakcija atklāj, ka ar šo zvanu saistās kaut kas vairāk par šķietamo.

 

Like Rats Leaving a Sinking Ship / Kā žurkas, kas pamet grimstošu kuģi, Vika Kiršenbauer, eksperimentālā filma, 2012, Vācija, 25 min

Filma ir daļēji balstīta pašas autores psihiatriskajā novērtējumā, diagnosticējošā dzimumu identitātes traucējumus. Kā žurkas, kas pamet grimstošu kuģi ir personīga filma, kas apvieno subjektivitāti ar medicīnisko slēdzienu klīnisko objektivitāti, tādējādi apšaubot šo kategoriju pašus pamatus. Iztēli rosinoši attēli neuzkrītoši saplūst ar ģimenes albumiem, radot daudzslāņainu realitāti, kurā nošķīrums starp patieso un nepatieso šķiet nevajadzīgs un novecojis.

  

The Swimming Trunks / Peldbikses, Matilde Beilī, spēlfilma, 2013, Francija, 21 min

Brīvdienās kempingā pie jūras desmitgadīgais Remī apbrīno 35 gadus veco Stefanu, sava rotaļbiedra tēvu. Tā viņam ir jauna un mulsinoša sajūta. Neviens nezina, kam viņš ir iet cauri, īpaši jau ne izskatīgais Stefans..

 

You Built Me a Labyrinth / Labirints, Lauri-Matti Parpeja, spēlfilma, 2013, Somija, 18 min

Tieši brīdī, kad viss ir kārtībā, viņa saņem mīlestības vēstuli no pagātnes.

  

Noelia / Noēlija, Marī Alče, spēlfilma, 2012, Argentīna, 15 min

Vasara. Noēlija dzīvo lielpilsētā, kas šķiet apstājusies. Viņa ir viena, un viņai ir brīvs laiks. Viņa dodas cauri pilsētai un ar savu mazo kameru mēģina iejusties dažādās vietās, kā arī izlikties, ka ir ģimeniski saistīta ar vairākām sievietēm.