Baltijas konkursa skate

Piektdiena, 25. oktobris, KSuns, 21:30 – 23:30

 

International Father’s Day / Starptautiskā Tēva diena, Edmunds Jansons, animācija 2012, Latvija, 5 min

Tēva diena cilvēkiem ir svētki, bet vienam mazam putnam – parasta darbadiena. Rūpes ir tās pašas vecās: sagādāt ēdienu viņa ģimenei.

 

 

 

The Training / Treniņa stunda, Askolds Saulītis, dokumentālā filma, 2012, Latvija, 5 min

Šis ir stāsts par cīņu starp labo un ļauno, par jaunības uzvaru pār vecumu un dzīvē gūto pieredzi. Šīs mūžīgās patiesības atklājas cilvēka acīs, dvēseles spogulī. Filma, kā oriģināls mākslas darbs, apvieno kinematogrāfiju, Igora Stravinska mūziku un cīņas mākslu – džudo, kas izpauž sevi ekspresīvā horeogrāfijā. Svētais pavasaris, krievu komponista Igora Stravinska balets, pirmizrādi piedzīvoja Parīzē, 1913. gada 29. maijā. Parīzieši bija šokēti un baletu izsvilpa. Pēc kāda laika baletu iestudēja Pīna Bauša, Hedijs Mālems un Londonas Karaliskais balets. Stravinska Svētais pavasaris bija arī viens no 27 mūzikas skaņdarbiem, ko ierakstīja NASA starpplanētu zondes VOYAGER zelta diskā 1977. gadā. VOYAGER pameta Saules sistēmu 1990. gadā, ceļojot pretī svešām civilizācijām ārpus tās.

 

 

 

The Kiosk / Kiosks, Anete Melece, animācija, 2013 Latvija / Šveice, 7 min

Jau gadiem ilgi kiosks ir Olgas mazās mājas, jo viņas kāre uz saldumiem un vienveidīgā dzīve viņu ir padarījusi lielāku nekā izejas durvis. Lai izklaidētos, viņa lasa ceļojumu žurnālus un sapņo par tālām vietām. Absurds gadījums aizsāk viņas ceļojumu.

 

The Tram / Tramvajs, Madara Dzintara, eksperimentālā filma, 2012, Latvija, 2 min

11. tramvajs dodas ikdieniškajā apgaitā.

 

 

 

Mai / Maja, Marija Reinupa, spēlfilma, 2013, Igaunija, 16 min

Jaunā Maja pēdējā autobusā uz pilsētu konstatē, ka ir viena ar diviem narkomāniem, no kuriem vienam strauji paliek sliktāk. Viņai nesanāk pievērst autobusa vadītāja vai apkārtējo pasažieru uzmanību, tāpēc viņa izlemj pati iesaistīties.

 

 

 

The Triangle Affair / Trīsstūra afēra, Andres Tenusārs, animācija, 2012, Igaunija, 10 min

Nav trīsstūra bez stūriem. Nav virziena bez trīsstūra. Nav kustības bez virziena.

 

 

 

Gonzales, Vents Grīnbaums, spēlfilma, 2013, Latvija, 8 min

Kad vīrietis sastopas ar savām lielākajām mūža bailēm, viņš nolemj iet un ar tām cīnīties. Cīņa nav viegla, un viņam ir jāupurē viss, kas viņam ir, bet beigās viņš tomēr uzvar.

 

 

 

By the Border / Pierobeža, Jurijs Skorobogatovs, spēlfilma, 2013, Latvija, 6 min

Andris atnāca uz mežu pēc Ziemassvētku eglītes un atrada dažas nelikumīgas dāvanas. Laimes sajūta pārvērtās bailēs, kad viņš saprata, ka tur neatrodas viens.

 

 

 

The Maggot Feeder / Tārpu barotājs, Prīts Tenders, animācija, 2012, Igaunija, 16 min

Kāds vīrs nolemj nogalināt savu sievu, jo viņai nevar būt bērnu. Viņš jūras krastā uzceļ akmens māju un sāk tur audzēt tārpus. Kad tārpi ir kļuvuši tik resni kā plaukstas locītava, viņš uzaicina sievu pastaigāties pa pludmali.. Tārpu barotājs ir sena čukču tautas pasaka. Tā mūs aizved ceļojumā pa cilvēka prāta tumšākajiem nostūriem.

 

 

 

Lisa, Go Home! / Liza, nāc mājās! Oksana Buraja, dokumentālā filma, 2012, Lietuva, 28 min

Bērna dvēsele nevēlas izlīgt ar meitenītes apkārtni. Filmas veidotāji centušies iemūžināt paaudžu atšķirību starp mazo meitenīti Lizu un viņas ģimenes pieaugušo pasauli. Pastāvīgie konflikti, kas tika ierakstīti, daļēji notiek tāpēc, ka Liza bēg prom no mājām. „Kāpēc tu vienmēr bēdz prom? Kā tev trūkst?” Mazā meitene nerimstoši dzird šos jautājumus. Un tomēr, kā ir iespējams izskaidrot to, kas ir saprotams tikai viņas pašas dvēselei, to, kas ir bērna neaprakstāmi trauslajā eksistencē? Šo pasauli aptver rupja un brutāla realitāte.. Cik ilgi bērns būs spējīgs pretoties šai videi un nosargāt savu sapni?

 

 

 

The End / Beigas, Ulo Pikkov, eksperimentālā filma, 2012, Igaunija, 6 min

Saka, ka pirms nāves cilvēka acu priekšā paskrien visa viņa dzīve. Bet, ko redzētu gadsimtu veca kinolenta, pirms tā beidzot zaudē cīņu ar digitālo mediju? Beigas ir veltījums kinofilmai kā materiālam.

 

 

 

My Condolences / Izsaku līdzjūtību, Margus Paju, spēlfilma, 2013, Igaunija, 15 min

Motīvs var vienlaikus būt gan nozieguma iemesls, gan daļa no mākslas darba uzbūves. Izsaku līdzjūtību ir stāsts par kādas meitenes emancipāciju gan ar noziedzīgiem, gan mākslinieciskiem motīviem. Marihuānas audzētāju ģimene ir pārsteigta, kad viņu meita pārved mājās neparastu jaunu vīrieti. Pēc mātes iniciatīvas viņi sāk izlikties par parastiem lauku ļaudīm, kas raksta līdzjūtības vēstuli kaimiņa nāves sakarā. Patīkamais jauneklis laipni piekrīt viņiem palīdzēt šajā ļoti atbildīgajā uzdevumā. Sākas izrāde, un tās saturs un motīvi mainās, kad mainās tas, kas tiek likts uz spēles. Bet, kurš par ko izliekas, un kuram, un kas vispār šī ir par spēli?