Panorāma. YOLO*

Ceturtdiena, 24. oktobris, Kino Bize, 21:00 – 22:30

 

 

Panorāmas veidā, izvēršoties gan žanriski, gan tematiski un ģeogrāfiski, 2ANNAS piedāvā, mūsuprāt, sociālpolitiski aktīvas īsfilmas, kas raksturo jaunatnes problēmas, kas Latvijā netiek aktualizētas. Sākot ar 11 gadīga puiša pārdomām par homoseksualitāti un beidzot ar pieaugušas sievietes sadursmi ar nacionālās reliģijas noteiktiem veselības aprūpes nosacījumiem, zaudējot nevainību.

 

Programmā: 

Hiljaisen Talven Lapsi / Klusās ziemas bērni, Īrisa Herme, dokumentāla filma, Somija, 2012, 21 min

Monotonā dzīvē priekšlaicīgā pensijā, pirms 30 gadu vecuma, ir rutīnas pilna. Tomēr Katjas pensionēšanās iemesli nav saistīti ar rutīnu un viņas dzīve Ziemeļsomijas pilsētā nav nemaz tik drūma.

 

Straight With You / Būšu atklāts ar tevi, Dāns Bols, dokumentāla filma, Nīderlande, 2012, 19 min

Būšu atklāts ar tevi ir dokumentāla filma par 11 gadīgo Melvinu, kuram ir noslēpums - viņam nepatīk meitenes. Lai arī viņa ģimene to zina, viņš baidās to pateikt saviem skolas biedriem, jo domā, ka viņi varētu sākt viņu iekaustīt. Un ko lai viņš dara, kad foršākā meitene klasē nosūta viņam mīlestības vēstuli?  

 

More Than Two Hours / Vairāk kā divas stundas, Ali Asgari, spēlfilma, Irāna, 2013, 15 min

 

Pulkstenis ir trīs no rīta. Puisis un meitene klejo pa pilsētu. Viņi meklē slimnīcu, kur meitenei sniegtu medicīnisko palīdzību, bet tas ir daudz grūtāk kā viņi domā.

 

The Son / Dēls, Siavašs Šahabi, spēlfilma, Irāna, 2013, 24 min

Jauns vīrietis, kurš grasās emigrēt uz citu valsti, nokļūst izaicinošā situācijā, kad notiek pavērsiens attiecībās ar tēvu...

 

La Strada di Raffael / Rafaels, Alesandro Falko, dokumentālā filma, Itālija, 2013, 25 min

Rafaels ir 13 gadus vecs zēns, kurš dzīvo Neapoles piepilsētā. No pulksten 12:00 līdz 15:30 un no 19:00 līdz 21:00 viņš kopā ar draugu Adamu pārdod cigaretes uz ielas stūra. Viņi rīko mēģinājumus, lai spēlētu mūziku ciemata festivālā. Tikmēr jau vairākas dienas policija cīnās ar demonstrantiem, pēc tam, kad pieņemts mēra lēmums izlikt no mājām simtiem cilvēku. Rafaels ar nepacietību gaida māti atgriežamies mājās. Kamēr viņš gaida, viņš uzzīmē māju ar dārzu.

* YOLO - You only live once/ Tu dzīvo tikai vienreiz