Hamburgas Tēlotājmākslas universitātes īsfilmu izlase Piezīmes 1-10

Svētdiena, 27. oktobris, Kino Bize, 15:30 – 17:00


Dārgā Rīga, es vēlos piedāvāt jums noskatīties desmit filmas no Hamburgas. Ne tāpēc, ka visi filmu veidotāji ir bijuši mani studenti universitātē. Mani fascinē viņu mērķtiecīgā formas izvēle. Šīs filmas piedāvā perspektīvu, kas pastāv tikai šo filmu veidotāju acīm. 70 minūšu garumā, tumšā projekcijas telpā, oktobrī viņu skatījums būs mūsējais un mūsu prāti sekos viņu prātiem. Mēs izpētīsim konceptus un idejas, struktūras un formas, kā arī personīgās dzīves stāstus. Secinājumi nav iekļauti. 70 minūtes vēlāk mēs atgriezīsimies pie būšanas ar sevi. Domāšanas. Lēnām pieradīsim redzēt paši savām acīm. Esmu pārliecināta, ka tas ir labākais, ko kino var sasniegt. Jūsu Marlēne Deningmana. /Marlēne Deningmana, Hamburga, 2013.gada 16.septembris./

Marlēne Deningmana ir Hamburgā dzīvojoša vācu filmu veidotāja, video māksliniece un kuratore.

Programmā:

Strings / Stīgas, Annika Kahrs, Vācija, 2010, 9 min

Stīgu kvartets nospēlē Bēthovena 1800. gada skaņdarbu C minorā pirmās taktis. Harmoniskajai viengabalainībai pienāk beigas, kad mūzika apstājas pēc pirmās melodijas un mūziķi maina vietas ar spēlētāju pa labi.

 

Ein Film / Filma, Franziska Kabiša, Vācija, 2012, 3 min

Kā izskatās māja? Kā jūs attēlotu pilsētu? Un - kas esmu es? Cilvēks? Sieviete? Māsa? Studente? Māksliniece? Aizdomās turamā? Filma ir filma par vārdiem, terminiem un problēmām, kas ar tiem saistīti.

 

Licht als Welle / Gaisma kā stars, p.13, Katja Lella, Vācija, 2013, 3 min

Filma ļauj skatītājam iegrimt skolas fizikas grāmatas abstrakto attēlu pasaulē. Attēla un skaņas mijiedarbības rezultātā rodas mistisks, reliģisks skaņdarbs, kas, šķiet, nav saistīts ne ar teksta intimitāti, ne ar izvēlētā attēla apgūstamo vielu. (Jannis Lehmans)

 

Was ich ansehe wird Portal zu einem Gedankengang / Tas, kam pievēršu skatienu, kļūst par domu vilciena portālu, Činoks Šnaiders, Vācija, 2011, 8 min

Pirmais ceļojums uz arābu valsti Libānu. Kur atrast kopīgo? Kā sapurināt attēlus, kas parādās atkal un atkal.

 

Propaganda 1, Luiss Frīds, Vācija, 2010, 6 min

Atrakciju parks, kas daļēji filmēts caur netālu esošā parka kailajiem kokiem, rada neparastu atmosfēru.

 

Leaving Monochromia / Pametot monohromiju, Nikolas Šmits, Vācija, 2013, 4 min

Foto-video eseja trīs daļās. Garāmbraucošas melnbaltas fotogrāfijas ar varavīksnes krāsām skaņu celiņā, krāsaini, rituāla svinību video klipi, garāmbraucošas fotogrāfijas tumši zilzaļā krāsā, kas tiecas uz pelēkā melodiju.

 

Geschichte aus der Fremdteilfalle / Stāsts no ārzemju matērijas slazda, Jans Eihbergs, Vācija, 2008, 2 min

Izmantojot burvju kasešu rakstītaju, mana apburošā ikdienas dzīve mijas ar mana vectēva kara dienasgrāmatu.

 

Die letzten Tage des Sommers / Vasaras pēdējās dienas, Klāss Dirks, Vācija, 2006, 13 min

Līdz ar kopīpašuma mājas pārdošanu, draud tās zaudēšana. Bailes no saišu pārraušanas veido atklātu mātes un dēla konfliktu.

 

Nacht in Olympia / Nakts Olimpijā, Timo Šīrhorns, Vācija, 2009, 15 min

Esejistiks skatījums uz tēva personību, kas pastāv tikai attēlu un vecu filmu formātā. Atrastā filmas materiāla pētniecība ved pie tādiem notikumiem kā Ziemassvētku vakars un treniņš sporta turnīram.

 

dort / tur, Angela Anzi, Vācija, 2012, 9 min

Filma atklāj kadrus ar teatrāli iekārtotām telpām. Šādās vietās cilvēks bieži mijiedarbojas ar prātā grūti paturamiem objektiem. Tās ir vietas, kurās gaisa telpa ir pelnījusi īpašu novērtējumu.

*Īsfilmas prezentēs un vairāk par skolu pastāstīs Marlēna Deningmana. Prezentācija norisināsies angļu valodā.