Baltijas animāciju estrogēns

Piektdiena, 25. oktobris, Rīgas Kino muzejs, 16:00 – 17:30*

 

Animācija ir laikietilpīgs process, tā prasa neatlaidību, pacietību un izturību. 2ANNAS uzdod jautājumu, kas liek sievietēm piesēsties pie gaismas galda, lelles skeleta vai kadru plāna un kā viņām tas izdodas.

 

Programmā: 

Hallogija / Lielā čakste, Kintis Lungrēna, Igaunija, 2009, 06 min

Lielā čakste ir neparasts savvaļas stāsts par ļoti īpašiem lielās čakstes, dzeguzes, mājas strazdu un citu putnu ieradumiem.

 

Birth / Dzimšana, Signe Baumane, ASV, Itālija, 2009, 12 min

Jauna sieviete Amina (17) ir stāvoklī un baidās dzemdēt. Mierinājumam un padomam viņa dodas pie vecākām sievietēm, bet viņu stāsti viņu biedē vēl jo vairāk.

 

Song of Songs / Dziesmu dziesma, Urte Budinaite, Lietuva, 2010, 4 min

Sievietei un Vīrietim ir vitāls strīds par tukšu piena paku. Balstīta uz dziedātāja ķēniņa Zālamana Augsto dziesmu, gleznotā animācija parāda grafiski stilizētus siluetus, kas pamazām pārvēršas un mijas ar teksta daļām.

 

Taip Laima leme / Laima nosaka likteni, Jurate Leikaite, Lietuva, 2011, 14 min

Mītiskas būtnes laumiņas nosaka cilvēku likteni. Cilvēki nevar ietekmēt to, kāds liktenis viņus sagaidīs. Dažiem paveicas tikt pie laimes un pārticības, citiem tiek neveiksme un grūtības. Nemeklējiet laimi. Ja esat starp izredzētajiem, tā atnāks. Filma balstīta lietuviešu pasakās par dažādiem cilvēku likteņiem.

 

Šodien Vilma nestrādā, Anete Melece, Latvia, 2007, 8 min

Tas ir stāsts par Vari – vīru ar maisiem zem acīm, Mirdzu – krējuma pārdevēju - un veco Plaušu, kas iespļāva košļājamo gumiju Dūraiņa sejā, un Megapikseli, kas pamazām digitalizē pasauli. Vilmai ar to nav nekāda sakara, viņa šodien vienkārši nestrādā. Tāpēc ir niecīga cerība šodien atrast matu ēdienā.

 

Ziema,  Ingrīda Pičukāne, Estonia, 2010, 11 min

Par kādas vecas cepures mīlestību pret tās īpašnieku.

 

Māsa un brālis, Roze Stiebra, Maija Brence Latvija, 2009, 7 min

Sapnis par savu simbolisko Ameriku vai sapnis par atgriešanos mājās? Māsa un brālis šajā filmā sapņo vienus un tos pašus piedzīvojumus – taču katrs no viņiem izsapņo savu sapni..

 

Pasaciņas - Ķekatdancis, Roze Stiebra, Maija Brence, Latvija, 1996, 2 min

Pēc Ojāra Vācieša dzejoļa motīviem. Ļinkatu, ļekatu - pilna māja ķekatu!

 

Fly Mill / Mušu dzirnavas, Anu Laura Tutlberga, Igaunija, 2011, 7 min

Galvenais varonis ir dzirnavnieks, kas dzīvo ūdens dzirnavās. Viņš cep dienišķo maizi un audzē pīlēnus, kurus vēlas kādu dienu palaist brīvībā. Bet līdzās esošajā laukā mednieki dodas šaut putnus.

*Komentāru sniegs 2ANNAS programmu direktore, animācijas pētniece Anna Veilande- Kustikova, prezentācija norisināsies angļu valodā.