Kino komūna U35

comunity_U35_copy.jpg

Šajā sadaļā atrodama informācija par Komūnas U35 pirmo akciju "Kino Komūna U35", kas norisinājās 2008. gada jūlijā. Zemāk variet uzzināt vairāk par akcijas koncepciju, iesaistītajiem filmu veidotājiem un žūriju. Darbnīcā radītās eksperimentālās īsfilmas ir pieejamas festivāla 2ANNAS filmu studijā.

VĒSTURE

2008. gada jūlijā filmu studija „Urga" / festivāls 2ANNAS sadarbībā ar Latvijas jaunajiem režisoriem aizsāka formā, izteiksmē un saturā eksperimentālu pilotprojektu „Kino Komūna U35”. Projekta pirmā akcija bija 48 h īsfilmu konkurss/radošā akcija, kura ietvaros kopā tika „ieslēgtas” vairākas jauno filmu veidotāju komandas (festivāla 2ANNAS laureāti u.c. Latvijas jaunie filmu veidotāji), izveidojot „vienas nakts rezidenci” jeb Pirmo Latvijas jauno filmu veidotāju Kino komūnu U35.

Šīs nakts laikā filmu veidotāju komandām bija jārada un žūrijai (Aija Bley, Artis Dzērve, Aivars Čivželis) jāpičo scenārijs 1-5 minūšu garai filmai, par kuras iedvesmas avotu kalpoja pasaules masu medijos izskanējušas aktuālākās ziņas par vides aktīvistu darbību un piesārņojuma problēmām. Vienas nakts kino komūnas darbība tika filmēta un translēta Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS mājas lapā www.2annas.lv Tādējādi scenāriju prezentācijas un klubā notiekošo varēja vērot ikviens interesents un par kino tapšanas procesu vairāk uzzināja tie, kam filmu māksla pieejama tikai pastarpināti uz ekrāna. Pārējo 36 studndu laikā filmu veidotāji uzfilmēja un samontēja materiālu, rezultātā tapa 10 īsfilmas, kas 2 seansos tika prezentētas publiskajā telpā un no kurām daži darbi jau tikuši rādīti citos filmu festivālos un izstādēs (galerijas Noass video izstādē, Ceļojošajā vides un filmu festivālā Moving Baltic Sea u.c.).

Nākotnē Komūnu U35  plānots attīstīt kā starptautisku, eksperimentālu jauno filmu veidotāju un citu jauno mākslinieku sadarbības, ideju, radošo darbnīcu, filmu producēšanas un izplatīšanas tīklu, kura koncepta pamatā ir jauno mākslinieku (vecumā līdz 35 gadiem) sadarbība un eksperimentālu mākslas darbu radīšana.

Par pirmās Komūnas U35 uzvarētājfilmu kļuva Haralda Matuļa, Katrīnas Vītolas un Zanes Ruģēnas-Bojāres īsfilma „Global Warming”.

Pirmās Kino Komūnas U35 īsfilmu programma:

„Ursus” Rež. Didzis Eglītis, Kaspars Cirsis, Māris Bezmers
„Greenpeace” Rež. Andris Fridrihsons, Sandra Lapiņa, Ants Šteinbergs
„Nafta” Rež. Uldis Cipsts, Pēteris Tidriķis, Andrejs Āboltiņš
„Casual Opportunity” Rež. Andrejs Vlasovs, Kirils Kazakovs, Juris Justs
„Sedums” Rež. Māris Zommers, Mārcis Ābele, Ģirts Laube
„Global Warming” Rež. Haralds Matulis, Zane Ruģēna-Bojāre, Katrīna Vītola
„Seal of Gods” Rež. Gunita Trikuma, Lauris, Vincents
„Katastrofa Melnajā jūrā” Rež. Vents Grīnbaums, Kaspars Grošs, Raitis Valeskalns
„ BĻE” Rež. Normunds Griestiņš, Toms Auniņš, Gundars Āboliņš 

48 H ĪSFILMU KONKURSA KONCEPCIJA

No 31. jūlija līdz 3. augustam Rīgā Spīķeru kvartālā un Peldošās galerijas „ Noass" norisinājās Starptautisks ceļojošs filmu mākslas un vides festivāls „ Moving Baltic Sea". Tā ietvaros visās norises pilsētās – Rostokā, Gdaņskā, Kaļiņingradā, Rīgā, Narva-Joesū un Santpēterburgā notika 48 stundu īsfilmu konkurss/radošā darbnīca, kuras rezultātā tika radītas vairākas 1–5 minūšu garas īsfilmas, kas tika demonstrētas festivāla noslēgumā un par kurām savu vērtējumu varēja dot skatītāji.

Rīga kļva par vienīgo pilsētu, kurā 48 h īsfilmu konkurss tika veidots kā eksperimentāla, radoša akcija, kuras ietvaros Vecrīgā kluba „Space Dog” telpās uz 12 stundām naktī no 31. jūlija uz 1. augustu kopā tika „ieslēgtas” vairākas jauno filmu veidotāju komandas, izveidojot „vienas nakts rezidenci” jeb Pirmo Latvijas jauno filmu veidotāju Kino komūnu U35. Šīs nakts laikā filmu veidotāju komandām bija jārada un jāpičo scenārijs 1-5 minūšu garai filmai, par kuras iedvesmas avotu kalpoja psaules masu medijos izskanējušas aktuālākās ziņas par vides aktīvistu darbību (Greenpeace u.c.) un piesārņojuma problēmām. Taču filmu veidotāji netika ierobežoti tematikā un stāsta attīstīšanā, šīs reportāžas bija par pamatu idejas tālākai veidošanai.

Vienas nakts kino komūnas darbība tika filmēta un translēta Starptautiskās īsfilmu festivāla 2ANNAS mājas lapā www.2annas.lv (festivāla Moving Baltic Sea filmu partnerorganizācija Latvijā) mājas lapā www.2annas.lv Tādējādi scenāriju prezentācijas un klubā notiekošo varēja vērot ikviens interesents un par kino tapšanas procesu vairāk uzzināja tie, kam filmu māksla pieejama tikai pastarpināti uz ekrāna.

Uzvarētājfilmas autori balvā saņema programmu Avid Media Composer Academic (http://www.avid.com/products/Media-Composer-Software/index.asp), kā arī visiem 3 komandas dalībniekiem tika dota iespēja 4. augustā ar buru kuģi „Lovis" doties uz nākamo festivāla norises vietu Igaunijā Narva-Joesu. Informācija par festivālu mājas lapā www.movingbalticsea.org

FORMA

Komūna, bohēma, mākslinieku plenēri - šie vārdi asociējas ar 80o gadu jauno mākslinieku paaudzi. 48 stundu īsfilmu konkurss piedāvā uz 12 stundām izveidot līdzīgu radošu atmosfēru, izmantojot Vecrīgas vidi – klubu, kafejnīcu, kas jau kopš 30iem gadiem Rīgā kalpojusi par radošās inteliģences tikšanās un ideju apmaiņas vietu.

Radošās darbnīcas organizatori vēlas panākt jaunu radošu ideju rašanos filmu autoriem, kā arī vērst Latvijas jauno filmu veidotāju interesi par ekonomisko, sociālo un biznesa procesu savstarpējo mijiedarbību un tās ietekmi uz mākslu un dabu, tādējādi paplašinot latviešu jauno režisoru filmu apskatīto tēmu loku, kā arī radīt jaunas sadarbības un ideju apmaiņas iespējas reklāmas, mūzikas video un īsfilmu producēšanas jomā.

NORISES GRAFIKS

1.posms: Nakts no 31. jūlija pl. 21.00 – 1.augustam pl.9.00
Vieta: Klubs Space Dog, Vecrīga, Vecpilsētas iela 19
Scenārija attīstīšana/pičings/diskusijas/izvērtēšana

Scenārijus izvērtēs: režisore Aija Bley, multimediju mākslinieks Artis Dzērve, reklāmu un mūzikas video režisors Chizhik (Vilks Studio).

2.,3 posms: 1.augusts pl.9.00- 2. augusts pl.21.00
Vieta: Brīvi izvēlēta
Filmēšana, montāža

Filmu iesniegšana: 2. augusts līdz pl. 21.00, Annas iela 2; DVD formātā

Komandu veido režisors + 2 draugi/kolēģi/domu biedri

PIETEIKŠANĀS

Komandu pieteikšana: līdz 29.07.2008 pa e-pastu: 2annas@movingbalticsea.org, norādot:

Visu 3 dalībnieku vārdus, uzvārdus un kontaktinformāciju (telefons, e-pasts). Pieteikumu skaits ir ierobežots!

Nepieciešamais ekipējums: kamera, dators montāžai (iespējama montāža Annas ielā 2 uz Final Cut, Adobe Premiere, Canopus Edius), guļammaiss+matracītis nakšņošanai Space Dog.

Kontaktinformācija: Dana (29765381), Mārīte (29593934)

Organizē: 2ANNAS

Atbalsta: Nacionālais Kino centrs, RIXC, klubs Space Dog

„Kino komūna U35" ir 2ANNU eksperimentāls pilotprojekts festivāla Moving Baltic Sea ietvaros, kuru nākotnē plānots attīstīt kā starptautisku jauno filmu veidotāju sadarbības, ideju, radošo darbnīcu, filmu producēšanas un izplatīšanas tīklu.