Konkursa programmas

Festivāls 2ANNAS piedāvā 2 konkursa programmas:

Starptautiskā konkursa programma
Baltijas īsfilmu skate

Starptautiskā konkursa programma piedāvā jauno filmu veidotāju - filmu skolu studentu, absolventu, radošo apvienību un jauno režisoru veidotās īsfilmas no visas pasaules (tai skaitā arī Baltijas valstīm). Konkursa programmā tiek pieņemtas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 30 minūtēm un tapušas pēdējo 2 gadu laikā. Noteikts režisora vecuma ierobežojums 19-35 gadi.

Filmas Starptautiskajai konkursa programmai tiek atlasītas, vadoties pēc to tehniskajiem un mākslinieciskajiem kvalitātes kritērijiem: filmai jābūt tehniski augstvērtīgā un/vai mākslinieciskajai idejai atbilstošā izpildījumā, kurā jūtamas apgūtās profesionālās zināšanas un autoru oriģināla ideja, jaunrade un rokraksts.

Balvas un nominācijas:
Grand PRIX Zelta Anna+naudas balva
6 nominācijas

Baltijas īsfilmu skate piedāvā Baltijas valstīs – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā producētās jauno filmu veidotāju īsfilmas. Skate izveidota ar mērķi popularizēt Baltijas reģionā tapušos filmu veidotāju darbus, radot piemērotu vidi – platformu jaunu ideju un kopprojektu attīstīšanai. Konkursa skatē tiek pieņemtas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 30 minūtēm un tapušas pēdējo 2 gadu laikā. Noteikts režisora vecuma ierobežojums 19-35 gadi.

Filmas Baltijas īsfilmu skatei tiek atlasītas vadoties, galvenokārt, pēc mākslinieciskās kvalitātes kritērijiem: filmā jūtama autoru oriģināla ideja, jaunrade un rokraksts, vēlams arī tehniski kvalitatīvs un/vai mākslinieciskajai idejai atbilstošs izpildījums, taču tiks dota iespēja arī talantīgu neprofesionālu autoru mazbudžeta darbiem.

Balvas un nominācijas:
3 nominācijas un balvas
Radošie diplomi