LATVIJAS JAUNO REŽISORU KINO

Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS rudens tūre Latvijā

2010. gada rudenī festivāls 2ANNAS ir devies tūrē pa Latviju 20 vietās piedāvājot noskatīties Latvijas īsfilmu programmu, ko veido astoņas jauno profesionālo kino režisoru un filmu studentu veidotās īsfilmas, kas guvušas atzinību un izraisījušas skatītāju interesi gan Latvijā, gan ārvalstīs. Programma atspoguļo kino veidotāju darbu daudzveidību – tajā skatāma drāma ar fantastikas elementiem, filma šausmu filmas stilistikā, datorspēļu imitācija, krimināla animācijas drāma, komiski, konceptuāli un arī klasiskas formas un satura darbi. Filmas prezentē vairākus īsfilmu žanrus – spēlfilmas, animāciju, eksperimentālo kino. Skates garums nepilnas 2 stundas. „Latvijas jauno režisoru kino” ir pašmāju filmu ceļojums pa Latviju ar mērķi veicināt Latvijas kino pieejamību plašākam Latvijas sabiedrības lokam.

NORISES VIETAS

Septembris

04. 09. 21:00, 23:00 Kinoteātris „K.Suns”, Rīga
17.09. 20:00 Jaunpiebalgas kultūras nams
24.09. 19:00 Zilākalna pagasta klubs

Oktobris

02.10. 14:00 Matīšu skola
13.10. 18:00 Rūjienas kultūras nams (notikusi izmaiņa laikā, salīdzinot ar informāciju uz plakāta!)
14.10. Pilsrundāle
15.10. 21:00 Fire bārs, Liepāja
16.10. 16:00 Ogresgala tautas nams
20.10. 19:00 Kabiles pagasta pārvades zāle
21.10 18:00 Cīravas kultūras nams
22.10. 12:00 Kārķu tautas nams
23.10. 20:00  „Dzīvoklis”, Rīgas iela 27, Cēsis
26.10. 19:00 Jelgavas pilsētas kultūras nams
30.10. 18:00 Salaspils kultūras nams "Rīgava"

Novembris

04.11. 18:00 Liepupes pagasta tautas nams Duntes Mežgravās
05.11. 19:00 Brocēnu novada kultūras un izglītības centrs
11.11. 19:00 Doles tautas nams „Kekava”
12.11. 18:00 Jumpravas kultūras nams
13.11. 19:00 Lubānas pillsētas klubs
18.11. 16:00 Baložu kultūras nams

(Informācija par ieejas biļetēm pieejama pasākuma norises vietās)

FILMU PROGRAMMA

kk_2678.jpgUGIS_OLTE.jpg

KK - 2678
Latvija, 2008
Režisors: Uģis Olte
Operators: Juris Zemītis
Producents: Elīna Zazerska, Haralds Matulis

Par filmu: Viņš ir pārliecināts, ka dzīvo pasaulē, kuras vienīgais saturs ir viņš pats. Katra diena aizrit apzīmogojot kastes, nejautājot, no kurienes tās nāk un kurp tiek sūtītas, līdz negaidīta viesa ierašanās uzvedina uz bīstamu atklājumu- vai ārpus šīs pasaules ir kaut kas vēl?

Par režisoru: “Savā prātā es sevi saucu par bildīšu un skaņu pārkrāmētāju, kam patīk spēlēties, pasakas un sapņu loģika. Reālajā dzīvē esmu no žurnālista radies režisors-autodidakts, tādēļ labi jūtos arī radot saturu, kas domāts televizoram. Kādreiz būros ap zaļi krāsoto raidījumu "Vides fakti", bet tad izaudzēju pats savējos - ēšanai brīvā dabā veltīto "Ēst ir tavā dabā!" un no ziemeļzemēm uz Latviju iedvesmu pumpējošo "Ziemeļu puse". Tie laimīgā kārtā man ļauj ļoti regulāri izrunāties kinovalodā, kas uzvērta uz stingra satura iesma un lēni cepās dzīvesprieka dzirkstelēs. Protams, ar reālās dzīves notikumiem vien pāēdis nebūsi, tādēļ nu jau 2 reizes esmu uzņēmies arī izdomātu kinostāstu radīšanas diriģēšanu - filmas "Sarkanais Pleķis" un "KK-2678" saucu par savējām. Tāpat kā garo piedzīvojumu doķeni "Stuck In Stikine".”

KADS_UN_KADA.jpgdidiz_sEglitis.jpg

KĀDS UN KĀDA
Latvija, 2008
Režisors: Didzis Eglītis
Operators: Lāsma Ābele, Kaspars Cirsis
Producents: Didzis Eglītis

Par filmu: Divdaļu īsfilma. Ethans un Simone ir aģenti firmā, kas piedāvā piepildīt visas savu klientu vēlmes. Ethans  ir iemīlējies Simonē, un beidzot viņš ir gatavs atklāt savas jūtas. Arī Simone meklē mīlestību, taču viss sarežģās firmas realizētās atmiņas pārrakstīšanas dēļ.

Par režisoru: Kinorežisors un aktieris Didzis Eglītis beidzis Latvijas Kultūras akadēmijas dramatiskā teātra aktiera specialitāti, un 2003. gadā vēlreiz iestājies LKA teātra režijas maģistrantūrā un pēc gada pārstājas uz filmu režiju maģistrantūrā.
Didzis Eglītis ir strādājis par asistentu gan teātra, gan kino projektos, kopš 2001. gada kā aktieris piedalījies teātra izrādēs, ko iestudējuši režisori Māra Ķimele, Viesturs Kairišs, Gatis Gāga, Nauris Klētnieks u.c. Veidojis un vadījis Radio NABA raidījumu "Teātra suflē" (2002-2005). Strādājis par režisora asistentu pie Arvīda Krieva filmas Man patīk, ka meitene skumst (2004) un Viestura Kairiša filmas Tumšie brieži (2006). 2004. gadā Latvijas Nacionālajā operā iestudējis Morisa Ravēla operu bērniem "Bērns un burvības", bijis režisors (kopā ar Voldemāru Šoriņu) Mārtiņa Freimaņa un Kārļa Anitena mūziklam "Autoplanēta" (2005). Nospēlējis arī vairākas epizodiskas lomas filmās "Pa ceļam aizejot", "Man patīk, ka meitene skumst", "Negribu, negribu, negribu", LTV seriālā "Likteņa līdumnieki" u.c. 2006. gadā dibinājis SIA Quick Film Productions, kas nodarbojas ar filmēšanas pakalpojumiem un izklaides pasākumu organizēšanu.
2007. gada Starptautiskajā jauno autoru īsfilmu festivālā 2Annas Eglīša mācību filma "Sērkociņi" ieguva Grand Prix, bet īsfilma "Pie blakus galdiņa" tika atzīta par labāko filmu Baltijas filmu skatē; Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps 2007 īsfilma "Sērkociņi" tika nominēta kā viena no trim labākajām studentu filmām. Tajā pašā gadā viņš iegūst galveno balvu 5000 Ls īsfilmu konkursā "Future Shorts" ar filmu "Veiting Norba". 2008. gada sākumā filma "Sērkociņi" kā 2Annu Grand Prix ieguvēja tika iekļauta interneta forumā World Short Film Award starp citām apmēram 70 pasaules īsfilmu festivālu laureātēm. 2009. gadā, operatoru Lāsmas Ābeles un Kaspara Cirša diplomdarba filma "Kāds un Kāda", saukta arī "Somebody" īsfilmu konkursā 2annas iegūst diplomu par fantāzijas žanra tradīciju izkopšanu un eksperimentiem ar naratīvu.

GALAPUNKTS.jpg200x200_Lauris_Abele.jpg

GALAPUNKTS
Latvija, 2008
Režisors: Lauris Ābele
Operators: Mārcis Ābele
Producents: Raitis Ābele

Par filmu: Atdzīvinātas masu uzspiestās kultūras klišejas var kļūt ne tikai biedējošas, bet arī liktenīgas.

Par režisoru: Lauris Ābele ir kino režisors, ģitārists grupā «Soundarcade», kā arī Latvijā pazīstams kā snovbordists, raidījuma «Extreme.lv» veidotājs un vadītājs, arī snovborda popularizētājs Latvijas medijos. Lauris ir ieguvis Humanitāro zinātņu bakalaura grādu filozofijā Latvijas Universitātē.

PAUKOTAJS.jpgAstra_Zoldnere.jpg

PAUKOTĀJS
Latvija, 2009
Režisors: Astra Zoldnere
Operators: Astrida Konstante
Producente: Līga Gaisa

Par filmu: Jaunas precētas mājsaimnieces ikdienas trulā rutīna tiek atdzīvināta brīdī, kad viņa sāk izspiegot kaimiņa, paukošanas instruktora, pārdrošos seksuālos piedzīvojumus. Kaimiņš sievieti pavedina, tomēr bailes zaudēt ģimeni noved pie histērijas un neparedzētas kulminācijas.

Par režisori: Astra Zoldnere ieguvusi maģistra grādu kino režijā Baltijas Filmu un Mediju skolā. Pirms tam apguvusi komunikāciju zinātnes, kā arī mācījusies fotogrāfijas mākslu pie pasniedzēja Andreja Granta. Jaunā režisore uzņēmusi vairākas īsfilmas, no kurām pirmās tika veidotas, eksperimentējot kopā ar draugiem. Astras maģistra darba filma "Paukotājs" rādīta desmit dažādos vietēja mēroga un starptautiskos kino festivālos. Pašlaik viņa raksta savas pirmās pilnmetrāžas filmas scenāriju, kā arī strādā pie dokumentālās filmas idejas.

 

ZELTRACE.pngInese_Verina.jpg

ZELTRACE
Latvija, 2007
Režisors: Inese Vēriņa
Operators: Inese Vēriņa
Producents: Inese Vēriņa

Par filmu: Tradicionāls stāsts par tradicionāliem cilvēkiem ar tradicionālu domāšanu. Atšķirība starp reālo un nereālo pasauli nemaz nav tik liela. Laipni lūdzam reālajā Spēlētāju pasaulē!

Par režisori: Inese Vēriņa: ir grafiskā dizainere un māksliniece, pabeigusi Latvijas Mākslas Akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un darbojas kino un animācijas žanros.  Vairāku animācijas īsfilmu, mūzikas video un video mākslas darbu režisore, animatore un scenāriju autore. Strādājusi arī pie dokumentālām filmām, kā arī piedalījusies dažādās video mākslas izstādēs un festivālos. Pēc animācijas īsfilmas “Zeltrace” Inesei tapusi arī otrā  “Zeltraces” sērija.

KUR_UPES_PLUST.jpgimage007.jpg

KUR UPES PLŪST
Latvija, 2009
Režisors: Krišjānis Ābols
Operators: Krišjānis Ābols
Producents: Krišjānis Ābols

Par filmu: Mums pieder mērķis, bet mēs nevaldām pār ceļiem.

20080405213300_ekig.jpgmelece.jpg

ŠODIEN VILMA NESTRĀDĀ
Latvija, 2007
Režisore: Anete Melece
Animācija: Anete Melece

Par filmu: Stāsts par vīru ar četriem riņķiem zem acīm vārdā Varis un krējuma pārdevēju Mirdzu, par pazaudētu cimdu, kam sejā iespļauta košļene un megapikseli, kas lēnā garā digitalizē zemeslodi. Vilmai ar to nav nekāda sakara, viņa vienkārši šodien nestrādā, tāpēc risks atrast picā matus ir diezgan minimāls.

Par režisori: Māksliniece, animatore, ilustratore un grafiskā dizainere Anete Melece dzīvo Cīrihē, Šveicē un strādā par grafisko dizaineri. 2003 - 2007. studēja Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, iegūstot bakalaura grādu. 2006.gadā studēja Lucernas Mākslas un Dizaina augstskolā Šveicē (Hochshule fur Gestaltung+Kunst Luzern) ilustrācijas nodaļā.

26406aptumsums.jpgkarlis.jpg

APTUMSUMS
Latvija, 2010
Režisors: Kārlis Vītols
Animācija: Kārlis Vītols
Producents: Viesturs Graždanovičs

Par filmu: Saules aptumsuma laikā daba veic pārdabisku rituālu. Divas pasaules apvienojas un atverās sakrālie vārti lai vīrietis varētu sasniegt sievieti.

Par režisoru: Kārlis Vītols beidzis Rīgas Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolu, iestājies LMA Grafikas nodaļā , kur  apguvis klasiskās tehnikas kā ofortu, litogrāfiju, augstspiedi u.c, līdz sapratis, ka grafikas izmēri un skrupulozitāte neatbilst domāšanas temperementam, un 2001. gadā pārgāja uz Glezniecības nodaļu, kuru 2003 gadā absolvēja kā Maģistrs. Kopš tā laika savā glezniecībā risina mūsdienu patērētāj sabiedrības  paradigmas mītiskā kontekstā, tādējādi meklējot, mākslas arhaisko pirmuzdevumu 21.gs domāšanā., jo uzskata, ka mākslai jābūt vizuāli vienkārši uztveramai, bet saturiski aktuālai. Par spilgtākajiem iedvesmas avotiem savai glezniecībai uzskata „šopinga” kultu, TV sporta pārraides, plastmasu, porno, reklāmas un citas laikmeta iezīmes, kuras autors cenšas iekļaut vienā no trīs kategorijām, par ko ir vērts runāt mākslas darbā : sekss, reliģija un nāve. Augstākminētais attiecināms arī uz Kārļa Vītola animācijas filmām, kuras paralēli mākslas studijām viņš veido kopš 2003 gada. Filmas ar ir piedalījušās dažādos festivālos no kuriem būtu jāpimein FETIŠU DĀRZS piedalīšanās Oberhauzenas  īsfilmu festivāla konkursa programmā 2007g, filma ir mitoloģisks ceļojums, kura laikā tiek atklāti elementi no kuriem sastāv mākslas darbs. Provokatīvs darbs ir VELNA FUDZI, kur ironiski tiek aplūkota latviešu, kā nācijas bojāeja globalizācijas kontekstā. Filma „ Aptumsums” piedalījusies Anesī animācijas filmu festivālā Francijā. 2010. gadā filma piedalās Kino foruma „Arsenāls” Baltijas konkursā.