Konkursa programmas

Festivāls 2ANNAS piedāvā 3 konkursa programmas:

Starptautiskā konkursa programma
Baltijas īsfilmu skate
Zaļā Anna

Starptautiskā konkursa programma piedāvā jauno filmu veidotāju - filmu skolu studentu, absolventu, radošo apvienību un jauno režisoru veidotās īsfilmas no visas pasaules (tai skaitā arī Baltijas valstīm). Konkursa programmā tiek pieņemtas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 30 minūtēm un tapušas pēdējo 2 gadu laikā. Noteikts režisora vecuma ierobežojums 19-35 gadi.

Filmas Starptautiskajai konkursa programmai tiek atlasītas, vadoties pēc to tehniskajiem un mākslinieciskajiem kvalitātes kritērijiem: filmai jābūt tehniski augstvērtīgā un/vai mākslinieciskajai idejai atbilstošā izpildījumā, kurā jūtamas apgūtās profesionālās zināšanas un autoru oriģināla ideja, jaunrade un rokraksts.

Balvas un nominācijas:
Grand PRIX Zelta Anna+naudas balva
6 nominācijas

Baltijas īsfilmu skate piedāvā Baltijas valstīs – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā producētās jauno filmu veidotāju īsfilmas. Skate izveidota ar mērķi popularizēt Baltijas reģionā tapušos filmu veidotāju darbus, radot piemērotu vidi – platformu jaunu ideju un kopprojektu attīstīšanai. Konkursa skatē tiek pieņemtas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 30 minūtēm un tapušas pēdējo 2 gadu laikā. Noteikts režisora vecuma ierobežojums 19-35 gadi.

Filmas Baltijas īsfilmu skatei tiek atlasītas vadoties, galvenokārt, pēc mākslinieciskās kvalitātes kritērijiem: filmā jūtama autoru oriģināla ideja, jaunrade un rokraksts, vēlams arī tehniski kvalitatīvs un/vai mākslinieciskajai idejai atbilstošs izpildījums, taču tiks dota iespēja arī talantīgu neprofesionālu autoru mazbudžeta darbiem.

Balvas un nominācijas:
3 nominācijas un balvas
Radošie diplomi

Zaļā Anna – no 2009. gada bērnu un jauniešu filmu programma Zaļā Anna tiek veidota kā Latvijas bērnu un jauniešu labāko darbu filmu viesprogramma, kurai atlasītie darbi tiks demonstrēti īpašā kino seansā festivāla 2ANNAS ietvaros. Filmu programmai savus darbus var pieteikt ikviens Latvijas bērns un jaunietis vecumā līdz 19 gadiem (ieskaitot). Tiek pieņemtas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 20 minūtēm un ir tapušas pēdējo 2 gadu laikā.

Filmas Zaļās Annas filmu programmai tiek atlasītas vadoties pēc autoru prasmes ar piemērotiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem atklāt savu ideju.

Balvas un nominācijas:
Zaļās Annas statuete par labāko Zaļās Annas filmu programmas filmu