Par festivālu

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šogad norisināsies jau 23. reizi un kā ierasts piedāvā skatītājiem oriģinālas, inovatīvas, izaicinošas, kā arī sociāli aktīvas īsfilmas un vidēja garuma filmas. 2ANNAS eksistē kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir ne vien pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet arī apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts. Tāpat festivāls pazīstams ar trakām ballītēm neierastās vietās, brīvu atmosfēru un radošām izpausmēm ne tikai kino formā.

2018 gadā festivāla komanda saņēma 3000 pieteikumus, no kurām atlasītas konkursam 68 īsfilmas. Kopumā festivālā šogad varēs skatīties 154 filmas no 44 valstīm.

2017.gadā 2ANNAS saņēma vairāk kā 4000 pieteikumus, no kurām tiks atlasītas aptuveni 60 filmas četros konursos: Starptautiskajā īsfilmu konkursam, Baltijas īsfilmu konkursam, Starptautiskajam vidēja garuma īsfilmu konkursam, kā arī pirmo reizi 2ANNU pastāvēšanas vēsturē - konkursā bērniem un jauniešiem paredzētām filmām.

2013. gadā festivāls uzsāka jaunu un Eiropas kino festivālu vidū reti izmatotu pieeju programmas veidošanā, uzsvaru liekot uz noteiktām fokusa tēmām. Tēma, kas tiek aplūkota, izzināta, pētīta un diskutēta pasākumu un kino seansu kontekstā visa gada garumā. Savukārt festivāla laikā, kas notiks rudens izskaņā, izvēlēto festivāla tēmu atsedz ar speciāli kūrētām ārpuskonkursa kino seansiem, skatēm, diskusijām un īpašajiem pasākumiem.

2018. gads ir īpašs Baltijai - Latvija, Lietuva un Igaunija svin savu 100 jubileju! Par godu šiem svētkiem 2ANNAS šī gada fokusa tēma ir PILSOŅI. Šīs tēmas ietvaros tiks pētīts, kā kino atspoguļo dažādu tautu tradīcijas, nacionālās identitātes tēmu, nacionālisma atdzimšanu rietumu globālajā pasaulē, kā arī piedāvās atskatu uz Baltijas valstu spilgtākajām īsfilmām.

Līdzās festivālam, „2ANNAS” rīko arī atvērtas diskusijas starp filmu skatītājiem un veidotājiem, piedalās dažādos kultūras pasākumos, kā piemēram, mūzikas un mākslas festivāls ''Pagalms" un „Positivus”, starptautiskais mūzikas festivāls Laba Daba, demokrātijas festivāls LAMPA, modernās kultūras forums „Baltā nakts”, u.c., kā arī katru gadu dodas tūrē, dažādās Latvijas vietās demonstrējot spilgtākos darbus no festivāla iepriekšējo gadu programmām.

Seko mums facebook: https://www.facebook.com/2AnnasISFF/