2ANNAS IFF izrādīs pasaules prestižāko kinofestivālu atzītas īsfilmas

Šogad festivālam tika pieteikts rekordliels filmu skaits – gandrīz 4500 filmu no 120 valstīm, tai skaitā tādām eksotiskām vietām kā Filipīnas, Taizeme un Meksika. Starptautiskā konkursa programmā būs atrodamas dažādu žanru īsfilmas, kas jau paviesojušās pasaules līmeņa filmu festivālos (Berlinālē, Kannu kinofestivālā, Anesī un citos), tai skaitā arī Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētas filmas.

Būs arī tādas īsfilmu pērles, kas savu debiju piedzīvos tieši 2ANNU festivālā. Baltijas konkursa programmas ietvaros būs vērojama pazīstamās latviešu režisores Lailas Pakalniņas starptautisku atzinību guvusī filma „Sveiks, Zirdziņ!”, kā arī īsfilma „Karalis”, ko veidojusi Elita Kļaviņa, kura līdz šim plašākai sabiedrībai bijusi zināma kā akrise, bet nu pārliecinoši piesaka sevi arī kā režisori. Festivāls piedāvās arī divas vērienīgas pirmizrādes - Laura Ābeles filmai “Melnsila stāsts” un Raita Ābeles “Leftovers and Leftlovers”. Brāļu veidotā īsfilma “Kastrāts kuilis” Starptautiskajā Tamperes filmu festivālā ieguva Grand Prix.

Īpašs notikums festivālā „2ANNAS” šogad ir bērnu un jauniešu filmu konkurss, kas norisinās pirmo reizi un jau var lepoties ar ievērojamu filmu pieteikumu skaitu, tādējādi apliecinot šāda konkursa aktualitāti. Šajā kategorijā atlasītas vienpadsmit spēles, animācijas un dokumentālās filmas, kuras būs vērojamas divos skolu un ģimeņu seansos. Aizraujošā un atbildīgā žūrijas loma šajā konkursā tiks uzticēta pašiem skatītājiem - bērniem un jauniešiem -, dodot iespēju izraudzīties labākās no piedāvātajām filmām.

Festvāla fokusa programmu un pasākumu tēma šogad ir autsaideri – cilvēki, kuri izvēlējušies vai spiesti dzīvot atšķirīgi no lielākas daļas sabiedrības. Atlasītās filmas ļaus skatītājiem ielūkoties alternatīvās dzīvesveida formās un stāstos par tiem, kuri dzīvo ārpus likuma, sistēmas un sabiedrības. Festivāls piedāvās tādas tematiskās programmas kā “Pirmiedzīvotāji”, “Nestāstīts”, “Latviešu autsaideri” un citas.

Konkursa un tematisko filmu programmas papildinās dažādi pasākumi - industrijas diena, virtuālās realitātes īsfilmu programma, lekcijas, diskusijas un citi pārsteigumi. Kā katru gadu apmeklētājus gaida neaizmirstamas ballītes un lieliski viesi - DJ Bombejs, Roberts Gobziņš, Ingus Baušķenieks, Dambis un Eduards Švāns. Festivāla galvenās norises vietas būs Kaņepes Kultūras centrs, Kino Bize un KSuns.

Festivāla programma ŠEIT