2ANNAS LŪZNAVAS MUIŽAS MĀKSLAS PIKNIKĀ

 

Šo svētdien, 24. jūlijā, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS Lūznavas muižas Mākslas piknika apmeklētajus ielūdz uz trīs īpaši izvēlētām piknika īsfilmu programmām.

 

Labākās 2ANNAS festivāla filmu izlases uzrunās dažādu paaudžu kino gardēžus:

  • Dienas laikā jaunākie filmu skatītāji - bērni tiks cienāti ar animācijām un īsfilmām no tādām pasaules valstīm kā Francija, Lielbritānija, Slovākija, Spānija, Krievija, Vācija un arī Latvijas.
  • Lūznavas muižu izveidojis poļu izcelsmes Lietuvā dzimušais inženieris, profesors un mākslas cienītājs S.Kerberdza. Par godu muižas īpašnieka izcelmei, 2ANNAS pēcpusdienā jauniešus un pieaugušos iepazīstinās ar poļu īsfilmu programmu, kas tapusi sadarbībā ar Polijas īsfilmu festivālu "Žubroffka".
  • Savukārt 20.gs. sākumā Lūznavas muiža ir bijusi ievērojams kultūras centrs Latgalē, saukta par Kerbedzu ģimenes vasaras rezidenci. Tajā regulāri viesojās kā mākslinieki, tā mūziķi, literāti un tēlnieki. Iezīmējot šo vēsturisko faktu, 2ANNAS kuratori kino piknika noslēgumā piedāvās vizuāli iespaidīgu un mākslinieciski estētisku īsfilmu programmu.

Vairāk lasi šeit