header-lv

Par festivālu

Mūsdienu pasauli definē tās robežas un attīsta to pārkāpšana, tāpēc šogad 2ANNAS lūkojas uz ētikas, politikas, mākslinieciskās tradīcijas un privātās telpas robežu pārkāpšanu kino. Šī robežpārkāpšanas tēma festivāla ietvaros tiks apskatīta gan Latvijas kinematogrāfa vesturiskā griezumā, gan mūsdienu kino tēmu un formas atklājošās skatēs.

2ANNAS pārkāpj robežas gan konkursa skatēs, atlasot filmas, kas pārkāpj tēmu, tabu, pieradumu un žanru robežas, kā arī ārpuskonkursa skatēs.

2ANNAS dažbrīd uz kino ekrāna ļauj nonākt darbiem, kurus varētu saukt par plaģiātu, skatē "Fan-Made Music Videos" risinot jautājumu par to, kur doties, kad oriģinalitāte ir izsmelta un kad robežu pārkāpšana nozīmē iepriekšradīta materiāla pārstrādi. Tāpat 2ANNAS šogad piedāvā mūsdienu darbus, kas izmanto seksualitāti kā prizmu, caur kuru tiek aplūkotas citas tēmas programmā "Erotic?" un brāļu Laura un Raita Ābeļu īsfilmas "Kastrāts Kuilis" pirmizrādē, pēta politiski vēsturiskās robežpārkāpēju filmas programmu grupā RADICAL, piedāvā ieskatu Libānas robežpārkāpēju tradīcijās, kā arī piedāvā animācijā un komiksos strādājošo mākslinieku kā robežpārkāpēju "case study". Un kā parasti, 2ANNAS ir sociāli aktīvs notikums, kura ietvaros būs saviesīgi vakari ar karaoki un dejām, festivāla diskusijas un vakara ekskursijas sadarbībā ar Shady Riga un Kinoblogeriem.

Robežpārkāpēju programmu atklāj pirmā vācu ekspresionisma filma, mēmā kino meistardarbs "Doktora Kaligari kabinets",  kas tiks izrādīts restaurētā versijā ar īpaši 2ANNAS festivālam veidotu pavadījumu klavieru, vibrofona un akordeona izpildījumā.

2ANNAS Robežpārkāpēju programmu veidojuši kuratori Anna Veilande Kustikova un Agnese Logina (2ANNAS), Kristīne Matīsa, Vasīlijs Burikas, Laura Valde (Internationale Kurzfilmtage Winterthur), Daniels Ebners (Vienna Independent Shorts), Gaia Meuči (Encounters: Short and Animated Film Festival), Aleksejs Dmitrijevs un Ilja Gladšteins (86 IFF, Kiev).

Seko mums facebook: https://www.facebook.com/2AnnasIFF