header-lv

Konkurss

STARPTAUTISKĀ ĪSFILMU KONKURSA PROGRAMMA

Girl Power On - starptautiskā īsfilmu konkursa programma 1

18. oktobris, plkst. 16:00, KSuns

22. oktobris, plkst. 14:00, Kaņepes Kultūras centrs


ZĀLES PĻAUŠANA / CUTTING GRASS, Asier Altuna, dokumentālā īsfilma, Spānija, 2013, 13’

Zęla Trovkę ir sens Slovāku "moritats", ballādes paveids, kas apraksta notikumus, kas ieskauj slepkavību.


MILJONS JŪDŽU ATTĀLUMĀ / A MILLION MILES AWAY, Jennifer Reeder, spēlfilma, ASV, 2014, 28'

Moderna attiecību drāma, kas sasniedz savu kulmināciju astoņdesmito gadu smagā metāla himnas pavadījumā. Sieviete (diriģente) ir uz nervu sabrukuma sliekšņa un, tāpat kā pusaudžu meitenes (koris), iziet cauri pārmaiņām. Skolotāja un skolēna lomas tiek apgrieztas kājām gaisā, kad sieviete nespēj atšifrēt viņas mīļotā īsziņu. Melanholija kā izdzīvošanas stratēģija ASV tuvajos rietumos.


SUPERVENĒRA / SUPERVENUS, Frederic Doazan, animācijas īsfilma, Francija, 2013, 2’

Plastiskais ķirurgs jaunās skaistuma dievietes radīšanas procesā.


IT MEITENE / IT GIRL, Oriol Puig Playà, spēlfilma, Spānija, 2014, 3’

Satriekta par sava vīra medicīniskajiem rēķiniem, Sofia sper izmisuma soli: kļūst par ego-blogeri.


STARPSUMMA / SUBTOTAL, Gunhild Enger, spēlfilma, Norvēģija, 2014, 19'

Kāda ir patiesā maksa par atlaidēm? "Starpsumma" ir stāsts par netradicionālu darījumu starp zviedru tirgoni un norvēģu pāri, kas devies ikmēneša atlaižu medībās Norvēģijas un Zviedrijas pierobežā.

 

The New World Order - starptautiskā īsfilmu konkursa programma 2

18. oktobrī plkst 18:00, KSuns

22. oktobrī plkst. 16:00, Kaņepes Kultūras centrs

 

42.SIMFONIJA / SYMPHONY No.42, Réka Bucsi, animācijas īsfilma, Ungārija, 2013, 10'

Filma izmanto neparastu stāstījuma metodi, parādot subjektīvu pasauli 47 ainās. Īsie, asociatīvi saistītie sižeti atklāj iracionālu saskaņotību mūsu apkārtnē. Sirreālo situāciju pamatā ir cilvēku un dabas mijiedarbību.

 

SVIESTA LAMPA / BUTTERLAMP, Hu Wei, spēlfilma, Francija/Ķīna, 2013, 16'

Fotogrāfs auž unikālas saites klejotāju ģimeņu starpā.


SAFARI TVEICE / SAFARI HEAT, Antti Laakso/Simo Ruotsalainen, animācijas īsfilma, Somija, 2013, 5’

Viņi ieradās pēc mūsu minerāliem. Denijs ir galvenais liecinieks lielākajā tiesas sēdē Keiptaunas vēsturē, un viņam ir jāizvēlas sava puse. Pēdējā sērija.


VIENKĀRŠI / SIMPLE, Markus Wende, animācijas īsfilma, Vācija, 2013, 1’

"Es vienkārši vēlos seksu!" Taņa saka Bendžaminam.

 

TRUŠU ZEME / RABBITLAND, Ana Nedeljkovic/Nikola Majdak Jr., animācijas īsfilma, Serbija, 2013, 7’

Bezsmadzeņu Truši dzīvo Trušu zemē, ideālā pasaulē, kas organizēta pēc pašu veiksmīgāko karadarbības zonu, geto un graustu paraugiem. Viņi ir spilgti rozā, ar caurumiem smadzeņu vietā un laimīgi neskatoties ne uz ko. Viņi ir evolūcijas visu laiku augstākā attīstības pakāpe. Trušu ikdienas dzīve ir pilnīgi piepildīta. Savas dienas tie vada, balsojot brīvās un demokrātiskās vēlēšanās, kuras norisinās Trušu zemē reizi dienā, jo Trušu zemē valda organizēta demokrātija.


KĀDS IR TAVS ILGA MŪŽA NOSLĒPUMS? / WHAT'S YOUR SECRET OF LONG LIFE?, Ester Jánka, animācijas īsfilma, Ungārija, 2013, 1'

Šī animācijas filma mēģina atklāt ilgas dzīves noslēpumu. 13 mīlīgi vecāka gadagājuma dzīvnieki dalās savā pieredzē, kā viņiem ir izdevies nodzīvot tik ilgi. Īsa, bet sirsnīga intervija, kas atkāj patiesību par dzīvi.

 

ATDALĀMS / DEMONTABLE, Douwe Dijkstra, hibrīdīsfilma, Nīderlande, 2014, 13'

Rotaļīgi atveidotas absurdās attiecības starp mūsu ikdienas dzīvi un notikumiem pasaulē: kamēr vīrietis dzer kafiju, uz virtuves galda plosās karš. Pasaule liesmo; militārie helikopteri saplosa driskās laikrakstu, bet pusdienu šķīvis cieš bezpilota lidmašīnu uzlidojumā.

 

BIJUSĪ ZEME / EXLAND, Mihai Grecu/Thibault Gleize, dokumentālā īsfilma, Francija, 2013, 8'

Starp majestātiskiem fjordiem un apsnigušām virsotnēm slēpjas noslēpumaini, postmoderni pieminekļi, liekot nojaust neskaidru cilvēka klātbūtni, kas reiz mēģinājis pārveidot ainavu abstrakta ideoloģiska simbolisma vārdā. Šī filma ir vienlaikus utopisku zemes mākslas darbu vizualizācija, patērētāju sabiedrības kritika un novirze no mūsdienās ierastā katastrofu attēlojuma.

 

CHILDHOOD: Starptautiskā īsfilmu konkursa programma 3

18. oktobrī, plkst. 20:00, KSuns

23. oktobrī, plkst. 16:00 Kaņepes Kultūras centrs

 

SEPTIŅAS REIZES DIENĀ MĒS ŽĒLOJAMIES PAR SAVU LIKTENI UN NAKTĪ MĒS NEGUĻAM, LAI IZVAIRĪTOS NO SAVIEM SAPŅIEM / SEVEN TIMES A DAY WE BEMOAN OUR LOT AND AT NIGHT WE GET UP TO AVOID OUR DREAMS, Susann Maria Hempel, animācijas īsfilma, Vācija, 2014, 18'

Strukturēta kā "ķecerīga lūgšanu grāmata" un balstīta uz intervijām, filma vēsta kāda ES pensionāra no Austrumtīringenes ciešanu stāstu, kurš sapinies nelaimīgu notikumu virknē, kopš 1989. gadā cietumā zaudējis atmiņu.

 

SAULES DŪRIENS / SUN STROKE, Morgane Le Péchon, animācijas īsfilma, Francija, 2013, 4’

Karsta svētdiena ezera krastā. Kamēr viņa tēvs makšķerē un māte sauļojās, Ērvins nosapņo sev neparastu nāvi.

 

MARC JACOBS, Sam de Jong, spēlfilma, Vācija, 2014, 15’

Īsfilma par Amsterdamas ziemeļos dzīvojošu zēnu, kurš ilgojas doties brīvdienu braucienā uz Maroku kopā ar savu tēvu.

 

ATPESTĪŠANA / REDEMPTION*, Miguel Gomes, dokumentālā īsfilma, Portugāle/Francija/Vācija/Itālija, 2013, 26'

1975. gada 21. janvārī, mazā ciematiņā Portugāles ziemeļos, bērns raksta vecākiem Angolā par to, cik skumja ir Portugāle. 2011. gada 13. jūlijā vecs vīrs atceras savu pirmo mīlestību. 2012. gada 6. maijā Parīzē vīrietis savai mazajai meitai pasaka, ka nekad nebūs īsts tēvs. Kāzu ceremonijas laikā 1977. gada 3. septembrī Leipcigā līgava pretojas Vāgnera operai, ko nespēj izdabūt no galvas. Bet kur un kad šie nabaga nelgas ir sākuši meklēt atpestīšanu?

* Filma tiek rādīta konkursa programmas ietvaros, taču konkursā nepiedalās.


LIFE GAME - Starptautiskā īsfilmu konkursa programma 4

19. oktobrī plkst. 14:00, KSuns

22. oktobrī plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrs

 

ES / I, Jona Honer, dokumentālā īsfilma, Nīderlande, 2013, 27'

Pīters, 56 gadus vecs rakstnieks, piedzīvo personības pārmaiņas audzēja izraisītu smadzeņu bojājumu iespaidā. Viņa sievai Anetei jāmācās sadzīvot ar “jauno” vīru. Filmēta pirms, pēc un operācijas laikā, dokumentālā filma "Es" apcer cilvēka personības trauslumu un ciešo saistību ar mūsu smadzeņu darbību.

 

SVEŠĶERMEŅI / FOREIGN BODIES, Nicolas Brault, animācijas īsfilma, Kanāda, 2013, 5'

Īsfilmas "Svešķermeņi" pamatā ir mīts par "caurspīdīgo ķermeni", ko rada modernās medicīniskās attēlveidošanas iespējas (datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, kriosekcija), lai skatītājā izsauktu svešāduma sajūtu, ko dažkārt spēj raisīt paša ķermenis.

 

TURP NOKĻŪST VISA MIESA / THE WAY OF ALL FLESH, Deben Van Dam, Spēlfilma, Beļģija, 2013, 26’

Tibo ir nopietna problēma – viņam ir garlaicīgi. Viņš strādā par kopēju slimnīcas paliatīvās aprūpes stāvā, un pēdējā laikā spēj domāt tikai par naudu. Laiku pa laikam, lai izbēgtu no rutīnas, viņš kopā ar darba kolēģiem slēdz derības par mirstošo pacientu pēdējo elpas vilcienu. Viss velti. Kādu dienu kolēģe Anuka lūdz Tibo izpalīdzēt – pavadīt dienu kopā ar Fransu Klāsenu, vienīgo pacientu, kuram nav ne draugu, ne ģimenes – jo šodien viņam tiks veikta eitanāzija. Tas ir daudz prasīts no ikviena, kurš pazīst rasistisko un izvirtušo Fransu Klāsenu.

 

ES ŠOBRĪD NEESMU ŠEIT / I AM NOT HERE NOW, Zisis Kokkinidis/Ion Papaspyrou, spēlfilma, Grieķija, 2013, 9’

Kaut kas starp mājas video un postmodernu dokumentālo filmu, šis darbs ir veidots no lietotāju augšupielādētiem video. Arte Povera, skatpunkta dokumentālā filma, cinéma vérité; iespējams, paaudzes portrets: Džo kataloģizē un saglabā. Kas ir Džo? Vai, precīzāk, kas, pie velna, ir ūdens?


INEVITABLE ANXIETY - Starptautiskā īsfilmu konkursa programma 5

19. oktobrī plkst. 16:00, KSuns

23. oktobrī plkst. 14:00, Kaņepes Kultūras centrs

 

SĀTANISKAIS BIEZOKNIS I / THE SATANICAL THICKET-ONE, Willy Hans, spēlfilma, Vācija, 2014, 30'

Vista ir nokauta, dziesma ir nodziedāta, ezers ir šķērsots un stopētāja vispār nemaz nezināja, kur dodas. Viena lieta ir skaidra: mēģināt saprast citus cilvēkus nav viegls uzdevums.

 

NEAIZSKARAMIE / THE IMMACULATES, Ronny Trocker, dokumentālā īsfilma, Francija, 2013, 13’

2011. gada decembris, pilsēta Itālijas ziemeļos. Kā katru vakaru, jauns vīrietis dodas uz mājām. Novietojot savu auto, viņs pamana savu sešpadsmitgadīgo māsu, kas pie mājas priekšējām durvīm raud. Viņa pastāsta, ka divi romi viņu brutāli izvarojuši. Jaunietis uzreiz dodas uzbrucēju meklējumos, bet bez rezultātiem. Vietējie iedzīvotāji sarīko lāpu gājienu solidaritātē ar meiteni. Spriedze pieaug.

 

ČETRU GRĀDU ŪDENS / FOUR DEGREE WATER, Gabriel Studerus, hibrīdīsfilma, Šveice, 2013, 9'

Kurš vainojams kruīza kuģa "Costa Concordia" traģēdijā? Anonīmi bloga ieraksti aizsāk karstas debates par vainu un atbildību. No klubkrēsla spriestā tiesa beidzas ar haosu un emocionālu sprādzienu, universālām problēmām kļūstot svarīgākām par konkrēto traģēdiju.

 

LABORATORIJAS ŽURKA / LABORAT, Guillaume Cailleau, dokumentālā īsfilma, Vācija, 2014, 21'

Berlīnes Onkoloģiskās pētniecības centrs, 2011. gada janvāris. Filmēšanas grupa tiekas ar pētniekiem. Izmantojot analogās filmēšanas metodes, grupa iemūžina ar pelēm veiktos eksperimentus. Peles tiek pakļautas dažādām pārbaudēm. Nav nosakāms, vai filmā demonstrēta viena vai vairākas pārbaudes, vai filmēta viena vai vairākas peles – gan pārbaudes, gan dzīvnieki ir pārāk līdzīgi. Līdztekus tam filmēšanas grupa dokumentē pašu veiktās filmēšanai nepieciešamās darbības. Filmā "Laborat" režisors Gijoms Kajē savij abus procesus. Viņš ar lielu precizitāti dokumentē pārbaudes, kas tiek veiktas ar objektu, vienlaikus atspoguļojot pašu dokumentācijas procesu. Distance līdz objektam izzūd. Objekts kļūst par subjektu, skatītājs – par līdzdalībnieku. Attēlu gobelēns rada neērtības sajūtu. 

 

BALTIJAS ĪSFILMU KONKURSS

 

STUDENTU ĪSFILMAS

 23. oktobris, plkst. 20:00, KSuns

ČETRI MIELASTI/
FAKE ME A HAPPY NEW YEAR, Liene Linde, spēlfilma, Latvija, 2013, 35’

Reiz kādā Rīgas dzīvoklī dzīvoja Anita ar bērniem Santu un Kristapu. Katru Vecgada vakaru viņi kopā Omi un Pēter onkuli rīkoja svētku mielastu. Bērni pieauga, dzīve gāja uz priekšu, prezidenti teica Jaungada uzrunas, televīzijā vienmēr rādīja "Likteņa ironiju". Piedzimšana, nāve, prieks, naids un rasols divpadsmit gadu garumā - četri vakari kādas ģimenes un kādas valsts dzīvē no 1999. līdz 2012. gadam.

 

PĒDĒJAIS PILIENS/
LAST DROP, Viljams Timrots, spēlfilma, Latvija, 2014, 17’

Agnesi atlaiž no darba un pamet puisis. Viņa ir zaudējusi pēdējās lietas, par kurām viņa patiesi uztraucās un kas deva cerību par gaišāku nākotni. Tā kā ar darbu un draugu viņai neveicas, tad Agnese pamet esošo dzīvi un dodas prom no visa pazīstamā. Pa ceļam savā mašīnā Agnese uzņem stopētāju Artūru, kurš brauc uz Balviem ar domu bildināt savu draudzeni. Agnese diemžēl nebrauc uz Balviem, bet iesaista Artūru savā atriebības gājienā pret draugu un darba vietu, īstenojot savu plānu dažādos nelikumīgos veidos. Lai arī sižets var izklausīties skarbs, tomēr tajā netrūkst smieklu, jautrības un neveiklu momentu varoņu dzīvē.

 

KONFLIKTS/
ARGUMENT, Valērijs Oļehno, spēlfilma, Latvija, 2013, 5’

Jaunā pāra konfliktu cilpa, kas iet atgriezeniskā gaitā un virzās uz sākuma punktu.

 

DEMBAVA, Laurynas Bareiša, spēlfilma, Lietuva, 2014, 10'

Naktī Matas un Tomas nolaupīja un izvaroja meiteni. No rīta abi ir neziņā par to, kā rīkoties tālāk. Brāļi klaiņo pa dzimto pilsētu, apciemo pazīstamas vietas un lēni grimst tumsā, no kuras neviens no viņiem nebūs spējīgs izkļūt. Kad pienāk nakts, viņi atrod negaidītu risinājumu. 2013.gadā, netālu no Paņevežas, Lietuvā, divi jauni vīrieši sadedzināja mašīnu. Mašīnas bagāžniekā tika atrasts meitenes ķermenis.

 

ĻAUNUMA SĒKLA/
BLACK SEED, Francesco Rosso, animācijas īsfilma, Igaunija, 2014, 7'

Sibīrijas vējainajās stepēs dzīvojoša pusmūža vīrieša dzīvi pēkšņi izmaina savāda viesa ierašanās. Realitāte un absurds saplūst kopā mazā koka būdiņā, kurā nav vietas cerībai.

 

 EKSPERIMENTĀLĀS ĪSFILMAS

  23.oktobris, plkst 18:00, KSuns

NO NEKURIENES/
OUT OF NOWHERE, Gints Gabrāns, eksperimantālā īsfilma, Latvija, 2014, 13'

Plastmasas skulptūras veidotas ar pavisam vienkāršu fizikālu procesu - izkausēta politelena ieliešanu aukstā ūdenī. Tā spontāni, pašorganizācija principa noteiktas, rodas sarežģītas formas un struktūras. Tas ir līdzīgs proces, kā senāk saulgriežu naktī lēja “laimes”, ielejot aukstā ūdenī izkausētu alvu. Tas atsedz dabai tuvu formveides procesu, tāpēc ir tik viegli saskatīt šajos objektos ļoti organiskas, dzīvā dabā sastopamas, formas, līnijas un rakstus. Dabā šādus spontānos formveides procesus apatrādā evolūcija, atlasot “strādājošos” modeļus. Līdzīgu stratēģiju es simulēju plastmasas skulptūru veidošanā, kur tika atlasīti un “sapāroti”, tos daļēji sakausējot, labākie objektu paraugi, četru paaudžu laikā no 2010. līdz 2013. gadam, evolūcijas jaudu izmantojot kā algoritmu mākslīgi radītu formu pilnveidošanai.


ĪSFILMA PAR DZĪVI/
SHORT FILM ABOUT LIFE, Laila Pakalniņa, spēlfilma, Latvija, 2014, 2’

Dzīve notiek tagad.

 

EKSTRĒMA FŪGA VIENAI BALSIJ. LAIMA/
EXTREME FUGUE FOR ONE VOICE. LAIMA, Ieva Epnere, eksperimentālā īsfilma, Latvija, 2013, 4'

Ieva Epnere savos video darbos un īsfilmās visbiežāk strādā kopā ar cilvēkiem, kurus personīgi pazīst. Filmā ''Extreme Fugue for One Voice. Laima'' (2013) viņa veido kādas dziedātājas smalku portretu. Tiek fiksēts tas, kā dziedātāja virtuozi izpilda kādu laikmetīgu vokālo kompozīciju, kas pārvērš viņas pašas ķermeni mūzikas instrumentā un kas viņu paceļ virs dīvas statusa.

 

NE-EIKLĪDA ĢEOMETRIJA/
NON-EUCLIDEAN GEOMETRY, Skirmanta Jakaite/Solveiga Masteikaite, animācijas īsfilma, Lietuva, 2013, 11'

Runa ir par mīlestības likumiem, kuri ir tik pat vienkārši kā viens, divi, trīs... kad mēs joprojām esam iemīlējušies, taču kļūst neizprotami un neizskaidrojami, tiklīdz mīlestība atkāpjas. Par sirdsloģiku, kam nav nekāda sakara ar parasto loģiku, līdzīgi kā ne-eiklīdā ģeometrija apgāž un pārspēj eiklīdo ģeometriju.

 

LĪGAVAS ATVADAS/
BRIDE'S FAREWELL, Inese Vēriņa, eksperimentālā īsfilma, Latvija, 2014, 8'

Sieviete pastaigājas pa nakti tikai pašas dziesmas pavadībā. Saule aust, kamēr tumsa pamazāk izgaist.

IMG_00:01.JPG, Zane Oborenko, animācijas īsfilma, Latvija, 2014, 3’

Maigi, hipnotiski attēli, radīti smilšu graudu un gaismas mijiedarbībā, ļauj skatītājam iegrimt savās atmiņās un radīt unikālas naratīvas. No maziem, šķietami nejaušiem, tumšu un gaišu laukumu krikumiem parādās ķermeņu silueti. Vai tas ir sapnis, vai nepārtraukti mainīgs domas mirklis?

PULSAR, Vsevolod Kovalevskij, eksperimentālā īsfilma, Lietuva, 2013, 9'

Strādājot ar tradicionālajiem filmu formātiem (8mm, super8, 16mm, 35mm, u.c.), filmas sākuma un beigu noteikšana nesagādā problēmas. "Pulsar" nav ne sākuma, ne beigu - patiesībā gandrīz nav arī pašas filmas.

 

NEATKARĪGĀS ĪSFILMAS

 

23.oktobris, plkst 22:00, KSuns

TRAUSLĀ SIRDS/
ALL MY DEAD, Astra Zoldnere, spēlfilma, Latvija, 2014, 14'

Viņi satikās ziemassvētku vakarā, daudziem nepierastā vietā – morgā. Jūtu uzplūdā viņi mēģina viens ar otru manipulēt, lai iegūtu ko vēlas. Viņa vēlas viņu, bet viņš vēlas pazust – sekojot melnās komēdijas likumiem, neviens no viņiem neiegūs, ko vēlas.

 

LIETUS DIENAS/
RAINY DAYS, Vladimir Leščiov, spēlfilma, Latvija, 2014, 8’

Kādā lietainā dienā kāda pavecāks japāņu kungs ar prāmi dodas uz nezināmu salu. Kad viņš palūkojas ūdenī, krītošās lietus lāses atmodina bērnības atmiņas no Fukuokas, kā arī īsu sastapšanos jau kā pieaugušajam piedūmotā piejūras vilcienā. Nokļūstot uz salas, vīrieti sveicina noslēpumaina sieviete uz motocikla… 

 

KASTRĀTS KUILIS/
CASTRATUS THE BOAR, Raitis Ābele/Lauris Ābele, spēlfilma, Latvija, 2014, 23'

Kastrāts Kuilis ir impresionistisks stāsts par mazpilsētas rezidentu Valteru un viņa noslēpumu, kas viņam liedz integrēties vietējajā sabiedrībā. Viņš pavada dienas audzējot cūkas un dziedot baznīcas korī, tomēr tas nepalīdz viņam justies mazāk vientuļam. Kad viņš beidzot mēģina nodibināt ciešāku kontaktu ar meiteni Aiju, viņa vīrišķības izrādīšana paliek dīvaina.

 

NORMĀLI CILVĒKI/
ORDINARY PEOPLE, Alise Zariņa, spēlfilma, Latvija, 2014, 30’

Kad konservatīvais un dzīves nogurdinātais pensionārs Arvīds attopas uz ielas, viņa vienīgais risinājums ir mēģināt iejusties kādā pagalam ekscentriskā ģimenītē un mācīties pieņemt... visas šīs "modernās izdarības". Mazliet ironisks vēstījums par to, ko īsti mūsu uztverē nozīmē būt “normālam” cilvēkam.

 

NARKOMĀNU MIDZENIS/
CRACKHOUSE, Martinus Klemet, animācijas īsfilma, Igaunija, 2014, 5'

Vīrietis kādu dienu atved uz mājām kaķi. Izrādās, ka viņam attiecībā uz jauno mājdzīvnieku ir īpaši plāni. Taču viņš šķiet ir palaidis garām, ka kaķiem ir deviņas dzīvības.

 

TROKŠŅOTĀJS/
THE NOISEMAKER, KarolisKaupinis, spēlfilma, Lietuva, 2014, 15'

Attālā lauku skolā tiek gaidīta oficiāla Ministrijas delegācija. Tā atvedīs jaunu skolas zvanu. Tomēr zvansnav tas, kas skolai vajadzīgs. Gadu gaitā skolēnu skaits sarucis tik ļoti, ka skolai pietrūkst divu skolēnu, lai izpildītu valdības kvotu, kas ir obligāta katrai valsts skolai, un lai taā varētu pastāvēt. Šī dāvana no galvaspilsētas ir drauds skolas izdzīvošnai. Gaidot delgācijas ierašanos, direktors dara visu, lai noslēptu skolēnu trūkumu unizvairītos no neizbēgamās skolas slēgšanas.

 

SLIKTĀKAIS VARIANTS/
WORST-CASE SCENARIO, Kristjan Holm, animācijas īsfilma, Igaunija, 2014, 15'

Divi menedžeri - Ādolfs un Rūdolfs - atrisina problēmu, kura apdraud kompānijas pastāvēšanu.

 

ZAĶAPASTALA/
TUPSU, Triin Ruumet, spēlfilma, Igaunija, 2011, 17'

Noziedznieki - Andrejs un Olivers - ir ierauti 90.gadu Igaunijas brutālajā dzīvē. Agrā rīta stundā, dienā, kad nogrima prāmis "Igaunija", abiem jānogalina mazs zēns vārdā Valērijs, kurš uzturas daudzdzīvokļu mājā Tallinas geto rajonā. Vai viņi pārdzīvos šo noziegumu?  

 

PILNMETRĀŽAS DEBIJAS FILMU KONKURSS

 

KEBABS UN HOROSKOPI/
KEBAB & HOROSCOPE, Grzegorz Jaroszuk, spēlfilma, Polija, 2014, 72'

  21. oktobris, plkst. 22:00, KSuns

Neveiksminiekiem, kas strādā paklāju veikalā, rodas iespēja izmainīt savas dzīves ar divu mārketinga speciālistu palīdzību. Viens no viņiem ir izbijis kebabu pārdevējs, bet otrs agrāk sastādījis horoskopu sadaļu žurnālā par savvaļas dzīvi.

 

METAMORFOZE/
METAMORPHOSEN, Sebastian Mez, dokumentālā filma, Vācija, 2013, 84'

  19. oktobris, plkst. 18:00, KSuns

Filma stāsta par cilvēkiem, kas dzīvo vienā no radioaktīvi visvairāk piesārņotajām vietām uz Zemes. Šis Krievijas reģions nekurienes vidū, uz dienvidiem no Urālu kalniem, iedzīvotājiem nezinot, ir ticis pakļauts apstarošanai vairāku kodolrūpnīcā “Majak” notikušu negadījumu rezultātā. Tā bija pirmā rūpnīca Padomju Savienībā, kas ražoja radioaktīvo materiālu kodolieroču izgatavošanai, un darbojas joprojām. Tā vietā, lai radītu atmaskojošu stāstu, filmas autors mēģina atrast kinematogrāfisku atainojumu neredzamām briesmām un pardīt dabas un cilvēku spēku, kam ar tām jāsadzīvo.


AKMEŅI MANĀS KABATĀS/
ROCKS IN MY POCKETS, Signe Baumane, animācijas filma, Latvija, 2014, 88'

19. oktobris, plkst. 20:00, KSuns

 

Animācijas filma pieaugušajiem – patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām Signes Baumanes dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot, viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Šai skaudrajā un vienlaikus humorpilnajā filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

 

KAPITĀLISMA MANIFESTĀCIJA MŪSU DZĪVĒ IR SKUMJAS/
DMD KIU LIDT: DIE MANIFESTATION DES KAPITALISMUS IN UNSEREM LEBEN IST DIE TRAURIGKEIT, Georg Tiller, spēlfilmas/mūzikas dokumentālā filma, Vācija, 2014, 55'

20. oktobris, plkst. 19:00, KSuns

“Kapitālisma manifestācija” ir antimuzikāla filma, kas seko austriešu poproka grupai “Ja, Panik” un viņu tuvāko draugu mūziķu lokam Berlīnē un Vīnē. Filma dokumentē mūzikas radīšanu ilgstošu skumju apstākļos, pastāvīgas (kapitālisma) krīzes ēnā. Filmas aktieri – mūziķi – tēlo paši sevi, izspēlējot apzināti absurdu drāmu par mākslu, depresiju un mīlestību.

 

 

BUKARESTE, KUR TU ESI?/
BUCURESTI, UNDE ESTI?, Vlad Petri, D, Rumānija, 2014, 77'

21. oktobris, plkst. 20:00, KSuns

Vlads Petri ir iemūžinājis rumāņu protestētājus, kuri 2012. gadā ieņēma Bukarestes ielas. Trāpīga dokumentālā filma par ļaudīm, kas ir izmisuši un impulsīvi, apjukuši un apņēmīgi vienlaikus, un par revolūciju, kas pārvēršas traģiskā aplamībā.