header-lv

ĪPAŠIE PASĀKUMI

FESTIVĀLA 2ANNAS ATKLĀŠANA: FILMAS "DOKTORA KALIGARI KABINETS" SEANSS AR DZĪVĀS MŪZIKAS PAVADĪJUMU

17. oktobris, plkst. 18:00, "Splendid Palace" Lielā zāle

Robežu pārkāpšana prasa drosmi. 2ANNAS, sagatavojot gan festivāla dalībniekus, gan apmeklētājus robežu pārkāpšanai deviņu dienu garumā, ir sarūpējis īpašu pārsteigumu atklāšanas ceremonijai. Atklāšanas ceremonijā 17. oktobrī plkst. 18:00 tiks izrādīta robežpārkāpēja režisora Roberta Vīnes vācu ekspresionisma kino šedevrs ''Doktora Kaligari kabinets'', un šo notikumu unikālu padarīs īpaši sarakstīta mūzika.

 

DOKTORA KALIGARI KABINETS/
DAS CABINET DES DR.CALIGARI, Robert Wiene, šausmu filma, Vācija, 1920, 77'

Bīstams hipnotists ceļo ar karnevāla priekšnesumu, izrādot publikai somnambulistu vārdā Čezāre. Mazā vācu ciematiņā tiek veiktas vairākas slepkavības vienlaicīgi ar Kaligari viesošanos. Kad galvenā varoņa Francisa labākais draugs tiek nogalināts, noziedzīgais akts šķiet rezultāts cīņai par skaistās Džeinas simpātijām. Francis tur aizdomās Kaligari, taču viņa viedoklis netiek uzklausīts...

Mūzikas autore: Inita Jansone

Izpilda: Marita Bērziņa (akordeons), Jānis Fedotovs (vibrafons) un Inita Jansone (klavieres).

Projekts tapis sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Restaurētā filmas versija ar starptitriem angļu valodā tiek izrādīta sadarbībā ar Friedrich-Wilhelm-Murnau-Stiftung fondu. 

 

KRIEVIJA/UKRAINA – CIEŠĀKIE IENAIDNIEKI

20. oktobris, plkst. 18:30, Kaņepes Kultūras centrs

 

Krieviju un Ukrainu vēsturiski vieno skumjas: Černobiļa, korupcija, zombificējoša pareizticība. Taču pēdējā laikā šīs skumjas ir pieņēmušās vēl nebijušā spēkā. Ikdienas propagandas maigā vara caur TV ekrāniem aicina cilvēkus karot savā starpā. Un cilvēki karo.
Bet ne mēs. Mēs to nevēlamies. Mēs izvēlamies komēdiju un pašironiju, lai sadzīvotu ar esošo situāciju. Tādēļ arī programmā iekļautās filmas balansē starp smiekliem un izmisumu.
Dzirkstoša komēdija un dokumentālā filma par nevēlamu grūtniecību, LGBT mācītājs un sekss Černobiļā, valodu konflikti un revolūcijas hronika – tas viss ir atrodams Krievijas-Ukrainas filmu programmā "Ciešākie ienaidnieki".


ES AIZMIRSĪŠU ŠO DIENU/
I WILL FORGET THIS DAY, Alina Rudnitskaya, dokumentālā īsfilma, Krievija, 2010/11, 25'

Tu vari aizmirst. Tev jāaizmirst. Aizmirst nav iespējams… Sievietes domas un jūtas mirkli pirms viņai tiek veikts aborts.

 

BRUTS/
БPYT, Svetlana Filippova, animācijas īsfilma, Krievija, 2014, 13'

Bruts vienmēr ir ieskatījies cilvēkiem acīs tikai uz mirkli un tūlīt aizgriezies prom, lai neredzētu pārmaiņas, bet saglabātu iegūto un aiznestu saņemto. Neviens nezina labāk par suņiem, cik ātri spēj mainīties cilvēku jūtas. "Žēl, ka mēs, suņi, nespējam ar cilvēkiem runāt – mēs viņiem iemācītu, kā ož labais un ļaunais."

 

KĀJAS - ATAVISMS/
НОГИ - АТАВИЗМ, Mikhail Mestetskiy, spēlfilma, Krievija, 2012, 11'

Desmit minūšu garā pētījumā filmēšanas grupa mēģina atklāt mežonīgas eksperimentālās medicīnas sektas noslēpumu.

 

ATPAKAĻCEĻŠ/
VOZVRASHCHENIYA, Aleksandr Ratiy, Ukraina, 2012, 10' 30''

Stāsts par vīrieti, kurš dzimis pagājušajā gadsimtā un tūkstošgadē, pilsētā un valstī, kas vairs nav atrodamas kartē. Viņš vienmēr atgriežas pilsētā, kurā ir tikai divi dzemdību nami, divas rūpnīcas un divas kapsētas. Kādēļ?

 

KODOLATKRITUMI/
YADERNI VIDKHODY, Myroslav Slaboshpytskiy, Ukraina, 2012, 23'

Sergijs un Sveta dzīvo Černobiļā. Sergijs ir kravas mašīnas šoferis kodolatkritumu utilizācijas rūpnīcā. Sveta nodarbojas ar radioaktīvā apģērba attīrīšanu. Viņu darbā un dzīvē valda mehāniska precizitāte un nemainīgs ritms. Bet kas iekustina šo ikdienas mehānismu?

 

REVOLŪCIJAS KURINĀMAIS/
THE FIREWOOD OF REVOLUTION, Babylon 13, Ukraina, 2014, 2'

“Kad tev vajag dirst, himna nepalīdzēs.” Maidana revolūcijas laikā Neatkarības laukuma centrā izraisās radoši strīdi.

 

UKRAINĀ/UZ UKRAINU
V/NA UKRAINE, Nata Perevalova, Ukraina, 2013, 2'

Vai mēs spējam sadzirdēt viens otru?

 

GARĪDZNIEKS
EXARCH, Nadia Parfan/Maria Stoyanova, Ukraina, 2013, 10'

Jauns pareizticīgo garīdznieks, kam apnikusi Kijevas Pečoru klosterī valdošā neiecietība un liekulība, nolemj pamest kalpošanu tajā. Viņš atrod sev jaunu draudzi – gejus, lezbietes, biseksuāļus, transseksuāļus un ar HIV/AIDS inficētos cilvēkus. Pareizticīgo baznīca liedz viņiem būt likumīgiem kristiešiem, un homofobiskā sabiedrība spiež slēpt savu seksuālo orientāciju. Kam jānotiek, lai baznīca pieņemtu LGBT kristiešus?

 

STILL MOVING

21.oktobris, plkst.19:00, Kaņepes kultūras centrs

21. oktobrī Rīgas Starptautiskā festivāla „2ANNAS” ietvaros un sadarbībā ar „kuš!” komiksu mākslas antoloģiju norisināsies komiksu un animācijas mākslai veltītas izstādes „Still Moving” atklāšana.

Savukārt 22.oktobrī, plkst. 12:00 visi tiek aicināti uz mākslinieku portfolio skati, lai neformālā gaisotnē atklātu komiksu un animācijas mākslas krāšņo daudzveidību un iepazītos ar izstādes „Still Moving” dalībniekiem.

Izstādes fokusā ir katra mākslinieka neatkārtojamais rokraksts un viņa radīto tēlu pasaule, kas tiek atdzīvināta vienlaikus izmantojot tādus medijus kā komikss un animācija. Atklāšanas pasākumā, plkst. 20:00 notiks arī speciāli šim notikumam veidota īsfilmu izlases parāde un tajā būs apskatāmas gan mūsmāju, gan arī ārvalstu mākslinieku animācijas īsfilmas.

Izstādē piedalās: Anete Melece (Latvija), Ernests Kļaviņš (Latvija), Mārtiņš Zutis (Latvija), Oskars Pavlovskis (Latvija), Chintis Lundgren (Igaunija), Stella Salumaa (Igaunija), Janek Koza (Polija), Renata Gasiorowska (Polija), Nicolas Mahler (Austrija), KIIN (Vācija) un Lilli Carré (ASV).

Ieeja izstādē un portfolio skatē par brīvu.
Ieeja animācijas filmu skatē ar iepriekšpieteikšanos pa epastu info@2annas.lv, biļetes cena 3.00 EUR.

KĀ SARDĪNES BUNDŽĀ/
ELU KILUKARBIS, Stella Salumaa, Igaunija, 2010, 3'

Dažkārt dzīve ir kā sardīnes bundžā – tik šaura, ka nav iespējams būt. Tu vari censties izbēgt no šīs situācijas vai mēģināt paslēpties. Paša prātā ir daudz vieglāk elpot nekā reālajā pasaulē. Tā domā filmas varonis, kurš paslēpjas apkārtējo cilvēku pūlī, kur neviens viņu neredz un ir iespējams iegūt mieru.

 

LAPSA LAIVĀ/
FOX IN THE BOAT, Chintis Lundgren, Igaunija, 2013, 2'

Daži ar dziedamām balsīm apveltīti truši labi pavada laiku, dzerot absintu un spēlējot akordeonu, kad piepeši sāk notikt savādas lietas.

 

ALPHABETS HEAVEN - BIRTHDAY, Renata Gąsiorowska, mūzikas video, Polija, 2013, 4'

Mūzikas video grupas "Alphabets Heaven" dziesmai "Birthday".


NOSLĒPUMAINĀ MŪZIKA/
MYSTERY MUSIC, Nicolas Mahler, Austrija, 2009, 5'

Īsa animācijas filma, kuras pamatā ir tāda paša nosaukuma komikss.

 


GALVAS DĀRZS
HEAD GARDEN, Lilli Carré, ASV, 2009, 3'

Poētiska, sirreāla, fascinējoša ilustrācija tam, ko nozīmē “zaudēt galvu”.

 


KROJC, Janek Koza, Polija, 2010, 3'

Mūzikas video grupai “Krojc”.


KURWS - ANI LEPIEJ, ANI GORZEJ, Janek Koza, Polija, 2011, 1'

Mūzikas video grupai “Kurws”.

 

PIEDZĪVOJUMI CEPUMU ZEMĒ
ADVENTURES IN COOKIELAND, Mārtiņš Zutis, Latvija, 2012, 0' 30''

Filmas varoņa atmiņas par šausminošu piedzīvojumu Cepumu zemē glabājās viņa zemapziņā līdz kādam nejaušam atklājumam.

 


FANTOMS, Oskars Pavlovskis, Latvija, 2012, 1'

Filma veidota kā mācību darbs Lisabonas universitātes Mākslas fakultātē, kursa “Animācija un naratīvs” ietvaros.

 

KIOSKS
THE KIOSK, Anete Melece, animācijas īsfilma, Latvija/Šveice, 2013, 7’
Jau gadiem ilgi kiosks ir Olgas mazās mājas, jo viņas kāre uz saldumiem un vienveidīgā dzīve viņu ir padarījusi lielāku nekā izejas durvis. Lai izklaidētos, viņa lasa ceļojumu žurnālus un sapņo par tālām vietām. Absurds gadījums aizsāk viņas ceļojumu.

 

DOLLIJAS BRILJANTI/
DOLLY'S DIAMONDS, Ernests Kļaviņš, Latvija, 2013, ?

Animācija “ceļa filmas” žanrā. Galvenais varonis cenšas pārkļūt pāri robežai ar nozagtajiem briljantiem (kas paslēpti piepūšamajā lellē). Filma veidota mākslas izstādei “Summer Readings” Cēsīs.

 


PIEDZĪVOJUMIEM BAGĀTA PĒCPUSDIENA
AN ADVENTUROUS AFTERNOON, Kiin, Vācija, 2013, 6'

Filmas pamatā ir prasmīgs vizuālais dizains un tikpat prasmīga skaņas un mūzikas apstrāde. Divi mākslinieki un divi mūziķi, kas veidojuši šo filmu, līdz tam sadarbojušies vairākos projektos, atrodot savu audiovizuālo stāstīšanas veidu.