s3D īsfilmu koncepciju „RĪGA VĒL NAV GATAVA” projektu konkursa nolikums

Virtuālā studija „URGA” sadarbībā ar programmu „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā” un „Botnia Film” (Ūmeo, Zviedrija) izsludina starptautisku īsfilmu scenāriju konkursu „Rīga vēl nav gatava”.

Pēc projektu veidotāju lūguma tiek pagarināts projektu iesniegšanas termiņš- darbus var iesniegt līdz 30.11.2012., un rezultātu izziņošana paredzēta 10.01.2013.  


Konkursa veidotāji aicina pretendentus iesniegt oriģinālas īsfilmu idejas ar zinātniskās fantastikas elementiem. Konkursā uzvārējošo filmu autoriem būs iespēja realizēt īsfilmas s3D jeb stereoskopiskajā formātā Rīgā. Paredzēts, ka divas filmas veidos režisori no Rīgas, divas no Zviedrijas pilsētas Ūmeo un vismaz divas režisori no citām Eiropas pilsētām.


Latvijas filmu veidotājiem tiks nodrošināta filmu ražošana, bet starptautiskajiem filmu autoriem līdzfinansējums filmu uzņemšanai Rīgā. Visas uzņemtās īsfilmas tiks izplatītas kopā – kā pilnmetrāžas filma.


Idejiskās un tehniskās vadlīnijas
Mūsdienās tehnoloģiskie atklājumi ik dienas maina cilvēku sadzīvi. Arī Rīgā tiek strādāts pie atklājumiem visdažādākajās jomās: tehnoloģijās, enerģētikā, astronomijā, fizikā, ķīmijā, medicīnā, antropoloģijā un citās. Transhumānisti, kvantu fiziķi un citi oriģināli domājoši cilvēki spriež par neticamiem cilvēces attīstības scenārijiem. Konkursa organizatori aicina filmu autorus sacerēt stāstus par to, kas notiktu, ja kāda no futūristiskajām vīzijām, par kurām pašlaik iespējams tikai teoretizēt, realizētos.

Stāstos varētu tikt apskatīts kāds no jautājumiem – kāpēc cilvēki tiecas uz jaunradi? Kas pietrūkst šai pasaulei un mūsdienu sabiedrībai? Kas urda cilvēkus radīt, veicināt pārtapšanu? Kādus labumus un kādus izaicinājumus radīšana un tehnoloģiskais progress var izraisīt? Ar kādiem ētikas jautājumiem jāsaskaras radītājiem? Vai cilvēks drīkst iejaukties dabas likumos? Vai cilvēks var pārradīt sevi no jauna?

Pretendenti aicināti iesniegt stāstu koncepcijas, kuros zinātniskās fantastikas elementi izmantoti galvenokārt filmas dramaturģijā, nevis specefektos.

Visas filmas tiks uzņemtas s3D jeb stereoskopiskajā formātā, katras filmas garums: 12- 13 minūtes.

Projektu iesniegšana
Projektus var iesniegt producentu kompānijas.

Projektā jāietver:
-    aizpildīta pieteikuma anketa;
-    īsfilmas sižeta izklāsts (trītments), 2 lpp. apjomā;
-    režisora paskaidrojums par filmas ideju, struktūru un vizuālo risinājumu, pamatojums, kāpēc filmai jābūt uzņemtai s3D formātā;
-    producējošās kompānijas – īsfilmas kopproducenta – apraksts (producētās filmas, tehniskais nodrošinājums);
-    informācija par producējošās kompānijas iespējām piesaistīt līdzfinansējumu (un/vai tehnisko nodrošinājumu) filmas uzņemšanai;
-    režisora radošās darbības apraksts;
-    režisora līdzšinējo darbu paraugi (norādīt interneta adresi, kurā izvietots ar paroli aizsargāts materiāls).

Īsfilmu koncepciju konkursa „Rīga vēl nav gatava” projekts jāiesniedz elektroniski, sūtot uz e-pastu riga3d@2annas.lv līdz 30.11.2012. Visi materiāli jāiesniedz angliski.

Konkursa organizētāji un žūrija nenodos iesniegto informāciju ar projektu nesaistītām personām.

Projektu izskatīšanas kārtība
Iesniegto koncepciju izvērtēšanu veic profesionāla žūrija sadarbībā ar „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā". Tiek vērtēta filmas oriģinalitāte un atbilstība „Rīga vēl nav gatava” vadlīnijām, autora iepriekšējā pieredze filmu un s3D projektu veidošanā, kā arī studijas kapacitāte. Ar labākajiem kandidātiem žūrija veiks intervijas klātienē vai ar Skype palīdzību.

Rezultātu paziņošana: 10.01.2013.
Līdz 20.01.2013. virtuālā studija „URGA” noslēdz līgumus ar producentu kompānijām par filmu ražošanas noteikumiem un gatavo filmu nodošanu līdz 20.05.2014.

No 15.01.2013. filmu autori pieredzējuša scenārija konsultanta vadībā attīsta savas koncepcijas scenārija formātā. Scenārija konsultants sadarbībā ar virtuālo studiju „URGA” nodrošina, lai visi scenāriji tiktu attīstīti atbilstoši projekta idejai. Scenārija pirmais variants jānodod 25.02.2013. Autori scenārijus turpina attīstīt līdz 01.06.2012. Filmu ražošana norisināsies no 01.06.2013. līdz 01.12.2013.

Visu filmu galvenais producents būs virtuālā studija „URGA”, kura koordinēs filmu ražošanu, sadarbojoties ar filmu kopproducentiem.  

2014. gads – darbu prezentācija Latvijā un Eiropā. Pirmizrāde paredzēta „Rīga – Eiropas galvaspilsēta 2014” programmas „Okeāna alkas” ietvaros.


Papildus informācija: riga3d@2annas.lv

urga5.jpg       BFI_logo_cmyk__Converted_.jpg      Parus_Studio_round_02_needitojams_.png     riga_2014_org_.jpg