Preses relīzes

 25.10.1012, Latvija, Rīga

Producentu grupa 2ANNAS sadarbībā ar Kaņepes Kultūras Centru decembra vidū, 14.- 16. datumos, rīko projektu "Kino Komūna: Kaceklis". 
Kino Komūnas projekts norisināsies jau 4. reizi pēc 2 gadu pārtraukuma pēc režisoru lūguma, un ieguvis atpazīstamību kā viens no iemīlotākajiem Latvijas režisoru pasākumiem. 
Tā ir trīs dienu kino darbnīca, kas aizsākas ar pulcēšanos uz vakara/nakts ideju ģenerēšanu. Šī vakara laikā 2ANNAS izlozē uzdevumu 10-12 komandām, kas katra sastāv no 3-4 dalībniekiem, un turpinājumā ar pieaicinātas žūrijas dalību tās izstrādā scenārijus jaunām īsfilmām. Vakara beigās komandas tiek izlaistas brīvībā, kur līdz aiznākošās dienas vakaram filmē un montē jaunu darbu. Prezentācijas laikā savu kritiku izsaka ne tikai žūrija, bet arī auditorija. 

"Kino Komūna: Kaceklis" uzdevums būs radīt Latvijā vēl netapuša vai reti izmantota žanra pilnmetrāžas filmas tīzeri/kacekli, kas rosinās ne tikai izstrādāt jaunu filmu idejas, bet dos pieredzi arī filmu reklāmas veidošanā, kas ir svarīgi savas profesionālās konkurētspējas veicināšanā. 2ANNAS iedvesmu guvušas 2012. gada festivāla konkursa filmā, kura veidota, tīzera formu pieņemot par īsfilmas koncepciju:

Darbnīcā piedalīsies ne tikai filmu režisori, bet arī aktiermākslas un video mākslas pārstāvji, tādējādi veidojot lokāli multikulturālu vidi un pieredzes apmaiņu, sadarbību. Jau trešo sezonu 2ANNAS atcēlušas līdzšinējos mēŗkauditorijas vecuma ierobežojumus, un visos pasākumos īpaši aicināti piedalīties profesionāļi, arī vecāki par 35 gadiem. 

Pasākums norisināsies Kaņepes Kultūras Centra otrajā stāvā noslēgtos apstākļos- ieeja darbnīcā būs iespējama tikai iepriekš piesakoties, arī žurnālistiem.

Ārpus darbnīcas norises, kas paredzēta tikai tās dalībniekiem, plānojam kino ekspertes Kristīnes Matīsas informatīvu lekciju par žanriem, ko Latvijas filmdari nav plaši apguvuši, kā arī "Kacekļu nakti" darbnīcas laikā- izrādot dažādu filmu tīzerus plašai auditorijai Kultūras Centra pirmajā stāvā. 

Pašlaik izsludināta dalībnieku pieteikšanās: http://2annas.lv/lat/dalibniekiem/, bet interesentiem plašāka informācija pieejama: http://2annas.lv/lat/kaceklis/

Par iepriekšējām Kino Komūnām plašāka informācija atrodama: http://www.2annas.lv/2009/lat/movingbalticsea/67/  

 

08.10.2012., Latvija, Rīga

Studija URGA aicina pieteikties konkursā par īsfilmu veidošanu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmai.

   
 „Virtuālā studija URGA” no Latvijas un Zviedrijā, Ūmeo pilsētā mītošā „Botnia film” izsludina atvērtu ideju konkursu filmu veidotājiem. Projektā aicināti piedalīties un ar savu fantāziju pārsteigt jaunie žili verni no Rīgas un Ūmeo, kas abas būs 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas, un citām Eiropas pilsētām.


    Konkurss paredz, ka līdz 2014. gadam taps vismaz sešas stereoskopiskā 3D kino īsfilmas par Rīgu nākotnē, kas kopā veidos pilnmetrāžas filmas programmu.


    Iedvesma projektam gūta senajā un visiem zināmajā Latviešu teikā “Vai Rīga jau gatava?” Senie latvieši leģendā iekodējuši ideju par mūžīgo izaugsmi un atvērtību pārmaiņām, kas dzīva arī šodien – Rīga vēl tikai top. Autoriem, kas lēmuši savu radošumu izpaust scenārija veidā un piedalīties konkursā, jāspēlējas ar atklājumiem tehnoloģijās, enerģētikā, astronomijā, fizikā, ķīmijā, medicīnā, antropoloģijā un citās zinātnes jomās. Šis projekts ļauj realizēt vispārdrošākās transhumānistu un kvantu fiziķu, citu oriģināli domājošu cilvēku idejas, paredzot attīstības virzību nenoteikti tālā nākotnē, vienlaicīgi, izmantojot progresīvo s3D formātu.


    Filmu pirmizrāde paredzēta 2014. gadā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.


    Ar nolikumu var iepazīties interneta vietnē www.2annas.lv

    Projektu organizē:
“Virtuālā studija URGA” un “Botnia film”
    Projektu atbalsta:
Rīga 2014;  Rīgas Dome; PARUS studio; Avance Rapide
    Kontakti:
Astra Zoldnere; projekta koordinatore; riga3d@2annas.lv

 urga5.jpg   BFI_logo_cmyk__Converted_.jpg  Parus_Studio_round_02_needitojams_.png   riga_2014_org_.jpg