2ANNAS sadarbībā ar Kaņepes Kultūras Centru piedāvā!

Jums šķiet, ka karstas var būt tikai ar jautrību, draugiem un siltumu pielietas vasaras dienas? Bet 2ANNAS jums saka, ka tieši tādi var būt arī ziemas vakari- kad 2ANNAS sarosās sapulcināt pielūdzējus un visus savus draugus vienuviet, lai veselu nedēļas nogali 14. - 16. decembrī kopīgi izballētos Kaņepes Kultūras Centrā! 

 

13. decembrī 19:00 @KKC: kino ekspertes Kristīnes Matīsas lekcija par Latvijas "neesošo" kino/ ieeja brīva

14. decembrī 19:00 @KKC 2. stāvs: Kino Komūna/ ieeja tikai dalībniekiem

20:30 @KKC 1. stāvs: Kacekļu Nakts programma/ ieeja brīva

16. decembrī 19:00 @KKC 2. stāvs: noslēguma prezentācijas/ ieeja brīva

21:00 turpat: Kacekļa filmu programmas atkārtojums/ ieeja brīva


Ziniet, kas ir “kaceklis”? Cilvēku valodā tas ir filmas tīzeris, kas kalpo kā uzskates materiāls iecerētajam filmas sižetam, režisora un aktieru mākslinieciskajai un darba grupas tehniskajai varēšanai, būtībā tas ir vēl neesošas, bet topošas filmas reklāmas materiāls. Visoriģinālākie kacekļus veido arī kā gatavas īsfilmas, kā 2ANNU 2012 konkursa dalībnieki režisori Roland Petrizza un Alex Eslam ar savu izcili izstrādāto "Infernal Nuns", kas kalpojusi kā mūsu idevesmas avots.

Vairāk par filmu: www.infernalnuns.com

Nešķiet nemaz tik viegli tādu izveidot, vai ne? 

Tāpēc 2ANNAS kopā ar Kaņepes Kultūras Centru organizē projektu Kino Komūna, nosaucot to par “Kacekli”. Trīs dienu projektā pulcēsies Latvijas kino režijas un citu absolūto mākslu talanti, kas komandās šajā laikā veidos kacekļus filmām, kas vēl neeksistē. Lai būtu vēl interesantāk, tēmas tiks izlozētas darbnīcas pirmajā vakarā, un 2ANNAS uz lapām rakstīs žanrus, kas Latvijā līdz šim nav radīti vai radīti ļoti reti- vesterni, šausmu filmas, pilčerstila romantiskās drāmas, vampīrfilmas, parodijas, gangstertrilleri.

Komandas tiks ieslēgtas KKC otrā stāva telpās, kur radoši ģenerēs filmu idejas un vairākos piegājienos prezentēs žūrijai. Žūrijas kā jau žūrijas uzdevums būs labās idejas atzīt par labām esam, bet sliktās- nesaudzīgi atmest, rezultātā kopīgi tapinot izcila kino sinopses. Turpinājumā gatavās filmu idejas tiks pārstrādātas kacekļu scenārijos, iekļaujot spilgtākos kadrus, atslēgfrāzes un kacinošos tekstus. Tikai tad komūnas biedriem būs atļauts pamest darbnīcu, lai dedzīgi ķertos pie darba īstenošanas. Kur un kā- mistika, ko zina tikai pašas komandas un varbūt vēl mēnestiņš.

Nākošo reizi kaitinātāji būs sastopami tikai svētdienas vakarā- noskrējušies, pārmontējušies un pārlaimīgi, kad iesniegs savus darbus publiskai izvērtēšanai mūsu visu, arī žūrijas acīm. Tad varēsim ne tikai minēt filmu žanrus, bet arī ieskicēt savu sižeta līniju, izdomāt nobeigumu un iedomāties citus aktierus galvenajām lomām. Vai veidot fanu klubus, kas iestātos par jaunu filmu uzņemšanu! 

 

Bet kaņepjmeitenes nedomā tikai par talantu auklēšanu otrajā stāvā!

 

Jau velna ducī, 13.decembrī nāc uz KKC, paķer karstvīnu, pirms vēl sākusies kino zinātnieces Kristīnes Matīsas lekcija par Latvijas filmdaru neaizskartiem kino žanriem. Viņa patiesi zina vislabāk, kādam kino Latvijā aizmetņi bijuši un kāpēc tie izbijuši! 

 

Bet 5dienā, 14., kamēr otrajā stāvā stingrā uzraudzībā norisināsies radošais sprādziens, lejā zibsnīs “Kacekļu nakts”- ilga, spilgta kacekļu programma no visas pasaules!

Nevaldāmi smiekli, kucēnu acis, baismi (iespējams, bērnu) brēcieni, sāļas asaras, stindzinošas bailes, pārākais akšens, mīlas mokas, uzvaras prieki, zaudējuma neciešamās sāpes, vienkāršas sadzīves ainas, dramatiski dramatiska drāma, dejas, veldzējošas peldes, seksīga daiļdārzniecība, arī emocionāla glezniecība, bezkaunīga tēlniecība, visa kā daile un posts, milzu katastrofa un globālās glābšanas akcijas (parasti jau viss beidzas labi) un kas tik vēl ne prātā ienācis pasaules ģeniālajiem prātiem režisoriem! Lielisks laika pavadīšanas veids nepastāvīgajam mūsdienu cilvēkam- emociju maiņa ik pārminūti :)