Warning: session_start() [function.session-start]: open(/opt/alt/php52/var/lib/php/session/sess_4thhmi6rqtpurbmcvh6luc9j30, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/annaslv/public_html/2012/includes/conf.php on line 61
: 2ANNAS 2012 : FESTIVĀLA PROGRAMMA 2012 : Baltijas konkurss :

Baltijas konkurss

 2annas_poster_04_A3_01.jpg

Baltijas konkursa programma piedāvā Baltijas valstīs – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā producētās īsfilmas. No 2011. gada festivālam darbus var iesniegt jebkurš autors bez vecuma ierobežojuma. Skate izveidota ar mērķi popularizēt Baltijas reģionā tapušos filmu veidotāju darbus, radot piemērotu vidi – platformu jaunu ideju un kopprojektu attīstīšanai. Konkursa programmā tiek pieņemtas jebkura žanra īsfilmas [spēlfilmas, dokumentālais kino, animācija, eksperimentālais kino / video māksla], kas nav garākas par 30 minūtēm un tapušas pēdējo 2 gadu [2011. - 2012.] laikā. 

Filmas Baltijas īsfilmu skatei tiek atlasītas, vadoties pēc mākslinieciskās kvalitātes kritērijiem: filmā jūtama autoru oriģināla ideja, jaunrade un rokraksts, tehniski kvalitatīvs un/vai mākslinieciskajai idejai atbilstošs izpildījums, taču tiek dota iespēja arī talantīgu neprofesionālu autoru mazbudžeta darbiem.

Balvas un nominācijas:

Grand Prix - Ģipša Anna

atzinības

 

 

BALTIJAS KONKURSA PROGRAMMA 2012

 

Programma I 30.05. 16.00


Sterila_Zona.png
Sterilā zona, rež. Lauma Balode, 25:34', spēlfilma, Latvija

Kristaps grib kļūt par ķirurgu, taču ģībst, ieraugot asinis. Sekojot mātes padomam, Kristaps ķeras pie drastiskas metodes, lai problēmu atrisinātu.


On_Wednesdays.jpg
Trešdienās / On Wednesdays, rež. Ieva Javalaityte, 3', spēlfilma, Lietuva

Veca kundze staigā pa lielveikalu, rūpīgi izvēloties produktus. Drīz viņas iepirkumu ratiņi ir pilni. Taču pie kases notiek kas negaidīts.


Fly_Mill.jpg
Mušu dzirnavas / Fly Mill, rež. 
Anu-Laura Tuttelberg, 7:17', animācija, Igaunija

Vecais dzirnavnieks ik dienas cep maizi pīlēniem, kurus kādu dienu vēlas atbrīvot, un vēro medniekus aiz loga.


I_Veteran.png
Es, veterāne / I, Veteran, rež. 
Darius Jarašūnas, 21', spēlfilma, Lietuva

Otrā pasaules kara veterāne svin Uzvaras dienu un pazaudē kaut ko sev ļoti dārgu. Ironiska traģikomēdija par simbolu un tradīciju vērtību. 

Programma II 30.05. 18.00

Jo_vairak__jo_labak.jpg
Jo vairāk, jo labāk, rež. Renāte Miļūne, 1:54', eksperimentāla filma, Latvija

Jo vairāk, jo labāk – kādreiz mēdza teikt. Šis eksperimentālais video apgriež seno parunu kājām gaisā.


Shift.jpg

Nakts maiņa / Shift, rež. Anu Aun, 15', spēlfilma, Igaunija

Divi notikumi vienas nakts laikā saved kopā divas sievietes no ļoti atšķirīgām pasaulēm. Dažreiz tas, kuram nav nekā, var glābt to, kam šķietami ir viss.


Audition
Noklausīšanās / Audition, rež. Dāvis Kaņepe, 8:43', spēlfilma, Latvija

Jauns vijolnieks ierodas uz noklausīšanos. Lai tiktu pie darba, jāmaksā barga cena.


About_the_Hard_Life_of_the_Barn_Swallow.jpg
Par kūts bezdelīgas grūto dzīvi / About the Hard Life of the Barn Swallow, rež. Chintis Lundgren, 5:20', animācija, Igaunija

Animēts stāsts par kūts bezdelīgas grūto dzīvi. Ceļā no Āfrikas var apmaldīties, lielie putni piesienas, visi māli ir beigušies un zirgs nelaiž kūtī.


Bedubrali.jpg
Bēdubrāļi / Brothers of Sorrow, rež. Lauris Ābele, 8:03', spēlfilma, Latvija

Divi mednieki pavada ziemas nakti mežā, metodiski dzerdami. No rīta viens no viņiem ir pazudis.Desmit iemeslu / Ten Reasons, rež. 
Andrius Blaževičius, 30', spēlfilma, Lietuva

Vitas mīl Onu, taču kļūst aizdomīgs, kad viņa sāk pavadīt laiku ar kursabiedru, it kā gatavojot projektu. Greizsirdība liek viņam redzēt to, kā nav.


Breakfast_on_the_Grass.jpg
Brokastis Zaļumos / Breakfast on the Grass, rež. Erik Alunurm, 
4:30', animācija, Igaunija

Meža pļaviņā kāda koša kompānija uzsāk izsmalcināti horeografētu deju.


 


Warning: Unknown: open(/opt/alt/php52/var/lib/php/session/sess_4thhmi6rqtpurbmcvh6luc9j30, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php52/var/lib/php/session) in Unknown on line 0