Paziņojumi

2009-04-09
Skaties Komūnas U35 mūzikas video delfi.lv un LMK!
Skaties mūzikas video šeit delf.tv un LMK!

Ikvienam interesentam ir iespēja noskatīties mākslas akcijas / darbnīcas Komūna U35: Kino + Mūzika ietvaros tapušos mūzikas video interneta portālā Delfi.lv,  Latvijas Mūzikas kanālā un LMK mājas lapā.

Mūzikas video tapuši sadarbībā ar Starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS, Ziemeļvalstu Kultūras fondu, Valsts Kultūrkapitāla fondu, interneta televīziju Delfi.tv, viesnīcu “Baltvilla”, kompāniju Hannu Pro.

2009. gadā no janvāra līdz pat martam Komūnas U35 ietvaros jaunie komponisti no Latvijas Mūzikas akadēmijas, Gēteborgas mūzikas un drāmas akadēmijas, Dānijas elektroniskās mūzikas institūta, Orhūsas mūzikas akadēmijas, Krakovas mūzikas akadēmijas u.c. īpaši šim pasākumam komponēja un ierakstīja 10 akadēmiskās un elektroniskās mūzikas darbus.

No 12. līdz 15. martam eksperimentālos Komūnas apstākļos tika radīti 10 mūzikas video, sadarbojoties  Latvijas, Norvēģijas, Dānijas, Somijas un Zviedrijas komponistiem un filmu veidotājiem.

Scenāriju izstrāde sākās 12. martā, filmu veidotājiem un mūziķiem satiekoties un simboliski atvadoties no Latvijas kultūras dzīves Pēdējās Komūnas dzīrēs. Jau 4.dienā pēc scenāriju izstrādes jaunos eksperimentālos mūzikas video bija iespējams redzēt kinoteātrī K.Suns.

Mūzikas video darbus konsultēja īpaši pieaicināta žūrija: mūzikas video režisors Mārtiņš Grauds, video māksliniece Katrīna Neiburga, režisors Dāvis Sīmanis.