Jaunumi

2008-08-05
Atkārtoti demonstrē Kino Komūnas U35 īsfilmu programmu
Ceturtdien, 7. augustā pl. 21:00 klubā Space Dog (Vecpilsētas ielā 19) tika demonstrēta festivāla Moving Baltic Sea ietvaros notikušā 48 h īsfilmu konkursa jeb pirmās Kino Komūnas U35 radošās akcijas īsfilmas.

3. augustā Spīķeros Dirty Deal Cafe telpās noslēdzās 48 h īsfilmu konkurss jeb pirmā Kino Komūnas U35 radošā akcija, ko ceļojošā filmu mākslas un vides festivāla „Moving Baltic Sea” ietvaros organizēja 2ANNAS.

Radošā akcija aizsākās 31. jūlija vakarā, kad uz 12 stundām klubā Space Dog tika ieslēgtas 9 jauno filmu veidotāju komandas, kuru uzdevums bija vienas nakts laikā radīt un prezentēt scenārijus kā komentārus uz pasaulē aktuālām vides problēmām. Scenārijus izvērtēja žūrijas panelis ar režisori Aiju Bley, multimediju mākslinieku Arti Dzērvi un mūzikas un reklāmas video režisoru Aivaru Čivželi (Chizhik).

Pasākuma tiešo translāciju - konkursa norisi, pičingu, diskusijas, intervijas ar Arti Dzērvi, Aiju Bley, Aivaru Čivželi un ar jaunajiem filmu veidotājiem bija iespējams vērot 2ANNU mājas lapā no pl.21.00 līdz 2.00 naktī.

Turpmākās 36 stundas filmu veidotāju komandasdarbojās neatkarīgi un saviem spēkiem radīja īsfilmas, kas bija jāiesniedz 48 stundu laikā. Summējot žūrijas un skatītāju balsojumu, 3. augustā tika noskaidrots uzvarētājs, kas saņēma Avid dāvāto programmu Avid Media Composer Academic, kā arī ceļojumu ar buru kuģi „Lovis” uz nākamo festivāla „ Moving Baltic Sea” norises vietu Igaunijā Narva-Jēsū.

Par uzvarētājfilmu kļuva Haralda Matuļa, Katrīnas Vītolas un Zanes Ruģēnas-Bojāres īsfilma „Global Warming”.

Programmā:

„Ursus” Rež. Didzis Eglītis, Kaspars Cirsis, Māris Bezmers
„Greenpeace” Rež. Andris Fridrihsons, Sandra Lapiņa, Ants Šteinbergs
„Nafta” Rež. Uldis Cipsts, Pēteris Tidriķis, Andrejs Āboltiņš
„Casual Opportunity” Rež. Andrejs Vlasovs, Kirils Kazakovs, Juris Justs
„Sedums” Rež. Māris Zommers, Mārcis Ābele, Ģirts Laube
„Global Warming” Rež. Haralds Matulis, Zane Ruģēna-Bojāre, Katrīna Vītola
„Seal of Gods” Rež. Gunita Trikuma, Lauris, Vincents
„Katastrofa Melnajā jūrā” Rež. Vents Grīnbaums, Kaspars Grošs, Raitis Valeskalns
„ BĻE” Rež. Normunds Griestiņš, Toms Auniņš, Gundars Āboliņš


Festivāls „ Moving Baltic Sea” Latvijā notika ar Eiropas Savienības programmas „Jaunatne”, Eiropas Kultūras fonda un Nacionālā Kino centra atbalstu.

Festivālu organizēja Vides aizsardzības fonds un 2ANNAS.

Vairāk: www.2annas.lv
2008-12-02 2ANNU īsfilmas K/t "Rīga" dzimšanas dienā Vairāk » 2008-12-01 Īsfilmu pieteikšana festivāla 2ANNAS 2009 konkursa programmām sāksies decembrī Vairāk » 2008-10-22 Kino Komūna U35 Vairāk »