Jaunumi

2008-03-02
Filma Sērkociņi Ņujorkā
2ANNAS 2007 Zelta Annas ieguvēja filma Sērkociņi (Rež.Didzis Eglītis) iekļauta konkursā World Short Film Award.

Vairāk informācijas: www.worldshortfilmaward.org

 

2007. gada maijā par 2ANNU Starptautiskās skates uzvarētāju kļuva Latvijas jaunais režisors Didzis Eglītis ar īsfilmu „Sērkociņi”, kas ar savu estētisko valdzinājumu un kino valodas precizitāti pārsteidza gan Latvijas, gan starptautisko žūriju. Tādējādi šī filma, līdzās vairāku pasaules lielāko īsfilmu festivālu uzvarētājām, iekļuvusi to filmu sarakstā, kas pretendē uz pasaules labākās īsfilmas statusu vispasaules audiences vērtējumā – 2008. gada pavasarī visas izvirzītās filmas būs pieejamas īpašā interneta portālā, kur par finālā izvirzītajām filmām nobalsot ikviens pasaules iedzīvotājs. 

2007. gadā Ņujorkā darbību uzsāka jauns, eksperimentāls īsfilmu projekts World Short Film Award. Projekts ir unikāls vairāku iemeslu dēļ. WSFA konkursa programmu veido vairāk nekā īsfilmas, kas uzvarējušas starptautiskos īsfilmu festivālos. Atšķirībā no citiem festivāliem, šis projekts par savu telpu izvēlējies virtuālo vidi – tā aktivitātes notiks internetā. Elitāras žūrijas vietā, konkursam izvirzītajām filmām pirmo vērtējumu

2008. gada februārī dod paši filmu autori, tādējādi finālam izvirzot 5 mākslas un  5 animācijas īsfilmas. 2008. gada martā ikviens interesents, iegādājoties biļeti internetā, varēs noskatīties pēdējai kārtai izvirzītās 5 īsfilmas mākslas un animācijas žanros un nobalsot par savu favorīti. Tieši skatītāju balsojums noteiks konkursa uzvarētāju, turklāt ieņēmumi par iegādātajām biļetēm dos ieguldījumu uzvarētājam domātajā balvu fondā.

Arī Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS 2007 uzvarētājs jaunais režisors Didzis Eglītis ir uzaicināts piedalīties pirmās kārtas atlases procesā.

„World Short Film Award (WSFA) ir ļoti interesants pasākums, kurā piedalos ar prieku! Tā kā man filmu festivāli, kā pasākumi, ir kaut kas jauns, tad biju pārsteigts, ka tāds pasākums šogad notiek pirmo reizi, jo ideja savā ziņā ir reizē vienkārša un unikāla. Man ir liels prieks, ka mana pirmā spēlfilma „Sērkociņi”, kas tapa kā studiju darbs, piedalās tik vērienīgā projektā.

Visas filmas (40 spēlfilmas un 41 animācijas), kas piedalās šajā pasākumā ir kāda īsfilmu festivāla uzvarētājas. Tas nozīmē, ka konkurence, nepārspīlējot, ir milzīga! Par savu filmu nekādas ilūzijas neloloju. Tā ir mana pirmā filma, mācību darbs. Gandarījumu sagādā tas, ka esmu pirmās atlases žūrijā (visi filmu veidotāji balso par saviem konkurentiem), man būs iespēja redzēt visas filmas! Kuram gan vēl ir tāda iespēja apskatīties 2007. gada pasaules labāko īsfilmu izlasi 16 stundu garumā?  Pie tam, neizejot no mājas, jo festivāls notiek internetā.”

 
Festivāls 2ANNAS uzsācis pastāvīgu sadarbību ar WSFA – arī nākamajos gados 2ANNU starptautiskās konkursa skates uzvarētājam būs dota iespēja piedalīties WSFA konkursā, kurā 2008. gadā plānots izveidot atsevišķu studentu un jauno filmu autoru konkursa programmu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


2008-12-02 2ANNU īsfilmas K/t "Rīga" dzimšanas dienā Vairāk » 2008-12-01 Īsfilmu pieteikšana festivāla 2ANNAS 2009 konkursa programmām sāksies decembrī Vairāk » 2008-10-22 Kino Komūna U35 Vairāk »