Kino komūna U35

comunity_U35_copy.jpg

Pilotprojekts Kino komūna U35 aicina jaunos filmu režisorus (vec.18-35 g.) pieteikties 48 h īsfilmu konkursam / radošajai akcijai ceļojošā filmu mākslas un vides festivāla Moving Baltic Sea ietvaros.

48 H ĪSFILMU KONKURSS

No 31. jūlija līdz 3. augustam Rīgā Spīķeru kvartālā un Peldošās galerijas „ Noass" norisināsies Starptautisks ceļojošs filmu mākslas un vides festivāls „ Moving Baltic Sea". Tā ietvaros visās norises pilsētās – Rostokā, Gdaņskā, Kaļiņingradā, Rīgā, Narva-Joesū un Santpēterburgā notiks 48 stundu īsfilmu konkurss/radošā darbnīca, kuras rezultātā tiks radītas vairākas 1–5 minūšu garas īsfilmas, kas tiks demonstrētas festivāla noslēgumā un par kurām savu vērtējumu varēs dot skatītāji.

Taču Rīga kļūs par vienīgo pilsētu, kurā 48 h īsfilmu konkurss tiek veidots kā eksperimentāla, radoša akcija, kuras ietvaros Vecrīgā kluba „Space Dog” telpās uz 12 stundām naktī no 31. jūlija uz 1. augustu kopā tiks „ieslēgtas” vairākas jauno filmu veidotāju komandas, izveidojot „vienas nakts rezidenci” jeb Pirmo Latvijas jauno filmu veidotāju Kino komūnu U35. Šīs nakts laikā filmu veidotāju komandām būs jārada un jāpičo scenārijs 1-5 minūšu garai filmai, par kuras iedvesmas avotu kalpos pasaules masu medijos izskanējušas aktuālākās ziņas par vides aktīvistu darbību (Greenpeace u.c.) un piesārņojuma problēmām. Taču filmu veidotāji netiks ierobežoti tematikā un stāsta attīstīšanā, šīs reportāžas būs par pamatu idejas tālākai veidošanai.

Vienas nakts kino komūnas darbība tiks filmēta un translēta Starptautiskās īsfilmu festivāla 2ANNAS mājas lapā www.2annas.lv (festivāla Moving Baltic Sea filmu partnerorganizācija Latvijā) mājas lapā www.2annas.lv Tādējādi scenāriju prezentācijas un klubā notiekošo varēs vērot ikviens interesents un par kino tapšanas procesu vairāk uzzinās tie, kam filmu māksla pieejama tikai pastarpināti uz ekrāna.

Uzvarētājfilmas autori balvā saņems programmu Avid Media Composer Academic (http://www.avid.com/products/Media-Composer-Software/index.asp), kā arī visiem 3 komandas dalībniekiem tiks dota iespēja 4. augustā ar buru kuģi „Lovis" doties uz nākamo festivāla norises vietu Igaunijā Narva-Joesu. Informācija par festivālu mājas lapā www.movingbalticsea.org

FORMA

Komūna, bohēma, mākslinieku plenēri - šie vārdi asociējas ar 80o gadu jauno mākslinieku paaudzi. 48 stundu īsfilmu konkurss piedāvā uz 12 stundām izveidot līdzīgu radošu atmosfēru, izmantojot Vecrīgas vidi – klubu, kafejnīcu, kas jau kopš 30iem gadiem Rīgā kalpojusi par radošās inteliģences tikšanās un ideju apmaiņas vietu.

Radošās darbnīcas organizatori vēlas panākt jaunu radošu ideju rašanos filmu autoriem, kā arī vērst Latvijas jauno filmu veidotāju interesi par ekonomisko, sociālo un biznesa procesu savstarpējo mijiedarbību un tās ietekmi uz mākslu un dabu, tādējādi paplašinot latviešu jauno režisoru filmu apskatīto tēmu loku, kā arī radīt jaunas sadarbības un ideju apmaiņas iespējas reklāmas, mūzikas video un īsfilmu producēšanas jomā.

NORISES GRAFIKS

1.posms: Nakts no 31. jūlija pl. 21.00 – 1.augustam pl.9.00
Vieta: Klubs Space Dog, Vecrīga, Vecpilsētas iela 19
Scenārija attīstīšana/pičings/diskusijas/izvērtēšana

Scenārijus izvērtēs: režisore Aija Bley, multimediju mākslinieks Artis Dzērve, reklāmu un mūzikas video režisors Chizhik (Vilks Studio).

2.,3 posms: 1.augusts pl.9.00- 2. augusts pl.21.00
Vieta: Brīvi izvēlēta
Filmēšana, montāža

Filmu iesniegšana: 2. augusts līdz pl. 21.00, Annas iela 2; DVD formātā

Komandu veido režisors + 2 draugi/kolēģi/domu biedri

PIETEIKŠANĀS

Komandu pieteikšana: līdz 29.07.2008 pa e-pastu: 2annas@movingbalticsea.org, norādot:

Visu 3 dalībnieku vārdus, uzvārdus un kontaktinformāciju (telefons, e-pasts). Pieteikumu skaits ir ierobežots!

Nepieciešamais ekipējums: kamera, dators montāžai (iespējama montāža Annas ielā 2 uz Final Cut, Adobe Premiere, Canopus Edius), guļammaiss+matracītis nakšņošanai Space Dog.

Kontaktinformācija: Dana (29765381), Mārīte (29593934)

Organizē: 2ANNAS

Atbalsta: Nacionālais Kino centrs, RIXC, klubs Space Dog

„Kino komūna U35" ir 2ANNU eksperimentāls pilotprojekts festivāla Moving Baltic Sea ietvaros, kuru nākotnē plānots attīstīt kā starptautisku jauno filmu veidotāju sadarbības, ideju, radošo darbnīcu, filmu producēšanas un izplatīšanas tīklu.