Norises vietas

Festivāla Moving Baltic Sea pasākumi norisināsies Spīķeru kvartālā un uz peldošās galerijas " Noass".

SPĪĶERI

Sarkano Spīķeru kvartāls atrodas attīstībai īpaši pateicīgā vietā - Vecrīgas dienvidu galā: iekļauti starp Krasta, Maskavas un Turgēņeva ielām, Spīķeri noslēdz vēsturisko Vecrīgas apbūvi. Spīķeru kvartāls izveidojies pateicoties savai izdevīgajai atrašanās vietai. 19. gadsimtā Vecrīgas dienvidu galā atradās lepna osta, caur kuru Rīgā plūda bagātīgas preču straumes. Toreiz Spīķeri kalpoja kā noliktavas, tagad – jau tuvāko gadu laikā – pasaules UNESCO kultūras mantojuma sarakstā iekļautā Spīķeru industriālā estētika kalpos par iedvesmu mūsdienīga galvaspilsētas kvartāla attīstībai.

Līdzīgi kā noliktavu un rūpnīcu rajoni Londonā, Oslo, Hamburgā un daudzās citās Eiropas vecpilsētās, arī Rīgā Spīķeri pārvērtīsies modernā, sabiedrībai pieejamā pilsētvidē. Respektējot vēstures mantojumu, Spīķeru apbūves raupjās faktūras kļūs par vadmotīvu jaunas atpūtas un apskates vietas radīšanai pašā Rīgas centrā.

Spīķeri pilnībā iekļaujas Vecrīgas infrastruktūrā un Rīgas sabiedriskā transporta tīklā. Tie atrodas vien dažu minūšu gājienā no Rīgas Starptautiskās autoostas, vilciena stacijas, kā arī neskaitāmu pilsētas autobusu un tramvaju galapunkta.

Plaša apakšzemes pāreja Spīķeru kvartālu saista ar Daugavas krastmalu un kuģu piestātnes joslu apmēram trīssimt metru garumā. Paredzams, ka šī būs pirmā Daugavas labā krasta piestātne, kur tiks tauvoti kuģi, ierākotas kuteru piestātnes, atvērtas laivu, ūdens motociklu nomas, mīlīgi restorāni un ara kafejnīcas.

Spīķeru kvartāla atjaunošanu uzsākusi pilnsabiedrība "Spīķeri", kuras dalībnieki Igors Bukovskis un Uldis Dinne uzkrājuši renovācijas projektu pieredzi 15. gadu garumā.

Spīķerus apsaimnieko vairākas kultūras un mākslas organizācijas, šeit 2007. gadā norisinājās arī Spīķeru dokumentālā nakts.

2008. gada 31. jūlijā - 3. augustā Spīķeros notiks ceļojošs filmu mākslas un vides festivāls Moving Baltic Sea.

Informācija no www.spikeri.lv

PELDOŠĀ GALERIJA " NOASS"

Biedrība NOASS ir izveidojusi nekomerciālu laikmetīgās kultūras centru uz ūdens, kura darbības vieta ir upju kuģu piestātnes jeb debarkaderi "Betanovuss" un "Noass". Tie ir kuģi ar biroju telpām, izstāžu un konferenču zāli. Debarkaderi atrodas Rīgā pie AB dambja pretī viesnīcai Radisson SAS Daugava.

Biedrība "Kultūras un mākslas projekts NOASS" ir radošās inteliģences apvienība, kuras darbības mērķis ir:

• veicināt un atbalstīt laikmetīgo mākslu un kultūru;
• pilnveidot izstāžu organizēšanas praktisko pieredzi un piedalīties mākslas kuratoru un menedžeru sagatavošanā;
• atbalstīt kultūras un mākslas izpausmju mijiedarbības un sintēzes projektus;
• atbalstīt eksperimentus un jaunu tehnoloģiju pielietošanu mākslinieku radošajā darbā;
• popularizēt aktuālos kultūras un mākslas izteiksmes veidus;
• veikt izglītojošo darbu un veidot jaunu ar pilsētas vidi saistītu laikmetīgas mākslas ekspozīciju telpu dodot iespēju māksliniekiem strādāt ar tādu elementu kā ūdens, ietverot Daugavu kā eksponēšanas vietu /virsmu / telpu / kompozīcijas elementu / objekta sastāvdaļu.

Informācija no www.noass.lv