Projekts

Moving Baltic Sea ir ceļojošs filmu mākslas un vides festivāls, kurš norisināsies Baltijas jūras reģionā 2008. gada jūlijā-augustā. Projekta realizēšanā kopš 2007. gada apvienojušās vairākas partnerorganizācijas. Balstoties uz Eiropas Savienības finansējumu Vācijas partnerorganizācijai „Moviemomento” 2 gadu laikā izveidots filmu organizāciju tīkls Vācijā, Polijā, Latvijā, Igaunijā un Krievijā ar kopējo mērķi radīt vienotu konceptu festivāla programmai katrā partnervalstī, kā arī veidot ilgstošu sadarbību nākotnē.

2008. gada 4. jūlijā festivāla organizatori Vācijā – NVO „ Moviemomento” ar buru kuģi „Lovis” uzsāka ceļojumu uz vairākām Baltijas jūras ostām – Rostoku, Gdaņsku, Kaļiņingradu, Rīgu, Narva-Joesū un Santpēterburgu. Katrā piekrastes pilsētā ceļojošais filmu mākslas un vides festivāls 4 dienu programmā plašai publikai piedāvā starptautisko īsfilmu konkursu, ārvalstu un vietējās filmu viesprogrammas, 48 stundu filmu konkursu, diskusijas, radošās darbnīcas un citas izklaidējošas un informatīvas aktivitātes.

Moving Baltic Sea Rīgā piedāvās starptautisko īsfilmu konkursu, filmu skates, 48 h filmu konkursu, radošās darbnīcas, vides paneļdiskusijas, rokmūzikas un elektroniskās mūzikas koncertus "Spīķeru" teritorijā un uz peldošās galerijas "Noass".

Festivālu Latvijā organizē: 2ANNAS & Vides izglītības fonds sadarbībā ar Dirty Deal Cafe, Sunset bāru.

Projekta vadošā organizācija: Moviemomento (Vācija)

Pasākums notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu

Citi draugi un atbalstītāji: Nacionālais Kino centrs, Hipotēku banka, Zaļā josta, Vides filmu studija, interneta portāls draugiem.lv, hostelis Singalong, Sunset bārs, Andrejsala, Rīgas brīvostas pārvalde, klubs Space Dog, Dirty Deal Cafe, Spīķeri, Noass.

Starptautiskie partneri: Eiropas Kultūras fonds, Eiropas Savienības programma Jaunatne, AVID, TV Arte

Saites: www.movingbalticsea.org; www.2annas.lv; www.videsfonds.lv