Meistarklases

BALTIJAS FILMU UN MEDIJU SKOLAS MEISTARKLAE
Vada Boriss Frumins (BFM)


30.05.2008, pl.11:00, Rīgas Kino muzejā
Tikai Baltijas skates režisoriem

BorisFrumin.jpg

"Script Environment and Film Location"

Festivāla 2ANNAS ietvaros Rīgā viesosies režisors un Baltijas Filmu un Mediju Skolas Filmu mākslas katedras vadītājs Boris Frumins, lai vadītu meistarklasi "Script Environment and Film Location" festivāla 2ANNAS Baltijas skates dalībniekiem. Meistarklase notiks angļu valodā.

Boriss Frumins (1947) ir absolvējis Krievijas Kinematogrāfijas Institūtu (VGIK) Maskavā, kas ir vienīgā augstākās izglītības mācību iestāde Krievijā ar specializāciju kino jomā. Pirmā nozīmīgā kino pieredze tika gūta sadarbojoties ar Gregoriju Kozintsevu „Karaļa Līra” (1970) ekranizācijā. Debija režijā notika 1975 gadā Ļeņingradas Filmu Studijā (Ļeņinfiļm) filmējot savu pirmo pilnmetrāžas filmu „Skolas direktora dienasgrāmata”. 70-jos Boriss Frumins kļuva par vienu no Padomju kino skolas līderiem PSRS. Pēc „Ģimenes drāmas” filmēšanas Rīgā, Frumins saskārās ar problēmām savas trešās filmas veidošanā. 1978. gadā, neilgi pēc darba sākšanas pie „Jaunības kļūdām” varas institūcijas aizliedza turpināt jebkādu darbu pie šīs filmas. Tajā pašā gadā Frumins kopā ar vienu no līdzautoriem Eduardu Topolu emigrēja no Padomju Savienības. Astoņdesmito gadu beigās tika saņemts uzaicinājums no „Ļeņinfiļm” atgriezties PSRS un pabeigt darbu pie „Jaunības kļūdām”. 1989.gadā filma tika rādīta Kannu, Londonas un Edinburgas filmu festivālu oficiālajās programmās.
ASV Boriss Frumins sāka pasniegt kino producēšanu, sākumā strādājot ar pēdējo kursu studentiem Ņujorkas Tehnoloģiju Institūtā (New York Institute of Technology), vēlāk turpinot lektora gaitas Ņujorkas Universitātē - Tiša Mākslas Skolā (Tisch School of Arts). 1990os gados Frumins bija starpkultūru mīlas stāsta „Melns un Balts (Black and White)” (1991) scenārija autors un režisors, filma tika pārstāvēta „Sundance” festivālā, kā arī autors un režisors filmai „Viva Castro!” (1993), kas tika rādīta Lokarno, Toronto, Londonas un Sao Paulo filmu festivālos.
2005. gadā bijis scenārija līdzautors un režisors Krievijas TV filmai „Нелегал” (Undercover). Šobrīd Boriss Frumins ir Baltijas Filmu un Mediju Skolas Filmu mākslas katedras vadītājs.

MAKING OF POLITICAL FILMS / POLITISKO FILMU VEIDOŠANA
Publiska diskusija / Meistarklase (Angļu valodā)
Vada Florians Opics (Vācija)


31.05.2008, pl 14:30, K/t “Rīga”

image001.png

Vācijas kultūras mēneša O!Vācija ietvaros /
Ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu

Festivāla 2ANNAS ietvaros Rīgā viesosies dokumentālās filmas „The Big Sellout” režisors Florians Opics, lai diskutētu par vēlmi un nepieciešamību dokumentālo politisko filmu veidošanā.

„Ar filmu „The Big Sellout” es gribu parādīt, kas slēpjas aiz abstraktā sociālo un komunālo pakalpojumu sniedzēju uzņēmumu privatizēšanas fenomena; ko tas nozīmē cilvēkiem, kurus tas ietekmē; ko sabiedrība zaudē, ļaujot privātajiem uzņēmumiem pārņemt pamata sociālo un komunālo pakalpojumu sniegšanas sfēru, un kas notiek, kad valsts atsakās no savas atbildības un visu pārņem starptautiskās korporācijas…
Gandrīz visas sabiedrības sfēras tiks pakļautas tirgus likumiem. Nekas nav palicis neaizskarams. Tas nozīmē tikai to, ka nākotnē par sociālo un komunālo pakalpojumu sniegšanu būs atbildīgas starptautiskās korporācijas, nevis pati sabiedrība. To rokās nonāks vara izlemt, kam šie pakalpojumi būs pieejami. Kam būs pieejams dzeramais ūdens, elektrība, sabiedriskais transports un veselības aprūpe? Tikai tiem, kas varēs to atļauties.”

(Režisora komentārs, www.thebigsellout.org, © Discofilms)

Florians Opics ir dokumentālo filmu veidotājs, žurnālists un rakstnieks. Kopš 1998. gada kā ārštata režisors un žurnālists strādā dažādās Eiropas televīzijās, piemēram, ARD, ARTE un ZDF. Florians līdz šim ir izveidojis vairākas politiskās filmas, kas pārsvarā skar globalizāciju, kā arī vēsturiskas dokumentālās filmas. Kopš 2000. gada strādā pie savas doktora disertācijas par Vācijas vēsturi. Ir strādājis par dokumentālo filmu pasniedzēju vairākās Vācijas universitātēs.